22 Ekim 2009, Perşembe 07:57:30

ASELSAN'da bir şüpheli ölüm daha!

Kurum mühendislerinin bir tanesinin daha şüpheli bir şekilde hayatını kaybettiği belirlendi!
  • eğer düşmanlar bu denli güçlüyse yapacak şey yok... komik olmayalım, yüksek teknoloji projeleri bir avuç insanla yürütülmez, pek çok disiplinin bir araya gelmesiyle sonuca gidilir. kültürel yapımızın da tesiriyle tek adam, mucize adam saplantımızdan çıkamıyoruz bir türlü. bir şeyler yapacaksak bilim yapması gereken yerlerdeki torpil, siyaset ve bağnazlık mekanizmalarını ortadan kaldıralım.
  • Aleni bir şekilde mühendislerimizi avlamaya başladılar. Kimse de buna dur demiyor. Bu 4. Olay. Hepsi mi intihar etti. Hepsi şüpheli ölüm. bunu yapan CIA dan başkası değil. Katiller iş başında. Hedefleri milli teknolojimiz. Artık uyanalım ya.
  • biz çok gördük meşhur şirketlerin mensubunu 100 de % vergimizle emekli olan insanları.bize tai mai aselsan demeyin.var mı memlekete bi katkıları?uçak görünce şaşıran tai ciden bu kadar adam olur.bu adamları istihdam eden sivil havacılık şirketinden de o kadar köy olur.var bizimde bi kaç nankör bildiğimiz.artık hayrini de allah göstersin.biz nankör biliyoruz.50 seneye insan bi kaç iyi şey sığdırır ama bunlarda o da yok.siz ankara ya kardeşim.50 yaş toyu sizi.
  • geçin kardeşim canlılarını çok gördük tai den gelenin ağzı açık kalıyo uçak görünce.bide yetki alınca arkadaşının kuyusunu kazıyo.sivil uçağa hangi yakıt konulduğunu bilince bayram ediyo.yazıktır ayıptır yaşın 50 olmuş bunu da bil hani.ne üniversite camiası ne tai ne aselsan bi icraat göremedik.gördüğümüz canlılarınız.onlarda adam değil zaten çukur bile denmez.

ASELSAN'ın 3 başarılı mühendisinin ölümünün ardındaki sis perdesi bir türlü aydınlatılamazken, kurum mühendislerinin bir tanesinin daha şüpheli bir şekilde hayatını kaybettiği belirlendi. ASELSAN'ın Komuta Kontrol ve Haberleşme Yazılım Mühendisliği'nin uçak komuta kontrol merkezi bölümünde başarılı işlere imza atan Hacettepeli genç mühendis Burhaneddin Volkan'ın, 3 arkadaşının şüpheli şekilde hayatlarını kaybetmesinin ardından kurumdan ayrıldığı ve yedek subay olarak vatani görevini yapmak üzere gittiği Ankara'daki birliğinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

2005'TE ASELSAN'A GİRDİ

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra ASELSAN'a mühendis olarak giren ve burada uçak komuta kontrol merkezi bölümünde çalışan 8 mühendisten biri olan Volkan, kurum bünyesindeki 3 mühendisin şüpheli şekilde hayatını kaybetmesi üzerine endişeye kapılarak kurumdan ayrıldı. Yedek subay olarak askere alınan Burhaneddin Volkan, önce Tuzla Piyade Okulu, ardından Ankara Kızılay'daki Bando Okullar Komutanlığı'ndaki birliğine gönderildi. Mühendis Burhaneddin Volkan, asteğmen rütbesi ile gittiği birliğinde nöbet esnasında şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti. Askeri yetkililer ailesine Volkan'ın intihar ettiğini bildirdiler. Aileye kışladan gelen telefonlarda hiç de iç açıcı şeyler anlatılmadı. 8 Ekim 2007 günü hayatını kaybeden Burhaneddin Volkan'ın babası Mahmud Volkan, oğlunun ölümü ile ilgili Kara Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı'na gerekli dilekçeleri sundu. Konunun aydınlatılmasını isteyen baba hiçbir sonuç alamadı. Savcılık ‘kovuşturmaya yer olmadığına' karar verdi. Aile bu karara Askeri İdare Mahkemesi nezdinde itiraz etti. Aile şimdi yargıdan gelecek son kararı bekliyor.

ASELSAN MÜHENDİSLERİNİN ÖLÜMÜ ŞÜPHELİ

2006-2007 yıllarında 6 ay içerisinde ASELSAN'da 3 mühendis şüpheli bir şekilde ölmüştü. İlk ölüm olayı 7 Ağustos 2006 tarihinde görülürken, 16 Ocak 2007 ve 26 Ocak 2007 tarihlerinde de iki vaka daha yaşandı. Ölen Hüseyin Başbilen, Ali Ünal ve Evrim Yançeken isimli 3 mühendis de ODTÜ mezunu ve ASELSAN'da gizli yürütülen silah projelerinde görev yapıyorlardı. Bir dönem Aselsan'da çalışan mühendis asteğmen Zafer Oluk da görev yaptığı İstanbul 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda 2008 yılının Mayıs ayında hayatını kaybetmişti. Zafer Oluk'un elektrik kazası sonucu öldüğü açıklanmıştı.

ASELSAN'da bir şüpheli ölüm daha!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 9 yıl önce
eğer düşmanlar bu denli güçlüyse yapacak şey yok... komik olmayalım, yüksek teknoloji projeleri bir avuç insanla yürütülmez, pek çok disiplinin bir araya gelmesiyle sonuca gidilir. kültürel yapımızın da tesiriyle tek adam, mucize adam saplantımızdan çıkamıyoruz bir türlü. bir şeyler yapacaksak bilim yapması gereken yerlerdeki torpil, siyaset ve bağnazlık mekanizmalarını ortadan kaldıralım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Aleni bir şekilde mühendislerimizi avlamaya başladılar. Kimse de buna dur demiyor. Bu 4. Olay. Hepsi mi intihar etti. Hepsi şüpheli ölüm. bunu yapan CIA dan başkası değil. Katiller iş başında. Hedefleri milli teknolojimiz. Artık uyanalım ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
biz çok gördük meşhur şirketlerin mensubunu 100 de % vergimizle emekli olan insanları.bize tai mai aselsan demeyin.var mı memlekete bi katkıları?uçak görünce şaşıran tai ciden bu kadar adam olur.bu adamları istihdam eden sivil havacılık şirketinden de o kadar köy olur.var bizimde bi kaç nankör bildiğimiz.artık hayrini de allah göstersin.biz nankör biliyoruz.50 seneye insan bi kaç iyi şey sığdırır ama bunlarda o da yok.siz ankara ya kardeşim.50 yaş toyu sizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
geçin kardeşim canlılarını çok gördük tai den gelenin ağzı açık kalıyo uçak görünce.bide yetki alınca arkadaşının kuyusunu kazıyo.sivil uçağa hangi yakıt konulduğunu bilince bayram ediyo.yazıktır ayıptır yaşın 50 olmuş bunu da bil hani.ne üniversite camiası ne tai ne aselsan bi icraat göremedik.gördüğümüz canlılarınız.onlarda adam değil zaten çukur bile denmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000