12 Eylül 2012, Çarşamba 19:54:20

ASKERİ UÇAĞIMIZIN DÜŞÜŞ NEDENİ AÇIKLANDI

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Akdeniz’de düşen Türk jetiyle ilgili açıklamasında “Füze tespiti yapıldı ama teyit gerekiyor” dedi.
  • Süper açıklama, çok aydınlandım. Bırak bu işleri, Kılıçdaroğlu'nu suçlamayı da adam gibi uçağa ne oldu onu açıkla. Yetki ve görev sizde değil mi? Ona-buna laf atacağınıza icraat yapın. Bunca zaman geçti hala uçağın nasıl düştüğü bile belli değil. Başka bir ülke olsa (adam gibi adamların yönettiği) sorumlular bu durumda çıkıp özür dileyip istifa eder (en azından).
  • he h e bizde yedik .....
  • iki kere okudugum halde aciklamanin ne oldugunu anlamadim.ucaktan afyona gecmis... yahu orda iki tane vatanin guzide evladi gitti. anlasildigi kadari ile bos yere gitti..
  • ne diyorsun beşir? insanlar ölüyor! beşir insanlar ölüyor, beşiiiiir insanlar ölüyor! BEŞİR İNSANLAR ÖLÜYOR! BEŞİR!

24 TV’nin yayınına katılan Beşir Atalay, Suriye yetkililerinin vurduğunu açıkladığı Türk jetine ilişkin soru üzerine şunları söyledi: “O yönde netleşme var ama bunun bir iki analizle de teyidi gerekiyor. Bu konuda çalışmalar adli tıbbın da karıştığı diğer kurumların da rol aldığı çalışmada bunun füzeyle düşürüldüğü, vurulduğu yönündeki tespit yapıldı ama bunun yeni bir çalışmayla analizle havacılık birimlerinde teyidi gerekiyor sonra da açıklaması yapılacak.”

"YARGI BELGESİ İSTENECEK"

Atalay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afyonkarahisar’daki patlamanın ardından ileri sürdüğü iddialara ilişkin ise şöyle konuştu: “Anamuhalefet liderliği boş konuşma, dedikodu yapma yeri değildir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendisine ulaşan bir bilgi varsa o bilgiyi vermek durumundadır. Anamuhalefet partisi doğrusu çok büyük bir sorumsuzluk örneği gösteriyor, eşi bulunmaz bir sorumsuzluk örneği. Burada yürüyen bir soruşturma var. Herhalde bu beyanları verenlerden o da istenecek. Yani bu defa yargı isteyecek, nedir elinizdeki şey diye.

"ORTADA BİLGİ YOK"

Emekli bir subay bilgileri verdi diyor. Yani ortada bilgi diye bir şey yok. Ben de dinledim bir tanesini. Büyük bir öfke içerisinde, hiç ilgisi olmayan konuları da karıştırarak büyük bir hükümet karşıtlığı ifadelerle, sinirle, nefretle, açıklamalarda bulunuyor. Herhalde öyle birkaçının tahminleridir Sayın Kılıçdaroğlu’nun elindeki. Başka bir şey olduğunu sanmıyorum.

"TOPLUM İTİBAR ETMEZ"

Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Buradan eğer iktidara birazcık zarar verirsem benim için kârdır’ diyor. Böyle bir partiye bu toplum itibar etmez. Çünkü bu sorumsuzlukları gösteren bir partiye bu toplum iktidar da vermez, ciddiye de almaz. Zaten onlar bunu görüyorlar.”

Kılıçdaroğlu’nun sabotaj iddialarıyla ilgili TSK’nın dava açıp açmayacağına ilişkin bir soru üzerine Atalay, Başbakan’ın bu konudaki açıklamalarını anımsattı. Kendilerinin dava açma haklarının saklı olduğunu ifade eden Atalay, TSK’nın bu konunun üzerine gideceğine emin olduğunu belirtti.

ASKERİ UÇAĞIMIZIN DÜŞÜŞ NEDENİ AÇIKLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Birak bu işleri... ~ 6 yıl önce
Süper açıklama, çok aydınlandım. Bırak bu işleri, Kılıçdaroğlu'nu suçlamayı da adam gibi uçağa ne oldu onu açıkla. Yetki ve görev sizde değil mi? Ona-buna laf atacağınıza icraat yapın. Bunca zaman geçti hala uçağın nasıl düştüğü bile belli değil. Başka bir ülke olsa (adam gibi adamların yönettiği) sorumlular bu durumda çıkıp özür dileyip istifa eder (en azından).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saf ~ 6 yıl önce
he h e bizde yedik .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
iki kere okudugum halde aciklamanin ne oldugunu anlamadim.ucaktan afyona gecmis... yahu orda iki tane vatanin guzide evladi gitti. anlasildigi kadari ile bos yere gitti..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
prometheus ~ 6 yıl önce
ne diyorsun beşir? insanlar ölüyor! beşir insanlar ölüyor, beşiiiiir insanlar ölüyor! BEŞİR İNSANLAR ÖLÜYOR! BEŞİR!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000