23 Temmuz 2016, Cumartesi 11:22:57

Askeri uçak kazalarına 'kopyacı FETÖ üyeleri' neden oldu!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan ‘Ana Gülen Yapılanması’ iddianamesinde, yapılanmanın askeri ayağına ilişkinde detaylı bilgiler yer aldı. İddianamede son dönemde meydana gelen askeri uçak kazalarının Paralal Yapı'nın eğitimsiz, uçuş tecrübesi az pilotlarının neden olduğu belirtildi.
  • Hah tamam, şahtınız, şimdi şahbaz oldunuz. Rüzgar bir ağacı devirse, altında da siz kalsanız, rüzgarı FETÖ cü yaparsınız artık. Neymiş bu FETÖ be... Anlayışta ve algıda MİLLİ' lik var mı? Yok. O halde kendisi gibi düşünmeyen herkesi FETÖ cü ilan etmek moda şimdi. Kuru odun 100-200 tane ise, geri kalan 77.999.799 kişi yaş odun gözünüzde. 1 FETÖ cü olmayan kendini, 200 de harbi FETÖ cüyü ekle. Al sana Ülke nüfusu 78 milyon. Bu kadar sığ düşünüyorsunuz işte. At sahibine göre kişniyor yine. Bu işi yapanların FETÖ' cü olduğunu ilk kim söyledi? Oradan yola çıkın.
  • Etimesgut askeri hastanesindeki fetocu doktorları unutmayın.
  • Herşeyinizi feto diye geçiştirin bakalım. Amacınızın ne olduğunu bilen biliyor. 14 senedir siz iktidardasınız hemde tek başınıza neden engel olamadınız. Size engel olan kim vardı. Sakın muhalefet partileri demeyin onların kendilerine faydası yok.
  • 23/05/2013 de göğsünden vurulmuş halde bulunan,intihar ettiği sanılan eski İstanbul ve O.Hal bölge valisi (Diyarbakır ) Hayri Kozakçıoğlu........İNCELEMEYE DEĞER.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlarla Mücadele Bürosu'ndan sorumlu Başsavcıvekili Savcı Necip Cem İşçimen'in hazırladığı iddianamede, TSK'daki yapılanma da anlatıldı.

İddianamede FETÖ/PDY üyelerinin TSK'daki yapılanmasının endişe verici boyutlarda olduğu belirtilirken, son dönemde yaşanan askeri uçak kazalarının da ‘kopya çekerek giren yapı elamanlarından dolayı’ olduğu kaydedildi.

Gülen Yapılanmasının özellikle Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda kendi elemanlarına yer açmaya çalıştığını belirten savcılık, “Uzman pilotlar, Türk Hava Yolları ve diğer sivil havacılık pilotluğuna geçmek zorunda kaldığından uzman pilot subay kalmamış, savaş jetlerinin son yıllarda kaza sayısı artmıştır. F-4 ve F-16 uçak kazaları pilot hatalarından kaynaklanmasına rağmen bu uçakların neden düştüğü ile ilgili yeterli inceleme yapılmamıştır. Özellikle FETÖ üyesi komutanlara bir şey olmaması için kusur başka yerlerde aranmıştır. Hava kuvvet komutanlığındaki uçak kazalarının özü eğitimli pilot sayısının azalmasıdır. Bu kazalara paralel yapının eğitimsiz uçuş tecrübesi az, sınavlarda kopya çekerek giren kalifiye olmayan üyeleri sebep olmaktadır. Hava kuvvet komutanlığındaki uçak kazalarının gerçek sebebini araştıran yeterli herhangi bir soruşturma yapılıp yürütülmemiştir" dedi.

'Askeri lise sınavlarında kopya iddiası verilerle anlatıldı'

İddianamede, yapılanmanın askeri lise sınavlarında kopya çektiği iddialarının da araştırıldığı anlatıldı. Bu kapsamda savcılık tarafından, ÖSYM'den 2000-2016 yılları arasında gerçekleştirilen sınavlarla ilgili bilgiler alındı.

İddianamede yer alan tespitler şöyle:

1-    Askeri lise sınavının taban puanlarında 2014 yılında sert, ani düşüşler yaşanmış buna karşılık daha önceki yıllarda bu orandan büyük düşüşler yaşanmamıştır. Askeri lise sınavında öğrencilere yöneltilen soruları doğru cevaplayanların sayısı testin ortalama güçlüğü ağırlaşmasına rağmen çok yüksek oranda olmuş, 2014 yılından itibaren ise bütün test sorularında doğru cevaplayan sayısında olağan üstü düşüş yaşanmıştır.

2-    Mesela 2010 yılında 1214 kişi matematik testinin tamamını doğru cevaplarken bu sayı 2014'de sadece 2 kişiye düşmüş, 2015'de 0 ve 2016'da 4 kişi olmuştur. Testin ortalama güçlüğü % 41'den % 23-25 aralığına düşmesine rağmen doğru cevaplayan sayısının azalması bariz bir şekilde bu soruların önceden temin edilip örgütlü bir yapı tarafından kendi mensuplarına verildiğini göstermektedir.

3-    Bu kanaati doğrulayan başka bir sonuç Türkçe testinde görülmektedir. 2004-2013 yılları arasında testin ortalama güçlüğü % 65 civarında iken bütün soruları doğru cevaplayan kişi sayısının en az 80 en yüksek 323 aralığında gerçekleşirken, 2014 ve 2016'da testin ortalama güçlüğü % 50'ye indirilmesine rağmen doğru cevaplayan çıkmadığı görülmüştür.

4-    Sosyal testinde 2009 yılında % 61 test ortalama güçlüğünde 1509 kişi soruların tamamını doğru cevaplarken bu sayı testlerin ortalama güçlüğü % 44’ler seviyesine düşürülmesine rağmen ancak 3 ve 6 kişi soruların hepsini doğru cevaplayabilmiştir. Askeri lise giriş sınavlarında soruların önceden temin edildiği ve çözdürülen kişilerin kitlesel olarak TSK'da kadrolaşmak amacıyla gerçekleştirildiği ÖSYM'nin kayıtlarından açıkça tespit edilmektedir.

Askeri uçak kazalarına 'kopyacı FETÖ üyeleri' neden oldu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Şahbaz ~ 2 yıl önce
Hah tamam, şahtınız, şimdi şahbaz oldunuz. Rüzgar bir ağacı devirse, altında da siz kalsanız, rüzgarı FETÖ cü yaparsınız artık. Neymiş bu FETÖ be... Anlayışta ve algıda MİLLİ' lik var mı? Yok. O halde kendisi gibi düşünmeyen herkesi FETÖ cü ilan etmek moda şimdi. Kuru odun 100-200 tane ise, geri kalan 77.999.799 kişi yaş odun gözünüzde. 1 FETÖ cü olmayan kendini, 200 de harbi FETÖ cüyü ekle. Al sana Ülke nüfusu 78 milyon. Bu kadar sığ düşünüyorsunuz işte. At sahibine göre kişniyor yine. Bu işi yapanların FETÖ' cü olduğunu ilk kim söyledi? Oradan yola çıkın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kuru fasulyeci'den ~ 2 yıl önce
Saçmaların saçması.....Saçmalığın daniskası...100-200 taneymiş kuru....
Doktorlar ~ 2 yıl önce
Etimesgut askeri hastanesindeki fetocu doktorları unutmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Algı ~ 2 yıl önce
Herşeyinizi feto diye geçiştirin bakalım. Amacınızın ne olduğunu bilen biliyor. 14 senedir siz iktidardasınız hemde tek başınıza neden engel olamadınız. Size engel olan kim vardı. Sakın muhalefet partileri demeyin onların kendilerine faydası yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Memnun değilmisin ? ~ 2 yıl önce
Darbenin yapılabilmesi için olgunlaşması gerek.Gemi azıya alıncaya kadar beklendi.12/09/80 darbesi aslında 1 yıl önce yapılacaktı fakat darbecilerin halk nazarında iyice haklı konumda olmalarını temin adına 1 yıl daha beklendiğini daha sonra K.Evren itiraf etti.Bu olaya da bu gözle bak.Fetöcüler epeyce pervasızlaşıp palazlanana kadar beklendi,düşmanlıkları iyice ayyuka çıktı,sonra opere edildiler.
İNVESTİGATİON ~ 2 yıl önce
23/05/2013 de göğsünden vurulmuş halde bulunan,intihar ettiği sanılan eski İstanbul ve O.Hal bölge valisi (Diyarbakır ) Hayri Kozakçıoğlu........İNCELEMEYE DEĞER.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000