26 Mart 2009, Perşembe 23:47:19

Atalay: "Yarın öğleye kadar sonuç almayı umut ediyoruz"

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu da taşıyan ve dün düşen helikopterin enkazını arama çalışmalarına ilişkin, "Arama çalışmalarında yarın öğleye kadar sonuç almayı umut ediyoruz" dedi.
  • Oturmus masa basinda, sicak koltukta soguk espriler yapiyor.
  • arkadaşlar bence bu arama kurtarma konusu tam karmaşa. değerlendirilmesi gereken şey aramanın kimin yaptığı değil. bunu koordine eden kişilerin deneyimleri. yazık tarihe kara hemde kara çarşaf harflerle geçicez.
  • Bu kaza yeni bir durumuda ortaya çıkardı,700 TL lik gps aletleride artık bulundurmak mecburi olacak,iz fişekleri artık mecburi olacak,dangerous madde olsa bile,YİNE KAN YİNE YENİ KURAL..OLAY BU,,,Sağkalsalar bile soğukta yaşayamazlar,üzgünüm ama hepsi rahmetli oldular,başka bir extrem senaryo ortaya çıkmaz ise..başımız sağolsun.
  • Arkadaşlar,herkes yorumunu yapmış,saygı duyarım,ama,koordinatları belli olmayan bir arama kurtarma operasyonu verimli sonuç getirmez,istrsen 10000 kişiyle ara farketmez.Kısaca olay çok sıkıntılı,kriz merkezi profesyonel değil,kalabalıkla işin çözüleceğini sanıyorlar,düzgün istihbarat verileri olsaydı 4 kişiylede bulunurdu kazazedeler,olumsuzluklar birçok ihtimali doğuruyor.Helikopter bir çukara düşmüş olabilir,üstü kar ile kaplı olabilir,herhangi bir emare kar altında ve kısık görüş altında görünmeyebilir,buna göre kazazedelerdende herhangi bir iz ve yer belirleyici bir destek yok,ateş yok,herhangi bir izfişeği yok,ses yok,silah yok,hiç birşey yok,kısacası samanlıkta iğne arıyoruz,arama kurtarmanın etkinliği kalabalıkla ölçülmezzzzzzz

Atalay, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde hükümet konağı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, arama çalışmalarının devam ettiğini, sabah 04.00'dan itibaren çalışmalara hız verileceğini belirtti.

"Arama çalışmalarında yarın öğleye kadar sonuç almayı umut ediyoruz" diyen Atalay, "Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte, bin kişilik ekip ve 6 helikopterle çalışmalara yeniden ağırlık vereceğiz. Hava şartları uygun giderse çalışmalardan daha kısa sürede sonuç alacağımızı umuyoruz. Bugün sis nedeniyle helikopterler, bölgeye gelmesine rağmen yeterince çalışma yapamadılar. Şuanda çalışmalar durmuş değil, devam ediyor. Sabah yeniden çalışmalar hız kazanacak" diye konuştu.

Beşir Atalay, kendisiyle görüşmek isteyen bir grup BBP'liye de "Kaymakama talimat verdim. Sorunlarınızı iletin. Daha sonra sizi mutlaka dinleyeceğim. Birazdan Meclis Başkanımız da gelecek. Kendisine arama çalışmalarıyla ilgili bilgi aktaracağız" dedi.

Öte yandan, Atalay geldiği sırada hükümet konağına yaklaşmak isteyen yaklaşık 100 kişilik bir gruba polis izin vermedi.

Atalay: "Yarın öğleye kadar sonuç almayı umut ediyoruz"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
Oturmus masa basinda, sicak koltukta soguk espriler yapiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
arkadaşlar bence bu arama kurtarma konusu tam karmaşa. değerlendirilmesi gereken şey aramanın kimin yaptığı değil. bunu koordine eden kişilerin deneyimleri. yazık tarihe kara hemde kara çarşaf harflerle geçicez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu kaza yeni bir durumuda ortaya çıkardı,700 TL lik gps aletleride artık bulundurmak mecburi olacak,iz fişekleri artık mecburi olacak,dangerous madde olsa bile,YİNE KAN YİNE YENİ KURAL..OLAY BU,,,Sağkalsalar bile soğukta yaşayamazlar,üzgünüm ama hepsi rahmetli oldular,başka bir extrem senaryo ortaya çıkmaz ise..başımız sağolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar,herkes yorumunu yapmış,saygı duyarım,ama,koordinatları belli olmayan bir arama kurtarma operasyonu verimli sonuç getirmez,istrsen 10000 kişiyle ara farketmez.Kısaca olay çok sıkıntılı,kriz merkezi profesyonel değil,kalabalıkla işin çözüleceğini sanıyorlar,düzgün istihbarat verileri olsaydı 4 kişiylede bulunurdu kazazedeler,olumsuzluklar birçok ihtimali doğuruyor.Helikopter bir çukara düşmüş olabilir,üstü kar ile kaplı olabilir,herhangi bir emare kar altında ve kısık görüş altında görünmeyebilir,buna göre kazazedelerdende herhangi bir iz ve yer belirleyici bir destek yok,ateş yok,herhangi bir izfişeği yok,ses yok,silah yok,hiç birşey yok,kısacası samanlıkta iğne arıyoruz,arama kurtarmanın etkinliği kalabalıkla ölçülmezzzzzzz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000