19 Nisan 2014, Cumartesi 15:45:20

ATAK İÇİN KRİTİK HAFTA

Türkiye'de üretilen ilk taaruz helikopteri Atak, zorlu test süreçlerini tamamladı, Kara Kuvvetleri tarafından kabul edildi.
  • Arkadaslar yaptigimiz herseyi kotuleyerek bir yere varamayiz. Zamaninda Devrim arabasini elestirmeyip calismalara devam etseydik bugun belki ulke olarak daha iyi bir yerdeyiz. Atak yuzumuzu gulduren ve gelecege daha guvenle bakacagimiz cok kiymetli bir projedir. Saygilar
  • Ulusalcılar'a göre zeka seviyesi vasatın altında bir milletiz. Dolayısı ile helikopter veya otomobil yapacak beceri ve yeteneğe sahip olmamız tamamı ile imkansız. Hasbelkader bir iki İHA, helikopter yapıp dış bağımlılığımız azalmaya başlaynca yaptıkları hatalı tesbitlerden ve Türkiye'nin batılı güçlerin tekel olduğu pazardan kayıp gitmesine üzülüyorlar. Burada da klavye kabadayılığı ile içlerindeki irini kusacaklar tabii. Kusun arkadaşlar kusun, içinizde kalırsa yara yapar sonra. Çok özlediğiniz o 90'lardaki salak devlet değiliz artık. Yavaş yavaş bünyenizi alıştırmaya bakın.
  • Allah pilotlarımızı korusun âmin, ama şu aleyhte ve inançsız ve hasmane yorum yapanlar varya Allah onlardanda iki kerre korusun
  • Henüz birkaç ay öncesine kadar bir dolu hatası, eksiği olduğu belirtilerek onay alamayan helikopterler, apar topar kabul ediliyor ne hikmetse. Allah o helikopteri kullanacak pilotların, askerlerin yardımcısı olsun.

İlk prototipler hafta içi yapılacak imza töreniyle silahlı kuvvetlere teslim edilecek ve Atak resmen envantere girecek.

GÖREVE BAŞLIYOR

CNN Türk'ün haberine göre, bir İtalyan firmasının platformu kullanılarak yerli elektronik ve uçuş sistemleriyle donatılan, Ankara'da üretilen ilk taaruz helikopteri göreve başlıyor.

TUSAŞ tesislerinde ilk uçuşunu 2011 yılında yapan Atak helikopteri uzun süre Kara Kuvvetleri'nin kabul testlerinde tam onay alamamıştı.

Yerli silah sistemleri, Cirit ve Umtas Tank Savar Füzeleri de entegre edilen Atak'ta ilk 9 helikopterlik prototip üretimi de tamamlandı.

59 TANE ÜRETİLECEK

Pazartesi günü yapılması beklenen imza töreniyle silahlı kuvvetler envanterine girecek olan Atak'lardan toplam 59 adet üretilecek.

2007 yılında başlayan projenin toplam bedeli 3.3 milyar dolar.

ATAK İÇİN KRİTİK HAFTA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Arkadaslar yaptigimiz herseyi kotuleyerek bir yere varamayiz. Zamaninda Devrim arabasini elestirmeyip calismalara devam etseydik bugun belki ulke olarak daha iyi bir yerdeyiz. Atak yuzumuzu gulduren ve gelecege daha guvenle bakacagimiz cok kiymetli bir projedir. Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 4 yıl önce
Ulusalcılar'a göre zeka seviyesi vasatın altında bir milletiz. Dolayısı ile helikopter veya otomobil yapacak beceri ve yeteneğe sahip olmamız tamamı ile imkansız. Hasbelkader bir iki İHA, helikopter yapıp dış bağımlılığımız azalmaya başlaynca yaptıkları hatalı tesbitlerden ve Türkiye'nin batılı güçlerin tekel olduğu pazardan kayıp gitmesine üzülüyorlar. Burada da klavye kabadayılığı ile içlerindeki irini kusacaklar tabii. Kusun arkadaşlar kusun, içinizde kalırsa yara yapar sonra. Çok özlediğiniz o 90'lardaki salak devlet değiliz artık. Yavaş yavaş bünyenizi alıştırmaya bakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Allah pilotlarımızı korusun âmin, ama şu aleyhte ve inançsız ve hasmane yorum yapanlar varya Allah onlardanda iki kerre korusun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aziz ~ 4 yıl önce
Henüz birkaç ay öncesine kadar bir dolu hatası, eksiği olduğu belirtilerek onay alamayan helikopterler, apar topar kabul ediliyor ne hikmetse. Allah o helikopteri kullanacak pilotların, askerlerin yardımcısı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000