01 Mart 2016, Salı 09:18:19

Atatürk Havalimanı Avrupa’nın zirvesinde

İstanbul Atatürk Havalimanı, yıl boyunca yolcularla yapılan kapsamlı anketlere dayanan ASQ programında Avrupa’da hizmet kalitesini en fazla artıran havalimanı seçildi. TAV tarafından işletilen bir diğer havalimanı, Üsküp de kendi kategorisinde Avrupa’nın en iyisi oldu.
  • Düşük ücretlerle zor koşullar altında yaşam mücadelesi veren ve bu başarıda en çok emeği geçen işçi ve memurları da bari ben tebrik edeyim :) Umarım kısa zamanda sadece Avrupa'nın değil Dünya'nın hatta yakın gelecekte Evren'in zirvesinde olur havalimanlarımız. Herkesin hakkını alabildiği, adaleti olan ve insan olduğumuzu unutmayan bir yönetim hayaliyle. Bizim ödül de bu olsun kardeşlerim. Sağlığınıza dikkat edin. Hayırlı günler.
  • çal keke çaaal!

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları’nın işlettiği İstanbul Atatürk ve Üsküp havalimanları Avrupa’dan ödülle döndü.

Havalimanı işletmecilerinin çatı örgütü Airports Council International (ACI) tarafından düzenlenen Airport Service Quality (ASQ) programında İstanbul Atatürk “hizmet kalitesini en fazla geliştiren” havalimanı olurken Makedonya, Üsküp de 2 milyondan az yolcuya hizmet veren havalimanları arasında Avrupa’nın en iyisi seçildi. Ödüller, Nisan ayında Avustralya’da düzenlenecek ACI Asya-Pasifik Bölgesel Konferansı sırasında yapılacak törenle sahiplerine verilecek

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü “TAV olarak, başlangıçtan bu yana tüm operasyonlarımızın odağında müşteri memnuniyeti yer alıyor. Yolcularımızın beklentilerini ve ihtiyaçlarını yakından takip ederek, buna uygun çözümler üretiyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı geçen yıl 61,3 milyon yolcuya hizmet vererek Londra ve Paris’in ardından Avrupa’da üçüncü sıraya yükseldi. Bu süreçte yolcularımıza en iyi seyahat deneyimini sunmak üzere kapsamlı düzenlemeler yaptık. Duty-free ve yiyecek içecek alanlarını büyüttük, yolcu akışına uygun bir şekilde baştan tasarladık. Biyometrik pasaport kontrolü sistemini başlattık. Engelsiz havalimanı uygulamalarımızla Birleşmiş Milletler’de örnek gösterildik. Başta DHMİ, SHGM ve THY olmak üzere, tüm paydaşlarımızla işbirliği halinde yolcularımıza güvenli, hızlı ve konforlu bir seyahat deneyimi sunmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dış hatlar terminalinde yapımı son aşamaya gelen ek binanın da hizmete girmesiyle yılda 75 milyon yolcuya rahatlıkla hizmet verebileceğiz. Bu kapsamda, tamamen yolcuların bildirimlerine göre verilen bu ödülü almaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. 

ACI Genel Direktörü Angela Gittens, “Havalimanları çoğu zaman birbiriyle yolcu trafiği açısından rekabet halinde olan, karmaşık, müşteri odaklı bir sektör olmaya doğru evrildi. Yolcuların, seyahat ettikleri havalimanlarından duty-free’den restoranlara ve ambiyansa; temizlikten çalışanların tavrına, sunulan hizmetlerin çeşitliliğine, verimliliğe ve fazlasını içeren beklentileri bulunuyor. Her şeyin ötesinde, ASQ programı, katılımcı havalimanlarına bu başlıklarda beklentileri ne kadar karşıladıklarını görebilecekleri bir araç sunuyor” dedi.

ASQ programı, 80’den fazla ülkede yılda 3,5 milyardan fazla yolcuya hizmet veren 80 havalimanında uygulanıyor. Program kapsamında, havalimanına erişim, check-in, duty-free, güvenlik, yiyecek-içecek gibi sekiz ana kategoride yer alan 34 başlığı içeren bir anket çalışması yapılıyor. Her yıl 600 binden fazla yolcuyla yapılan anket çalışmasında havalimanı hizmetlerine yönelik memnuniyet oranları ölçülüyor.

TAV, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda geçen yıl 61,3 milyon yolcuya hizmet sundu. Makedonya’da Üsküp ve Ohrid havalimanlarını işleten TAV, 2015’te bu ülkede de 1 milyon 560 bin yolcuya hizmet verdi.

Atatürk Havalimanı Avrupa’nın zirvesinde

Facebook Yorum

Yorumlar

Yolcu Hizmetleri Paspası ~ 2 yıl önce
Düşük ücretlerle zor koşullar altında yaşam mücadelesi veren ve bu başarıda en çok emeği geçen işçi ve memurları da bari ben tebrik edeyim :) Umarım kısa zamanda sadece Avrupa'nın değil Dünya'nın hatta yakın gelecekte Evren'in zirvesinde olur havalimanlarımız. Herkesin hakkını alabildiği, adaleti olan ve insan olduğumuzu unutmayan bir yönetim hayaliyle. Bizim ödül de bu olsun kardeşlerim. Sağlığınıza dikkat edin. Hayırlı günler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
keke ~ 2 yıl önce
çal keke çaaal!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000