11 Kasım 2017, Cumartesi 14:45:59

Atatürk Havalimanı'na inişe geçen uçak kuş sürüsüne daldı!

Atatürk Havalimanına inmek için alçalan bir uçağın pilotu, iniş sırasında kuş sürüsüne çarptı. Pistte kuş olma ihtimali nedeniyle sırada bekleyen üç uçak ise pisti pas geçmek durumunda kaldı. Pilotun kule görevlilerini uyardığı o anlar ise telsiz konuşmalarına yansıdı.
  • Kuşlar asker kökenliymiş
  • Burger King'e alım var.
  • Pistin ortasında kuşa çarpıp, nasıl sorunsuz iniyor ki uçak? Aaaasdklajflshfkds...
  • Tgsye alım varmı

Atatürk Havalimanına inmek için alçalan bir uçağın pilotu, iniş sırasında kuş sürüsüne çarptı. Pistte kuş olma ihtimali nedeniyle sırada bekleyen üç uçak ise pisti pas geçmek durumunda kaldı. 

Bugün saat 12.16’da Atatürk Havalimanının Florya yönündeki pistine inmek için alçalan bir uçağın pilotu, iniş yaptığı sırada kuş sürüsüne çarptı. Olayın akabinde uçağın pilotu Hava Trafik Kontrolörleriyle irtibata geçerek durumu aktardı.

“Muhtemelen kuşlara vurduk”

Pilotun kule görevlilerini uyardığı o anlar ise telsiz konuşmalarına yansıdı. Pilot; “Efendim pistin ortasında muhtemelen kuşlara vurduk, bilginize” diyerek kuleyi uyardı. Bunun üzerine harekete geçen hava trafik kontrolörü, çarpmanın etkisiyle ölü kuş olabileceği ihtimaline karşı ilgili görevlileri pisti kontrol etmeleri için yönlendirdi.

Uçaklar pisti pas geçti

Öte yandan kuş sürüsüne çarpan uçak havalimanına sorunsuz iniş yaparken, uçakta hasar olup olmadığını kontrol etmek için ekip görevlendirildi. Olayın ardından pist kontrol edilirken bu sırada Atatürk Havalimanına inmek için alçalan Türk Hava Yollarının Odessa, Kabil ve Elazığ uçakları pisti pas geçmek durumunda kaldı.

Atatürk Havalimanı'na inişe geçen uçak kuş sürüsüne daldı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Kartal ~ 8 ay önce
Kuşlar asker kökenliymiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakkı ~ 8 ay önce
Burger King'e alım var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pist - 2 ~ 8 ay önce
Pistin ortasında kuşa çarpıp, nasıl sorunsuz iniyor ki uçak? Aaaasdklajflshfkds...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakkı ~ 8 ay önce
Tgsye alım varmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000