12 Temmuz 2017, Çarşamba 11:04:34

Atatürk Havalimanı'nda arbede

Hollanda'dan Türkiye'ye gelen Türk aileyle, Atatürk Havalimanı'ndaki gümrük memurları arasında çıkan kavgada bir kişi hafif yaralandı.
  • Yurda gelmis
  • Lan Hollanda'da polis ya da gümrük görevlisi gelse suratında gülümseme yer sir der gidersin Türkiye'de olunca palazlanırsın işte böyle alırlar aklını ...
  • Gidiş katı personel giriş noktasında duran ve kartı hiçbir zaman takılı olmayan gümrük memuru. Umarım o kaşı açılan sensindir de o nobran tavırlarının karşılığını almışsındır.
  • Olayın olduğu sırada ailenin arkasındaydım olaya şahit oldum. Durum tam olarak burada aktarıldığı gibi değil. Bir kere olay gümrüklü sahada gerçekleşmedi dış hatlar gelişteki starbucks karşısındaki terminal çıkış kapısında gerçekleşti. Gümrükçü arkadaş(ben gördüğümde dolandırıcı sanmıştım bugün haberi görüp gümrükçü olduğunu öğrenince şaşırdım) çocuğun yanına yaklaşıp alttan havalimanı giriş kartını göstererek gümrük gel dedi. Çocuk noluyo derken annesi buraya gel dedi çocuk yürümeye devam etti. Gümrükçü gel buraya diyorum diyerek çocuğun valizini çekiştirmeye başladı. Çocuk daha da hızlanıp annesinin önüne doğru geçti bu arada gümrükçü arkadan gel lan buraya diyerek çocuğun boğazına sarılarak çekti. Onu çekerken annesine çarptı annesi yere düştü ve çocuk bunu görünce dönüp iki yumruk attı. Gümrükçü yere kapaklandı kalkmadı zaten. Ben açıkçası olayın başından sonuna adamın dolandırıcı olduğunu düşündüm. 1.olay gümrüğün durduğu kapıyı geçtikten sonraki çıkış kapısında gerçekleşiyor. 2.adamın gösterdiği kart meslek kimlik kartı değil atatürk havalimanında çalışan herkeste olan havalimanı giriş kartı 3.adamın üzerinde mesleğini tanımlayacak ne bir kıyafet ne bir yelek var. 4.adamın kendini tanıtma şekli bel hizasından bir kimlik gösterip valizi tutup gümrük gel buraya demek şeklinde. Umarım yol yordam bilen bir ailedir de kamera kayıtları da incelenerek olay herkesin hakettiği şekilde çözülür.

Hollanda'dan Türkiye'ye gelen Türk aileyle, Atatürk Havalimanı'ndaki gümrük memurları arasında çıkan kavgada bir kişi hafif yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Amsterdam'dan tarifeli uçakla Atatürk Havalimanı'na gelen Y.S,  M.S ve 2 çocuğu, pasaport kontrolünün ardından gümrüklü salondan çıkmak için kapıya yöneldi.

Aldıkları bir istihbarat nedeniyle kaçakçılık uygulaması yapan gümrük ekipleri, aileyi durdurarak, valizlerini aramak istedi. Gümrük memurlarından İ.S, kimliğini göstererek ailenin kendisiyle gelmesini istedi.

Anne Y.S, bu isteğe karşı çıktığı sırada yaşanan tartışmada dengesini kaybederek yere düştü. Bunun üzerine, baba M.S ile oğullarından biri gümrük memuruna saldırdı.

Polis ekipleri, olaya müdahale ederek aile üyelerini gözaltına alırken, kaşından yaralanan gümrük memuru İ.S, aileden şikayetçi oldu.

Aile üyeleri ifadelerinin ardından Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi.

Atatürk Havalimanı'nda arbede

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Bela ~ 11 ay önce
Yurda gelmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hollanda'da olsa ~ 12 ay önce
Lan Hollanda'da polis ya da gümrük görevlisi gelse suratında gülümseme yer sir der gidersin Türkiye'de olunca palazlanırsın işte böyle alırlar aklını ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turkishfreeman ~ 12 ay önce
Gidiş katı personel giriş noktasında duran ve kartı hiçbir zaman takılı olmayan gümrük memuru. Umarım o kaşı açılan sensindir de o nobran tavırlarının karşılığını almışsındır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tanık ~ 12 ay önce
Olayın olduğu sırada ailenin arkasındaydım olaya şahit oldum. Durum tam olarak burada aktarıldığı gibi değil. Bir kere olay gümrüklü sahada gerçekleşmedi dış hatlar gelişteki starbucks karşısındaki terminal çıkış kapısında gerçekleşti. Gümrükçü arkadaş(ben gördüğümde dolandırıcı sanmıştım bugün haberi görüp gümrükçü olduğunu öğrenince şaşırdım) çocuğun yanına yaklaşıp alttan havalimanı giriş kartını göstererek gümrük gel dedi. Çocuk noluyo derken annesi buraya gel dedi çocuk yürümeye devam etti. Gümrükçü gel buraya diyorum diyerek çocuğun valizini çekiştirmeye başladı. Çocuk daha da hızlanıp annesinin önüne doğru geçti bu arada gümrükçü arkadan gel lan buraya diyerek çocuğun boğazına sarılarak çekti. Onu çekerken annesine çarptı annesi yere düştü ve çocuk bunu görünce dönüp iki yumruk attı. Gümrükçü yere kapaklandı kalkmadı zaten. Ben açıkçası olayın başından sonuna adamın dolandırıcı olduğunu düşündüm. 1.olay gümrüğün durduğu kapıyı geçtikten sonraki çıkış kapısında gerçekleşiyor. 2.adamın gösterdiği kart meslek kimlik kartı değil atatürk havalimanında çalışan herkeste olan havalimanı giriş kartı 3.adamın üzerinde mesleğini tanımlayacak ne bir kıyafet ne bir yelek var. 4.adamın kendini tanıtma şekli bel hizasından bir kimlik gösterip valizi tutup gümrük gel buraya demek şeklinde. Umarım yol yordam bilen bir ailedir de kamera kayıtları da incelenerek olay herkesin hakettiği şekilde çözülür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yardım ~ 11 ay önce
İyi günler, olaya ilişkin mağdur ailenin avukatıyız, bize ulaşırsanız seviniriz 0216 330 8661

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000