04 Aralık 2012, Salı 09:19:20

ARTVİN VE RİZE'DE 'DENİZ UÇUŞU' HEYECANI

Havaalanı beklentisindeki Rize ve Artvin illeri için deniz uçakları gündeme geldi...
  • Hayal edebleri degil yapanlari konusur demisti biri ? Dusunmeden hareket edenleri de konusur! Canakkaleyi gecemeyenleride Titanic i de konusuyorlar Bahsedilen bolgeler hayaller icin cok uygun ama o bolgedeki insanlarin bu hayaller verecek ve sizi zengin edecek parasi yok ! Bahsi gecen havayolu borc icinde yuzuyor ! Hangi akilsiz boyle bir sirkete para yatirir ki ? Hele boylesine bos bir projeye !? Neyse yakinda bu isi hakkiyla yapacak birileri cikar elbet. Iste ozaman bizlerde ayakta alkoslariz.
  • ARTVIN HALKININ NASIL GECIM SAGLADIGINI BILEN VARMI...? SENE BOYUNCA YASLILAR KECI...veya...DAVAR BESLEYIP...? DENIZ UCAGINA BINIP ARTVIN,e GIDECEKLER...? BOYLE SACMA SAPAN HABER OLURMU...? ARTVIN ILIMIZE SUAN NE DENIZ HAVAYOLU nede HAVALIMANI GEREKIYOR... BASKA YATIRIMLAR DUSUNULSUN...
  • sAYIN AIRPORT OKUYUCULARINA VE YORUMCULARINA. BATUM , TRABZON HAVALIMANLARI ARTVIN ve RIZE ILLERINE YETERLIDIR. DENIZ UCUSLARINDAN BAHSEDILIYOR. BIZ TURZIM SEKTORUNDEN GELIYORUZ BILET FIYATLARININ NE KADAR OLDUGUNU ACIKLARSANIZ...? SENELEK YOLCU SAYISINI BIZ ACIKLARIZ... KIMSE BU HAYALLERE KAPILMASIN... ARTVIN,e BASKA YATIRIMLAR DUSUNULSUN...
  • karadenız kıyı sehırlerı boyunca, eger yolcu potansıyelı varsa beledıyeler yada lıman ışletme başkanlıkları da uygun alt yapıyı (yolcuların ınıp bınecegı alanlar) hazırlarlarsa her bır şehırimiz bırer sea-port a sahıp olur vede batı dogu, dogu batı ıstıkametınde kıyı boyunca rıng seferlerı duzenleme ımkanına kavuşabılırler. boyle bır uygulama eger kabul gorurse bu ucaklar ılerde karadenız ıllerınden; yapımı surdurulen ordu gıresun hava lımanı ıcın de yolcu toplama gorevını ustlenmış olurlar::::Bır anlamda bu ucaklar; kıyı sehırlerımız arasındakı taşımacılıgın yanı sıra ; kıyı sehırlerımızden ank ıst yada yurt dışına gıdecek olan yolcuların ordu gıresun hava lımanında toplanmasına da yardımcı olacaktır: ancak; beledıye vede valılıklerımızın şımdıden potansıyel araştırmalrını başlatıp (yöre ınsanına yapacakları anket ıle) alacakalrı sonuca gore sefer duzenleyecek olan şırkete teklıflerını sunmaları daha yararlı olacaktır..

Samsun'dan Sarp'a kadar olan bölgede Samsun ve Trabzon'dan sonra Giresun ve Ordu'nun ortak havaalanına kavuşmasının ve inşaatına bir süre önce başlanmasının ardından havaalanı beklentisi içerisindeki Rize ve Artvin illeri için denize ve Artvin'deki baraj göllerine iniş yapabilen deniz uçaklarının gündemde olduğu belirtildi.

Yoğun yolcu potansiyelinden dolayı uzun süredir Rize ve Artvin illeri arasında ortak bir havaalanı yapılması için çalışmalar sürerken, iki il için deniz uçakları gündeme geldi. AK Parti Artvin Milletteki İsrafil Kışla, iki ilin hava ulaşımını kısa vadede rahatlatacak ilginç bir çözüm ortaya attı. Kışla, Rize'de Rize Limanı içerisinde Artvin'de ise baraj göllerine iniş ve kalkış yapabilecek deniz uçaklarını gündeme getirdi.


Konu ile ilgili açıklama yapan Kışla, iki il arasında bir havaalanı yapılmasının ihtiyaç olduğunu belirterek iki ildeki her geçen gün artan hava ulaşımı ihtiyacının deniz uçakları ile kısmen çözülebileceğini vurguladı. Kışla 'Gelişen imkanlar ile hava ulaşımı ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Artvin ilimizdeki yolcular Batum ve Trabzon havalimanlarını kullanmaktadır. Ancak Rize ve Artvin arasında bir havalimanı yapılması ihtiyaç olmuştur. Deniz ve göllere küçük uçakların iniş ve kalkış yaptığını biliyorduk. Özel bir firma ile görüştüm. Ellerinde tek uçak olduğunu önümüzdeki günlerde üç yeni uçak daha alma hazırlıkları içerisinde olduklarını söylediler. Şuanda bu firmanın İstanbul'da Haliç'e ve Ankara'da Gölbaşı'nda iniş ve kalkış ruhsatları var. Artvin'deki baraj göllerine de iniş kalkış ruhsatı alabilmeleri için çalışma başlattık. Eğer ruhsat alınır ve firma tarafından ekonomik görülürse baraj göllerimizden hava ulaşımı sağlamayı amaçlıyoruz' dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ise yaptığı açıklamada, 'Rize ve Artvin olarak ortak bir havaalanı hayalimiz var. Ancak Artvin Milletvekilimiz İsrafil Kışla havaalanı için bir keşif gerçekleştirdi. Bu keşifte bizim moralimizi biraz bozdu. Kışla, 'sudan suya inene uçakla Trabzon'dan kaldıracağım uçağı Borçka baraj gölüne indireceğim' dedi. İstanbul Haliç'ten Bodrum'a yapılan seferlerin benzeri gibi Trabzon-Borçka Baraj gölü arasında seferler yapılabileceğini belirtti. Hava taksiler çıktı. Şimdi Haliç ile Ankara Gölbaşı projesi başlıyor. Artık bu işler kolaylaşmaya başladı. Bizde Rize Limanı projesine geleceğe tam anlamı ile hazır hale getirmek için içerisine deniz uçaklarının da yanaşabileceği terminal bölümünü ilave ettirdik. Başlayan Rize limanı inşaatının ucunda bir yerinde uçağın inebileceği ve rahat yanaşabileceği bir bölümü de proje kapsamına dahil ettik. Artvinliler, Borçka Baraj Gölü'ne uçak indirecek biz de Karadeniz'e indireceğiz. Ancak bu Rize'de bir havaalanı yapılması çalışmalarımızı aksatmayacak. Rize'de, Rize ve Artvin'in istifade edebileceği bir havalimanı yapılması için çalışmalarımız sürüyor' diye konuştu. (Sabah)

ARTVİN VE RİZE'DE 'DENİZ UÇUŞU' HEYECANI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Tarih ~ 5 yıl önce
Hayal edebleri degil yapanlari konusur demisti biri ? Dusunmeden hareket edenleri de konusur! Canakkaleyi gecemeyenleride Titanic i de konusuyorlar Bahsedilen bolgeler hayaller icin cok uygun ama o bolgedeki insanlarin bu hayaller verecek ve sizi zengin edecek parasi yok ! Bahsi gecen havayolu borc icinde yuzuyor ! Hangi akilsiz boyle bir sirkete para yatirir ki ? Hele boylesine bos bir projeye !? Neyse yakinda bu isi hakkiyla yapacak birileri cikar elbet. Iste ozaman bizlerde ayakta alkoslariz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SACMALAMAYIN... ~ 5 yıl önce
ARTVIN HALKININ NASIL GECIM SAGLADIGINI BILEN VARMI...? SENE BOYUNCA YASLILAR KECI...veya...DAVAR BESLEYIP...? DENIZ UCAGINA BINIP ARTVIN,e GIDECEKLER...? BOYLE SACMA SAPAN HABER OLURMU...? ARTVIN ILIMIZE SUAN NE DENIZ HAVAYOLU nede HAVALIMANI GEREKIYOR... BASKA YATIRIMLAR DUSUNULSUN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARTVIN...ve...RIZE,lilere...+...yorumcu,lara ~ 5 yıl önce
sAYIN AIRPORT OKUYUCULARINA VE YORUMCULARINA. BATUM , TRABZON HAVALIMANLARI ARTVIN ve RIZE ILLERINE YETERLIDIR. DENIZ UCUSLARINDAN BAHSEDILIYOR. BIZ TURZIM SEKTORUNDEN GELIYORUZ BILET FIYATLARININ NE KADAR OLDUGUNU ACIKLARSANIZ...? SENELEK YOLCU SAYISINI BIZ ACIKLARIZ... KIMSE BU HAYALLERE KAPILMASIN... ARTVIN,e BASKA YATIRIMLAR DUSUNULSUN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
erdınc durmazer ~ 5 yıl önce
karadenız kıyı sehırlerı boyunca, eger yolcu potansıyelı varsa beledıyeler yada lıman ışletme başkanlıkları da uygun alt yapıyı (yolcuların ınıp bınecegı alanlar) hazırlarlarsa her bır şehırimiz bırer sea-port a sahıp olur vede batı dogu, dogu batı ıstıkametınde kıyı boyunca rıng seferlerı duzenleme ımkanına kavuşabılırler. boyle bır uygulama eger kabul gorurse bu ucaklar ılerde karadenız ıllerınden; yapımı surdurulen ordu gıresun hava lımanı ıcın de yolcu toplama gorevını ustlenmış olurlar::::Bır anlamda bu ucaklar; kıyı sehırlerımız arasındakı taşımacılıgın yanı sıra ; kıyı sehırlerımızden ank ıst yada yurt dışına gıdecek olan yolcuların ordu gıresun hava lımanında toplanmasına da yardımcı olacaktır: ancak; beledıye vede valılıklerımızın şımdıden potansıyel araştırmalrını başlatıp (yöre ınsanına yapacakları anket ıle) alacakalrı sonuca gore sefer duzenleyecek olan şırkete teklıflerını sunmaları daha yararlı olacaktır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000