08 Ekim 2017, Pazar 13:58:37

"Atatürk Havalimanı şehir parkı olsun"

Yakında tamamlanacak 3. havaalanı projesi sonrasında büyük uçuşlara kapatılacak Atatürk Havalimanı’nın yerine neler yapılacağı konusu tartışılırken bir tweet bütün gündemi karıştırdı.
  • Bende aynen böyle olması gerektiğini düşünüyorum İstanbul'un en çok buna ihtiyacı var her yer beton artık insanı doğandan bu kadar uzaklaştırmak insana yapılabilecek haksızlıkların başında gelir
  • Boş bırakmazlar doldururlar binalarla.bir karış boş yer kalmadı şehirde.inşallah park yaparlar.park yaparlarsa da garanti balici tinerci suriyeli yuvası olur.
  • Yobazlar sevmez park bahce hemen site inşaatına başlarlar araplara satarlar
  • Valla pek inanasım gelmedi ama ginede güzel olur nefes alır insanlar ama yobazlar ticarettiler hemen buraya siteleri dikelim para kazanalım gibi yaptırılan olursaa hayaller su püfff olur

İstanbul'da gelecek aylarda açılışı yapılacak 3. havalimanın ardından, geniş bir arazi üzerine yayılan Atatürk Havalimanı'nın akıbetinin ne olacağı merak konusu. Şu an arazi için çeşitli varsayımlarda bulunulsa da alanın nasıl değerlendirileceğini bizlere zaman gösterecek. Fakat sosyal medya kullanıcıları ortaya atılan bir öneri üzerinden tüm arazinin İstanbul'a nefes aldıracak bir park yapılarak değerlendirilmesi için kampanya başlattı. 

Hava trafiğinin 3. havalimanına kayması ile birlikte boşalacak büyük arazinin nasıl değerlendirileceği için çeşitli spekülasyonlar üretiliyor.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ise geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile havalimanının bir bölümününün küçük uçaklar için kullanacağını belirtmiş ve terminallerinde fuar alanı olarak değerlendirileceğini kaydetmişti.

Sosyal medyada ise alanın en iyi nasıl değerlendirilebileceği konusunda farklı bir öneri geldi: 'Central Park olsun.'

Bekir Bica isimli kullanıcı tarafından Twitter'da ortaya atılan öneri kısa süre içerisinde çok sayıda olumlu geri dönüş aldı.

Alanın park yapılması için Change.org'da da imza kampanyası başlatıldı.

Kampanya buradan ulaşabilirsiniz

"Atatürk Havalimanı şehir parkı olsun"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (61)

Tlyn ~ 9 ay önce
Bende aynen böyle olması gerektiğini düşünüyorum İstanbul'un en çok buna ihtiyacı var her yer beton artık insanı doğandan bu kadar uzaklaştırmak insana yapılabilecek haksızlıkların başında gelir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cobretti ~ 9 ay önce
Boş bırakmazlar doldururlar binalarla.bir karış boş yer kalmadı şehirde.inşallah park yaparlar.park yaparlarsa da garanti balici tinerci suriyeli yuvası olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yobaz ~ 9 ay önce
Yobazlar sevmez park bahce hemen site inşaatına başlarlar araplara satarlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çelebi ~ 9 ay önce
Valla pek inanasım gelmedi ama ginede güzel olur nefes alır insanlar ama yobazlar ticarettiler hemen buraya siteleri dikelim para kazanalım gibi yaptırılan olursaa hayaller su püfff olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000