02 Mayıs 2009, Cumartesi 10:46:25

Arzuolunmaz yolcular listesi yayımlandı

Azerbaycan Hava Yolları “arzuolunmaz yolcular” listesini yayınladı
  • Türkiyede de benzeri olmalı.Listede ismi bulunan yolculara bilet satılmamalı, daha hafif kusuru olanlarada bir taahhütname imzalatılarak satış yapılmalı fikri güzel. Fakat her sesini yükselten,itirazı olan yolcuda haklı, haksız bu listeye alınmamalı.Sağlam kurallar olmalı. Dikkat edilmeli çünkü özellikle Thy kabin memurları haklı itirazlara bile hemen uçuş emniyeti, polis gibi sözler ile tepki göstermekte ve hırçınlaşmaktadırlar.Birde karaliste kozu ellerinde olursa uçaklarda terör estirirler.
  • sıra türk şirketlerinde özellikle sun express bakalım şu meşhur hayvanı listesinde göstericek mi?
  • Listenin 17. sırasında TR pasaportlu bir vatandaş var. http://azal.az/az/blacklist.shtml
  • THY ve Özl Hava Yollarımızda da böyle bir liste var mı acaba? Olsa iyi olur. Cep telefonlarını kapatmadığı gibi, ikaz edilince böğüren yolcular var. Uçuş emniyet kurallarını zorlayan, mesela tuvalette sigara içmeye kalkan öküzler var. Polise veriyorsun ne yaptıkları belli değil. Bu listelerin "kara liste" olarak hazırlanması ve hava yolları şirketleri arasında paylaşılması lazım.

Azerbaycan Hava Yolları “AZAL” uçak seferlerinde karışıklık yaratan yolcuların isimlerinin yer aldığı “arzuolunmaz yolcular” listesini yayınladı.

AZAL’ın web-sitesinde yayımlanan listede 48 yolcunun adı yer alıyor.

Listedeki yolcuların “uçuşların güvenliğine tehdit yaratan hareketlere yol verdiği”, kaydedilip, “Arzuolunmaz yolcular” listesinde Azerbaycan’ın İş ve Sosial Taminat Bakanı Füzuli Alekberov, Polis Müdürü Zefer Abiyev gibi memurların adları yer aldı.

Listede aynı zamanda İsrail, İngiltere, Türkiye, Rusya, Ukrayna, Hindistan vatandaşları var.

Yolcuların bu listeye alınmasının uçakta sigara içmek, mobil telefon kullanmak, uçuş güvenliğine korku yaratmak ve kabin ekibi ile gerginlik yaratmalarına bağlı olduğu belirtildi.

 

Arzuolunmaz yolcular listesi yayımlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
Türkiyede de benzeri olmalı.Listede ismi bulunan yolculara bilet satılmamalı, daha hafif kusuru olanlarada bir taahhütname imzalatılarak satış yapılmalı fikri güzel. Fakat her sesini yükselten,itirazı olan yolcuda haklı, haksız bu listeye alınmamalı.Sağlam kurallar olmalı. Dikkat edilmeli çünkü özellikle Thy kabin memurları haklı itirazlara bile hemen uçuş emniyeti, polis gibi sözler ile tepki göstermekte ve hırçınlaşmaktadırlar.Birde karaliste kozu ellerinde olursa uçaklarda terör estirirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sıra türk şirketlerinde özellikle sun express bakalım şu meşhur hayvanı listesinde göstericek mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Listenin 17. sırasında TR pasaportlu bir vatandaş var. http://azal.az/az/blacklist.shtml

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
THY ve Özl Hava Yollarımızda da böyle bir liste var mı acaba? Olsa iyi olur. Cep telefonlarını kapatmadığı gibi, ikaz edilince böğüren yolcular var. Uçuş emniyet kurallarını zorlayan, mesela tuvalette sigara içmeye kalkan öküzler var. Polise veriyorsun ne yaptıkları belli değil. Bu listelerin "kara liste" olarak hazırlanması ve hava yolları şirketleri arasında paylaşılması lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000