26 Mayıs 2008, Pazartesi 08:09:45

''Asık yüzlü yer HOSTESLERİ!''

Vatan Gazetesi yazarlarından Ruhat Mengi, Kıbrıs'a gitmek için geldiği havalimanında yaşadıklarını kaleme almış. İşte o yazı...
  • bilgi seviyesi belli Kıbrıs ayrı bir ülke oldugunu bilmiyor ayrıca check in dekilerinde hostes olmadıgını
  • anlamyiorum, hem nüfüs cüzdanini unutan sizsiniz, hemde bununla kalmayip bir de yer hosteslerini suclayan da sizsiniz. Insan kimligini HERZAMAN yaninda tasir. Kendi sucunuz kimseye suc atmayin bosu bosuna
  • SİZ KIBRIS NERDE ÖNCE ONU ÖĞRENİN SONRA YOLCULUK YAPIN. KENDİ SUÇUNUZU MİLLETE ATAMAZSINIZ BENCE SİZ HİÇ YOLCULUK YAPMAYIN HEM HAVALİMANI ÇALIŞANLARI HEMDE SİZİN YANINIZDAKİLER RAHAT ETMİŞ OLUR.BUDA SİZİNGİBİLERİN TOPLUMDA VERDİKLERİ ZARARLARI ENGELLEMİŞ OLUR.
  • Siz önce KIBRISIN nerde olduğunu öğrenin bence siz kıbrısı galiba TÜRKİYENİN bir şehri sandınız bayrakları benzer ama renkler ve desenleri farklıdır ve KKTC açılımıda KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DİR,TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR ÜLKEDİR,KTTC DE BİR BAŞKA ÜLKEDİR GARANTÖRLÜK VE KARDEŞLİK VARDIR. BENCE SİZ YOLCULUK YAPMAYIN HEM GÖREVLİLER RAHAT OLUR HEMDE SİZ KİMSEYİ RAHATSIZ ETMEZSİNİZ.BÖYLECE SİZSİZ HUZURLU BİR HYAVALİMANLARI HALKA AÇIK OLUR.

Sabah 09.30’daki uçağa binmek üzere 08.15’te alandaydım ama Kıbrıs Havayolları masasına gittiğimde çantamda olduğunu sandığım nüfus kağıdımın orada olmadığını gördüm.
Kimlik olarak ehliyetim yanımdaydı ve “iç hatlar”da o da kabul ediliyordu, ben Kıbrıs uçuşlarının “dış hatlar”dan yapıldığını da bilmiyordum (Neden dışhatlar, orası Türkiye değil mi?)
Kıbrıs Havayolları’nın asık yüzlü yer hostesleri “pasaport veya nüfus kağıdı olmazsa uçamazsınız” dediler.
Onlara durumun farklılığını, yüzlerce kişinin beklediğini anlattım ve uçuş kartımı vermelerini, bunları hemen getirteceğimi söyledim.
Vermedikleri gibi 09.00’da masayı kapatarak gittiler. Uçuşa 20 dakika kala hepsi elime ulaşmıştı, ben de bir saattir orada beklemekteydim ama işte benim hatam, onların anlayış ve yardımdan uzak halleri nedeniyle uçak kaçıyordu.
Havayolları Halkla İlişkileri aradım, 09.25’te bile “Belki sizi yetiştirebiliriz” dediler ama olmadı. Demek ki durumun önemini anlatmama rağmen tek bir dakika bekleyemeyiz deyip yarım saat önce çekip giden hostesler çok da haklı değildi.
Uçuş kartımı vermiş olsalar ben 20 dakika önce yetişebilecek, kimliğim gelmese zaten güvenlikten geçemeyecektim.
Tereddütsüz söyleyebilirim ki hayatımda ilk kez verdiğim sözü tutamadım.
Gönderdikleri maillerde “beni göremedikleri için hayal kırıklığına uğradıklarını, üzüldüklerini, sadık okurlarım olduklarını” yazanlardan ve diğer tüm öğrencilerden özür diliyorum.
Ben de çok, çok üzgünüm.

Ruhat Mengi / Vatan

''Asık yüzlü yer HOSTESLERİ!''

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 8 yıl önce
bilgi seviyesi belli Kıbrıs ayrı bir ülke oldugunu bilmiyor ayrıca check in dekilerinde hostes olmadıgını

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sahrayildizi ~ 10 yıl önce
anlamyiorum, hem nüfüs cüzdanini unutan sizsiniz, hemde bununla kalmayip bir de yer hosteslerini suclayan da sizsiniz. Insan kimligini HERZAMAN yaninda tasir. Kendi sucunuz kimseye suc atmayin bosu bosuna

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KIBRIS ~ 10 yıl önce
SİZ KIBRIS NERDE ÖNCE ONU ÖĞRENİN SONRA YOLCULUK YAPIN. KENDİ SUÇUNUZU MİLLETE ATAMAZSINIZ BENCE SİZ HİÇ YOLCULUK YAPMAYIN HEM HAVALİMANI ÇALIŞANLARI HEMDE SİZİN YANINIZDAKİLER RAHAT ETMİŞ OLUR.BUDA SİZİNGİBİLERİN TOPLUMDA VERDİKLERİ ZARARLARI ENGELLEMİŞ OLUR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KIBRISLI ~ 10 yıl önce
Siz önce KIBRISIN nerde olduğunu öğrenin bence siz kıbrısı galiba TÜRKİYENİN bir şehri sandınız bayrakları benzer ama renkler ve desenleri farklıdır ve KKTC açılımıda KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DİR,TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR ÜLKEDİR,KTTC DE BİR BAŞKA ÜLKEDİR GARANTÖRLÜK VE KARDEŞLİK VARDIR. BENCE SİZ YOLCULUK YAPMAYIN HEM GÖREVLİLER RAHAT OLUR HEMDE SİZ KİMSEYİ RAHATSIZ ETMEZSİNİZ.BÖYLECE SİZSİZ HUZURLU BİR HYAVALİMANLARI HALKA AÇIK OLUR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000