19 Nisan 2016, Salı 13:37:04

Asker pilotlara Genelkurmay'dan kara haber

Genelkurmay Başkanlığı, pilotların sivil uçaklara geçmesini önlemek için yeni bir düzenleme hazırlığına başladı. Çalışma yasalaşırsa, asker pilotlar 16 yıldan önce emekli olamayacak.
  • ben 13 senedir ortalama 2 ayda bir 15 gun sirnak hakkari siirt bingol diyarbakir tunceli van vs vs.yerlerde terorun dibinde gece gunduz her turlu meteoroloji ve arazi sartlarinda acaba bugun mermi yermiyiz roket atarlarmi diye hicbir sosyal imkanin olmadigi hapishane gibi kislalarda ailenden sevdiklerinden uzak hayati olan bir helikopter pilotuyum.kimse laga luga yapmasin .vatan millet ok.ama yasayacagimiz da bir tane hayatimiz var.parasi pulu umrumda degil sadece insan gibi yasamak istyoruz .biz o ucuslari vatan millet icin yaptik sizlerin cocuklari kardesleri akrabasi askerde dagin basinda ac kalmasin terhisine iznine hastanesine gitsin diye.yani bize verilen egitimin 10 katini odedik.hala borcumuz varsa parasini odeyip ayrilmaya bile raziyim.br grup serefisiz fetocu yuzunden zaten zor olan sartlarimiz iyice icinden cikilmaz hale geldi.sizler bogaz kenarinda mohitolarinizi icerken biz hakkaride terorist pesinde kosuyoruz.biraz insaf edin .helikopter pilotlarinin cogu lisan alablmek icin 90 100 bin lira para harciyor zaten nerdeyse sifirdan atpl goruyorlar.izinlerinden fedakarlik yapip 2 sene ugrasiyorlar ve siz kalkmis hala 15 olsun 18 sene olsun.baska sozum yok
  • hüloğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğ hüloğğğğğğğğğğğğğ
  • Bundan 4 sene öncede yazmıştım, o ki ayrılcaktınız askeriye den neden önümüze geçip hho ya girdiniz, neden ciglide iken ayrılmadınız uçuşlardan, neden devletin size 2 milyon euro'luk egitim vermesine razı oldunuz? Sözüm, birilerinin baskı ve tehditi ile ayrılmak zorunda kalan, ve mücbir sebepten ayrılanlara değil.
  • İlle de parra parra. Varlığı bir dert yokluğu yarrraaaa. Bu kadar basit hocam. Adam askeriyede 5000 maas aliyor. Sivilde 40bin. Niye gecmesin. Vatandaşini vergi yükü ile boğup ekmeği de aslanın midesine yerleştiren devlete mustahaktir. Adam bedava sana 10 yil çalışmış. Ama yetmeeeez. 20 yıl çalışacak. Maaşinin yarısını daha eline gecmeden devlete ver. Kalan yarisiyla 1 araba alican 2 tanede devlete al. 1 depo benzin alırken 4 depoda devlete al. Sonrada vatan millet sakarya. Geçin bunları geçin.

Genelkurmay Başkanlığı, pilotların sivil uçaklara geçmesini önlemek için yeni bir düzenleme hazırlığına başladı. Çalışma yasalaşırsa, asker pilotlar 16 yıldan önce emekli olamayacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son dönemde pilot sıkıntısı yaşaması üzerine Genelkurmay Başkanlığı, emeklilik süresini uzatmak için düğmeye bastı. 10 yıllık mecburi hizmet sürelerini tamamladıktan sonra asker pilotların sivil havacılık sektörüne geçmesiyle milyonlarca dolarlık maddi zararın yanı sıra yetişmiş personel sorunu da yaşayan TSK, asker pilotların görev süresini uzakmak için çalışma hazırladı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın çalışmasının yasalaşması halinde pilotlar en erken 16 yıl hizmet süresini doldurmak zorunda kalacak. Kara Kuvvetleri'ne bağlı kara havacıların bir yıllık uçuş eğitiminin karşılığı üç katı ile hesaplanarak 10 +3 olarak zorunlu görev süresine dönüştürülürken hava kuvvetlerinde bir buçuk yıl eğitim alan asker pilotlar ise 1.5x3 yıl üzerinden 4.5 yıl daha ek görev yapmak zorunda kalıyor. Yeni çalışma meclisten geçerse pilotların görev süresi 16 yıla kadar çıkacak. 


Öte yandan çalışma kapsamında pilotların 20 görev yılını doldurduktan sonra tüm haklarıyla TSK'dan emekli olabilecek.

©Airporthaber.com ÖZEL

Asker pilotlara Genelkurmay'dan kara haber

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (141)

bahtsiz ~ 2 yıl önce
ben 13 senedir ortalama 2 ayda bir 15 gun sirnak hakkari siirt bingol diyarbakir tunceli van vs vs.yerlerde terorun dibinde gece gunduz her turlu meteoroloji ve arazi sartlarinda acaba bugun mermi yermiyiz roket atarlarmi diye hicbir sosyal imkanin olmadigi hapishane gibi kislalarda ailenden sevdiklerinden uzak hayati olan bir helikopter pilotuyum.kimse laga luga yapmasin .vatan millet ok.ama yasayacagimiz da bir tane hayatimiz var.parasi pulu umrumda degil sadece insan gibi yasamak istyoruz .biz o ucuslari vatan millet icin yaptik sizlerin cocuklari kardesleri akrabasi askerde dagin basinda ac kalmasin terhisine iznine hastanesine gitsin diye.yani bize verilen egitimin 10 katini odedik.hala borcumuz varsa parasini odeyip ayrilmaya bile raziyim.br grup serefisiz fetocu yuzunden zaten zor olan sartlarimiz iyice icinden cikilmaz hale geldi.sizler bogaz kenarinda mohitolarinizi icerken biz hakkaride terorist pesinde kosuyoruz.biraz insaf edin .helikopter pilotlarinin cogu lisan alablmek icin 90 100 bin lira para harciyor zaten nerdeyse sifirdan atpl goruyorlar.izinlerinden fedakarlik yapip 2 sene ugrasiyorlar ve siz kalkmis hala 15 olsun 18 sene olsun.baska sozum yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hülo ~ 2 yıl önce
hüloğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğ hüloğğğğğğğğğğğğğ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bİR HAVACI ~ 2 yıl önce
BU MİLLETİN EKMEĞİYLE, YOKSULLARIN YİYEMEDİĞİ İÇEMEDİĞİYLE, BENİM ÖDEDİĞİM VERGİMLE ALACAKSIN BU LİSANSLARI VE YETKİLERİ. BİR ASKER OLDUĞUNU UNUTUYORSUN SANIRIM..VE HAVAYOLU PİLOTU OLACAKSIN... BEDAVA EKMEK KUYRUĞU YOK ARTIK. ORTAM SİVİLLEŞİYOR, ADAMLAŞIYOR, KÜFÜR DUYULMUYOR ARTIK KOKPİTTE..ADAM GİBİ CRM VAR, ÖYLE SENİN ANLADIĞIN TÜRDEN DEĞİL. DAYAK AŞAĞILAMA TOKAT VE DARP YOK ESKİSİ GİBİ. ASKERSEN ASKERLİĞİNİ BİL, KARARI VERMİŞSİN ÇOCUKLUĞUNDA YEMİN ETMİŞSİN, YEMİNİNE SADIK OL...
Fark ~ 2 yıl önce
Bundan 4 sene öncede yazmıştım, o ki ayrılcaktınız askeriye den neden önümüze geçip hho ya girdiniz, neden ciglide iken ayrılmadınız uçuşlardan, neden devletin size 2 milyon euro'luk egitim vermesine razı oldunuz? Sözüm, birilerinin baskı ve tehditi ile ayrılmak zorunda kalan, ve mücbir sebepten ayrılanlara değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
parra parra parra ~ 2 yıl önce
İlle de parra parra. Varlığı bir dert yokluğu yarrraaaa. Bu kadar basit hocam. Adam askeriyede 5000 maas aliyor. Sivilde 40bin. Niye gecmesin. Vatandaşini vergi yükü ile boğup ekmeği de aslanın midesine yerleştiren devlete mustahaktir. Adam bedava sana 10 yil çalışmış. Ama yetmeeeez. 20 yıl çalışacak. Maaşinin yarısını daha eline gecmeden devlete ver. Kalan yarisiyla 1 araba alican 2 tanede devlete al. 1 depo benzin alırken 4 depoda devlete al. Sonrada vatan millet sakarya. Geçin bunları geçin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatan ~ 2 yıl önce
Vatan ile devlet arasındaki fark, vatanı halk kurar düzenini koyar.. Halktan birileri çıkar derki bu düzeni yönetiriz. İşte bu devlettir. Millet kimdir Halktır. Hoş, günümüzde Türkiye Halkı ve Türk milleti kavram karışıklığı yaratılıyor ancak Millet Halktır, kimse kıvırmasın Türkiye adı üstünde Türklerindir. Beğenmeyen ne yapsın, sandıkta oy atsın, attıgı oya sahip çıksın, kendini ve savunduklarını ifade edecek kelime sayısına ve dil bilgisine sahip olsun.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000