08 Temmuz 2013, Pazartesi 10:11:19

ASIANA KAZASI İÇİN İLGİNÇ İDDİA

ABD'nin San Francisco şehrinde düşen Boeing 777-200ER tipi yolcu uçağı düşmeden önce uçuş ekibinden birinin 'hız düşük' ikazında bulunduğu öne sürüldü.
  • Sevgili Taayare; nafile ve desteksiz atma; A 320 kazası air show sırasında gösteri ve demo maksatlı non-standart uçurulurken gerçekleşti, Diğer kaydettiklerini de ispata davet ediyorum. Bütün sistemleri faal iken her iki uçak kıyaslandığında Airbus insan hatasını asgariye indirecek şekilde dizayn edilmiş olması dolayısı ile kesinlikle daha emniyetlidir, NOKTA!
  • Pilot basligiyla Airbus oven arkadasim,Airbus 320 nin ilk tanitim ucusunda bu thrust sistemi yuzunden agaclara dalip patlamasi.Ayrica son 10 yilda encok kaza kirim sayisinda Airbus birinciyken ve bircok autothrust arizasindan dolayi yasanan Airbus tail strikelar ve hard landingler varken bence biraz destekli yaz
  • Bence suçlu AYJET
  • düşük hızdan dolayı inişte tail strike yaşanmıştır.

ABD'nin San Francisco şehrinde düşen Boeing 777 tipi uçağın iniş esnasında normalden düşük hızda olduğu öne sürüldü.

Habertürk gazetesinde yer alan haberde, karakutu kayıtlarına göre bir uçuş görevlisinin düşüşten 7 saniye önce pilotu uçağın hızını arttırması konusunda uyardığı öne sürüldü. 

Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu Başkanı Deborah Hersman Washington’da incelenen Kara Kutu’nun kendilerine düşüş konusunda net bilgiler verdiğini söyledi. Uçağın iniş esnasındaki hedef hızının 137 knots (158 mph) olduğunu belirten Deborah, çarpma anından 7 saniye öncesine kadar bir anormalliğin bulunmadığını ifade etti. Ancak kayıtlara göre çarpmadan 7 saniye önce bir uçuş görevlisi görevlisi, pilotu arayarak hızın yükseltilmesi gerektiği konusunda uyarıyor. Çarpmadan 4 saniye önce ise stick shaker adı verilen düşük hız uyarı sistemi devreye giriyor.

Kara Kutu kayıtlarına göre uçağın iniş sırasındaki hızının, standartın altında olduğunu belirten Deborah, motor gücünün ise yüksek oranda düşürüldüğünü açıkladı.

ASIANA KAZASI İÇİN İLGİNÇ İDDİA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

pilot ~ 5 yıl önce
Sevgili Taayare; nafile ve desteksiz atma; A 320 kazası air show sırasında gösteri ve demo maksatlı non-standart uçurulurken gerçekleşti, Diğer kaydettiklerini de ispata davet ediyorum. Bütün sistemleri faal iken her iki uçak kıyaslandığında Airbus insan hatasını asgariye indirecek şekilde dizayn edilmiş olması dolayısı ile kesinlikle daha emniyetlidir, NOKTA!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taayare ~ 5 yıl önce
Pilot basligiyla Airbus oven arkadasim,Airbus 320 nin ilk tanitim ucusunda bu thrust sistemi yuzunden agaclara dalip patlamasi.Ayrica son 10 yilda encok kaza kirim sayisinda Airbus birinciyken ve bircok autothrust arizasindan dolayi yasanan Airbus tail strikelar ve hard landingler varken bence biraz destekli yaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
suclu ~ 5 yıl önce
Bence suçlu AYJET

Yanıtla

Kalan karakter 1000
show no mercy ~ 5 yıl önce
düşük hızdan dolayı inişte tail strike yaşanmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000