19 Mart 2017, Pazar 09:08:10

Artvin'de deniz uçağı heyecanı

Başbakan Binalı Yıldırım'ın son Artvin mitingi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a Artvin'deki baraj göllerine deniz uçağı seferleri düzenlemesi yönünde verdiği talimat Artvin halkını heyecanlandırdı.
  • Duyunca çok sevindim yerimde duramadım bu nasıl bir müjdedir :)
  • Yıllardır, yapmak aklınıza gelmedi, referandum öncesi geldi. İBB önce asli görevlerini yapsın.
  • İstanbul koca 17 milyon nufusuyla Çeşme,Bursa seferlerine yolcu bulamadı.20 bin nufuslu Artvin'den Trabzon'a kaça bilet satacaklar da yolcu bulacaklar.
  • Arkadaşlar insanlar abd de köylere bile havalimanı yaparken ve onları aktif bilekilde kullanırken bizdeki bu zayıflığın nedeni acaba beynimizdeki darlıktan mı ?Neden olmasın ...

Başbakan Binalı Yıldırım'ın son Artvin mitingi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a Artvin'deki baraj göllerine deniz uçağı seferleri düzenlemesi yönünde verdiği talimat Artvin halkını heyecanlandırdı.

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Mart günü Artvin'deki referandum seçimleri öncesinde yaptığı konuşmada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Artvin’de bulunan barajlar göllerine inebilecek uçaklar noktasında çalışma yapması talimatını vermişti. Yıldırım'ın bu talimatı Artvin’de heyecana neden oldu.

Artvin’de yaşayan Hamza Karan isimli vatandaş, baraj göllerini değerlendirme noktasında “Başbakan Binali Yıldırım'ın deniz uçağı talimatının kendilerini heyecanlandırdığını ifade ederek "Başbakan demişse, Kadir Topbaş onu yapar. Hemşehrimizdir kendisi ve Artvin’e çok faydaları var. Göle inecek uçakların da Artvin’e kazancı çok olur. Turizm açısından da Artvin gelişir” dedi.

Bir başka Artvinli Muzaffer Taşkın ise “Artvin’in bir kere turizmde kazancı çok olur. Her şeyde bize kolaylık olur. Huzurlu oluruz, rahat oluruz. Heves ettiğimiz şeyleri yaparız. Bir İstanbul’a gitmek istedik mi, buradan Trabzon havalimanına gitmek kara yoluyla 3 saat sürüyor. Buradan binip gitmeyle o bir değil ki” şeklinde konuştu.

Bu yatırımı yetersiz bulan İrfan Kuzu isimli vatandaş ise “Trabzon’da, Rize’de havaalanı yapılacakken, göle uçak inmesi bana çok mantıklı gelmiyor. Burada ki insanların ekonomik gelir düzeyi de belli, uçağa binip Trabzon’a, Rize’ye gideceğine arabayla gider, pek kullanılmaz bence” ifadelerini kullandı.

 

Artvin'de deniz uçağı heyecanı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

harika ~ 1 yıl önce
Duyunca çok sevindim yerimde duramadım bu nasıl bir müjdedir :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yıllardır ~ 1 yıl önce
Yıllardır, yapmak aklınıza gelmedi, referandum öncesi geldi. İBB önce asli görevlerini yapsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1 ~ 1 yıl önce
İstanbul koca 17 milyon nufusuyla Çeşme,Bursa seferlerine yolcu bulamadı.20 bin nufuslu Artvin'den Trabzon'a kaça bilet satacaklar da yolcu bulacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
P ~ 1 yıl önce
Arkadaşlar insanlar abd de köylere bile havalimanı yaparken ve onları aktif bilekilde kullanırken bizdeki bu zayıflığın nedeni acaba beynimizdeki darlıktan mı ?Neden olmasın ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
P ye cvp ~ 1 yıl önce
Hersey ekonomiye dayanır..beyon darlıgından degil parasızlıktan...anladııı
K ~ 1 yıl önce
BU dediğiniz avrupada bile yok denecek kadar azdır avrupa amerikayı biz ise avrupayı örnek alıyoruz.bizim ülkemizde bunun olması için hava araçlarının yerli üretilmesi ve gsyh nin mevcut durumunun 2 kat fazlası olması lazımki buda dolara bakıyor onun durumuda malum.yani kısacası ekonomik durumlardan ötürü bu önümüzdeki 10-15 sene içeresinde bile çok çok zor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000