24 Temmuz 2009, Cuma 08:18:11

Askeri helikopterle domuz avına çıkmışlar! (VİDEO)

Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görevli subayların arama kurtarma helikopteriyle yaptıkları domuz avının görüntüleri internete düştü.
  • laleli lions rumuzuyla yazan daha doğrusu saçmalayan zatı muhterem. Ne zaman Atatürk ve onun kurduğu müesseseler haber olsa hemen saldırıya başlıyorsun.Bu haber de tamamen Şerefli Ordumuzu karalama haberidir Sana cevap hiç bir şey yazmayacagım çünkü Havacılıkla ilginin olmadığı açık belli. Ama sana ve senin gibilere tavsiyem, o kirli ellerinizi ordumuzun üzerinden çekmenizdir çünkü ordumuzu ne yaparsanız yapın yıpratamazsınız çünkü ordu millet demektir. Kurtuluş savaşında dedeleriniz ingilizlerin arkasına sığınırken bu ordunun arkasında yine bu yuce Türk Milleti vardı. Ah bir de tarihi okuma alışkanlığınız olsaydı ne iyi olurdu değilmi . Bu millet onlardan(Dedelerinizden) hesap sordu sizede sıra gelecek.
  • kovalanan domuz değil fotograf çekilmiş anlamakta israr eden 2 ayaklı hemcinsleri bir gun gelecekleri sizlerde kovalana kovalana gideceksiniz bu şehit kanlariyla kurulmuş Türk ulkedsinden Atatürk cumhuriyetinden..
  • e ne yapsınlar , terörist mi kovalıcaklar !
  • Tarih askerimize saldıran, iftira edenlerin acı sonlarını gösteren pek çok örnekle doludur. Ne diyelim, ZAMAN bunların devri (öyle sanıyorlar, iyice gemi azıya aldılar).Ama eceli gelen i. cami duvarına yaparmış.Unutulmasın.

Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görevli subayların UH-1 tipi bir helikopterle domuz avına çıktığı iddia edildi. Kayısı bahçelerinde helikopterle gerçekleştirilen domuz avının ardından askeri helikopter arızalanırken, devlete 1 milyon dolarlık fatura çıkarıldı.

Zaman Gazetesi'nde yer alan habere göre; Devletin bütçesinin büyük bölümünü ayırdığı askeri helikopterlerin amaçlarının dışında kullanıldığı öne sürüldü. Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görevli Albay A.Y., Binbaşı M.M.A., Yüzbaşı R.A. ve Üsteğmen E.A.'nın askeri helikopteri görev alanın dışında keyfi olarak kullandıklarını gösteren fotoğraflar ve videolar internet ortamına sızdı. Sanal aleme düşen görüntülere göre; subaylar Malatya ovasındaki kayısı bahçelerinde arama kurtarma helikopteriyle domuz kovalıyor. Bu sırada toprağa o kadar yaklaşılıyor ki domuzların kaçarken çıkardığı tozla helikopterinki birbirine karışıyor. Yerden 5-6 metre yükseklikte uçularak helikopterin limitleri zorlanarak, uçuş emniyeti ve can güvenliği de hiçe sayılıyor.

Zaman zaman helikopterle domuzların arasındaki mesafenin daha da kısaldığı gözleniyor. Aşırı kumanda helikopterin uçuş aletlerini olumsuz yönde etkilerken, askeri araçta ağır hasarlar meydana geliyor. İnternet sitesinde yer alan belgelere göre pilotların helikopterle derin ve kayalık vadilere sert dalışlar yaptığı, bundan dolayı da askeri araçta ciddi hasar oluştuğu belirtiliyor.

Cobra helikopterlerin yapabildiği bu tür dalışların UH-1 arama kurtarma helikopteriyle yapılması sonucu oluşan arızanın devlete faturası milyon dolarları buluyor. Görüntülerle birlikte yer alan belgelere göre; helikopterin aşırı zorlamadan kaynaklanan sorunlardan dolayı tamire alındığı ve maliyetinin de yaklaşık 1 milyon dolar olduğu kaydedildi. Bunun üzerine tamiri yapılamayan helikoptere 25 Kasım 2008 tarihinde 'uçamaz' kararı çıkartıldığı da belgeler arasında yer alıyor. Bunun yanında subayların, maksat dışı kullandıkları helikopter ile yolculuklarında hatıra olarak sık sık fotoğraf çektirdikleri de fotoğraflarda gün yüzüne çıktı.

Birinci Olay :

Yer : Malatya Sultansuyu Baraj Gölü,

Tarih : 4 Şubat 2008,

Olay : Buzda Helikopter Kaydırma

Helikopterle domuz avı

İkinci Olay :

Yer : Üsse 12-13 kilometre uzaklıktaki Malatya Ovası kayısı bahçeleri,

Tarih : 15 Ekim 2008 Çarşamba,

Olay : Domuz Kovalama

Helikopterle domuz avı

Üçüncü Olay :

Yer : Malatya Tohma Çayı,

Tarih : 18 Kasım 2008,

Olay : Vadide Aşırı Tehlikeli Uçuşlar

Helikopterle domuz avı

İşte ava çıkan subaylarca çekildiği iddia edilen o görüntüler:

(Zaman)

Askeri helikopterle domuz avına çıkmışlar! (VİDEO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

Misafir ~ 9 yıl önce
laleli lions rumuzuyla yazan daha doğrusu saçmalayan zatı muhterem. Ne zaman Atatürk ve onun kurduğu müesseseler haber olsa hemen saldırıya başlıyorsun.Bu haber de tamamen Şerefli Ordumuzu karalama haberidir Sana cevap hiç bir şey yazmayacagım çünkü Havacılıkla ilginin olmadığı açık belli. Ama sana ve senin gibilere tavsiyem, o kirli ellerinizi ordumuzun üzerinden çekmenizdir çünkü ordumuzu ne yaparsanız yapın yıpratamazsınız çünkü ordu millet demektir. Kurtuluş savaşında dedeleriniz ingilizlerin arkasına sığınırken bu ordunun arkasında yine bu yuce Türk Milleti vardı. Ah bir de tarihi okuma alışkanlığınız olsaydı ne iyi olurdu değilmi . Bu millet onlardan(Dedelerinizden) hesap sordu sizede sıra gelecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kovalanan domuz değil fotograf çekilmiş anlamakta israr eden 2 ayaklı hemcinsleri bir gun gelecekleri sizlerde kovalana kovalana gideceksiniz bu şehit kanlariyla kurulmuş Türk ulkedsinden Atatürk cumhuriyetinden..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
e ne yapsınlar , terörist mi kovalıcaklar !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Tarih askerimize saldıran, iftira edenlerin acı sonlarını gösteren pek çok örnekle doludur. Ne diyelim, ZAMAN bunların devri (öyle sanıyorlar, iyice gemi azıya aldılar).Ama eceli gelen i. cami duvarına yaparmış.Unutulmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000