15 Şubat 2017, Çarşamba 12:57:15

Atatürk Havalimanı'nda ele geçirildi

Atatürk Havalimanı'nda 3 valizde toplam 4 bin yavru kaplumbağanın ele geçirildi
  • O kutuların içinde onları oraya koyan insanların olması lazımdı !!!!
  • Te bunuda gördük ya, artık ulmeyiz be ya..
  • Ticareti yapan bi deterjancı vardı bu o olmasın
  • Nekadar tatlilar ya hehe

Atatürk Havalimanı Yolcu Salonu Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliğince, Lübnan'dan kalkan ve Atatürk Havalimanı'na inen bir yolcu uçağında bulunan 3 valizde toplam 4 bin yavru kaplumbağanın ele geçirildiği bildirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Atatürk Havalimanı'na inen Lübnan çıkışlı bir yolcu uçağında bulunan bagajlar, mobil bagaj tarama sistemi vasıtasıyla kontrol edildi.  Kontrolde, X-ray görüntülerinin incelenmesi sonucu, 3 bagajda şüpheli yoğunluk tespit eden gümrük muhafaza ekipleri, "Varış Öncesi Yolcu Bildirim Sistemi" üzerinden bagaj sahiplerinin kimliğini belirleyerek şahısları takibe aldı.

Valizlerini bagaj bandından teslim almalarının ardından "gümrüğe tabi eşyam yok" anlamına gelen yeşil hattan geçmeleri üzerine durdurulan ve olağan dışı hareketleri ile dikkat çeken 3 şüpheli ekiplerce suçüstü yakalandı.  Şüphelilere ait valizlerin açılmasının ardından 2 valizde bin 300'er, diğer valizde bin 400 olmak üzere toplam 4 bin yavru kaplumbağa ele geçirildi. 

Kaplumbağalara el konulurken şahıslar hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefetten işlem yapıldı. Kaplumbağalar, gerekli incelemenin yapılabilmesini teminen Orman ve Su İşleri Bakanlığı İstanbul Şube Müdürlüğüne teslim edildi.Atatürk Havalimanı'nda ele geçirildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

!! ~ 1 yıl önce
O kutuların içinde onları oraya koyan insanların olması lazımdı !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tosbağa Collection. ~ 1 yıl önce
Te bunuda gördük ya, artık ulmeyiz be ya..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
toss ~ 1 yıl önce
ne diyon arkadaşım, anlamadım. ulme ne? eğer ölmekten bahsediyorsak, aman deyim, ağzından yel alsın. zır zır, hoppa hoppa! size bomba bir espri yapayım mı? o kaplumbağaların içinde kesin bir prens vardır! puhahaha. prenses olmak isteyenlere duyurulur! huu huuu! wingo geldi! ya ne güldük ya, vallahi alem adamım
Papağan ~ 1 yıl önce
Ticareti yapan bi deterjancı vardı bu o olmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Y ~ 1 yıl önce
Nekadar tatlilar ya hehe

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000