30 Ekim 2009, Cuma 07:46:10

Aseman arızalandı kaptan 'dua edin' anonsu yaptı

İran'da iç hat seferini yapan Aseman Havayolları’na ait Boeing tipi uçak dün 6 saat rötarlı olarak başladığı yolculuğunda kalkıştan 45 dakika sonra teknik bir arıza yüzünden geri dönmek zorunda kaldı...
  • Bu Iran sirketi filosunda bulunan 4 Boeing 727 uçagini 1990 yillarinda Air Francedan kullanilmis olarak satin aldi, ve dünyada bu tipi kullanan son bir kaç havayolundan biri.
  • Bu sirkete daha önce bir Türk sirketi ucak kiralamamismiydi ? ben mi yanlis hatirliyorum ?
  • ''En büyük kaos ve kriz ortamında dahi, durumun ciddiyetini yolcuya hissettirmeniz gerekir,onlarında bilgi sahibi olmaya hakkı olduğunu unutmayın,çünkü herşeyden bir haber, canını size teslim etmiş durumdalar.Ancaaak, durumun ciddiyetini her daim minimal olarak yolcuya hissettirin!, kabinde bir miktar panik olması,yolcuların daha iyi konsantre olmasını sağlar.Ancak çok fazla panik kaos ortamı oluşturur'' şeklinde anlatmıştı eğitimde bir hocamız.Böyle bir anons şeriat rejiminde olsanız dahi kabul edilemez!
  • Apronda deve kesen zihniyetten çok farkı yok, inanın!

Dönüş sırasında pilot yolculara yaptığı anonsta “Kaptanınız konuşuyor. Uçakta teknik bir arıza meydana geldi. Geri dönüyoruz lütfen dua edin” dedi. Uçaktaki yolcular arasında büyük panik yaşandı. Ancak uçak sağ salim Tahran Havaalanı’na geri döndü. Sivil havacılık yetkilileri, İran’a uygulanan ambargolar yüzünden uçağın teknik açından çok kötü durumda olduğunu birçok parçasının yaptırımlar yüzünden alınamadığını açıkladı.

Aseman arızalandı kaptan 'dua edin' anonsu yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bu Iran sirketi filosunda bulunan 4 Boeing 727 uçagini 1990 yillarinda Air Francedan kullanilmis olarak satin aldi, ve dünyada bu tipi kullanan son bir kaç havayolundan biri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu sirkete daha önce bir Türk sirketi ucak kiralamamismiydi ? ben mi yanlis hatirliyorum ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
''En büyük kaos ve kriz ortamında dahi, durumun ciddiyetini yolcuya hissettirmeniz gerekir,onlarında bilgi sahibi olmaya hakkı olduğunu unutmayın,çünkü herşeyden bir haber, canını size teslim etmiş durumdalar.Ancaaak, durumun ciddiyetini her daim minimal olarak yolcuya hissettirin!, kabinde bir miktar panik olması,yolcuların daha iyi konsantre olmasını sağlar.Ancak çok fazla panik kaos ortamı oluşturur'' şeklinde anlatmıştı eğitimde bir hocamız.Böyle bir anons şeriat rejiminde olsanız dahi kabul edilemez!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Apronda deve kesen zihniyetten çok farkı yok, inanın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000