26 Haziran 2017, Pazartesi 16:02:26

Atatürk Havalimanı'na yabancı yolcu akını

Türkiye’nin en büyük sınır kapılarından birisi olan Atatürk Havalimanı Ramazan Bayramında en yoğun günlerini yaşadı.
  • Masallah :)
  • Otubuse trene vapura binemez olduk afgan paki suriyeli irakli isteMiYoRuz t!!!!!
  • Adam 2000€ ile gelse kafadan 8000 lira temiz para Ülkede zaten o ne ararsan var deniz Kum güneş yemek Vs Gelir tabi abi Ev alan bile var
  • Sevinen yetkililer pasaport polislerimiz mi?

Türkiye’nin en büyük sınır kapılarından birisi olan Atatürk Havalimanı Ramazan Bayramında en yoğun günlerini yaşadı. Arefe günü Atatürk Havalimanı’nı 85 bin kişi kullanırken, gelen yolcu sayısı giden yolcu sayısının iki katı oldu. Türkiye'ye giriş yapan yabancı yolcuların çoğunlukta olması ise yetkilileri sevindirdi.

Arefe günü ve Ramazan Bayramının ilk iki günü Atatürk Havalimanı turist akınına uğradı. Türkiye’nin en büyük sınır kapılarından birisi olan Atatürk Havalimanı’ndan arefe günü, iç ve dış hattan toplam 85 bin yolcu giriş çıkış yaparken, bayramın birinci günü, 82 bin 854 yolcu, bayramın ikinci günü ise 74 bin 186 kişi giriş çıkış yaptı. Atatürk Havalimanı’ndan giriş çıkış yapan yolcuların, ağırlıklı olarak Türkiye’ye giriş yapan yabancı yolcular olması yetkilileri sevindirdi.

Türkiye’ye giren yolcu sayısı çıkan yolcu sayısının iki katından fazla

Atatürk Havalimanı’ndan Türkiye’ye giriş yapan yabancı yolcular, Türkiye’ye giriş yapan yerli yolcuların iki katından fazla oldu. Bunda özellikle Ramazan Bayramını Türkiye’de geçirmek isteyen Arap ve İranlı yolcuların büyük katkısı var.

Emniyet, aksaklık olmaması için tüm önlemlerini aldı

Ramazan Bayramı süresince yoğunluk olacağını ön gören Atatürk Havalimanı Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, sıkıntı yaşanmaması için ek tedbirler aldı. Emniyet yetkilileri, Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminali geliş ve gidiş katı pasaport bankolarının tümünü açık tutarak yolcuların uzun süre beklememesini sağladı.

Ramazan Bayramı süresince Atatürk Havalimanında güvenlik önlemleri artırıldı. Tüm girişlerde görev yapan personel daha dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Araç girişlerinde ve otopark girişlerinde görevli tüm personelin daha dikkatli olması ve tüm araçların özenle aranmasını isteyen Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, personelden olumsuz bir duruma hemen müdahale etmelerini istedi.

Atatürk Havalimanı'na yabancı yolcu akını

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Km ~ 1 yıl önce
Masallah :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Defolun ~ 1 yıl önce
Otubuse trene vapura binemez olduk afgan paki suriyeli irakli isteMiYoRuz t!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Canıtın ~ 1 yıl önce
Adam 2000€ ile gelse kafadan 8000 lira temiz para Ülkede zaten o ne ararsan var deniz Kum güneş yemek Vs Gelir tabi abi Ev alan bile var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aç bunlar ~ 1 yıl önce
Bize gelen tek yabancılar suriyeliler. Onlara da maas ödüyoruz.
Kuti ~ 1 yıl önce
Sevinen yetkililer pasaport polislerimiz mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000