15 Eylül 2012, Cumartesi 08:20:16

ARTIK O ŞEHİRLERE DE UÇULACAK

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'den diğer şehirlere iç hat seferlerinin başlatılacağı bildirildi...

Ülkenin ilk yerel havayolu Rotana Jet Havacılık, başkentten El Ayn şehrinin yanısıra Fujeyrah, Şarja ve Ras El Hayma emirliklerine de uçuş düzenleyecek. Şu an için ülkenin ticari başkenti Dubai'ye ise mesafenin çok kısa olmasından dolayı (140 km) uçuş yapılmayacak.

Abu Dabi Havaalanları Şirketi ve Rotana Jet'ten yapılan açıklamaya göre uçuşlar 50 yolcu kapasiteli dört adet Embraer ERJ145 model uçakla gerçekleştirilecek ve uçak sayısı yakın zamanda sekize çıkarılacak. Her gün çift taraflı iki sefer yapılacak ve ilk uçak 19 Eylül'de havalanacak.

Herşey dahil tek yön bilet fiyatları Fujeyra için 41 dolar, diğer şehirler için 55 dolar olarak açıklandı. Toplu taşımanın çok popüler olmadığı ülkede iki şehir arasında taksi ile seyahat etmenin maliyeti ise tek yön 150 doları buluyor. Başkent Abu Dabi ile diğer şehirler arasındaki mesafe 160 ile 220 km arası değişiyor.

Abu Dabi'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Rotaja Jet başkanı Dr. Şeyh Ahmed Bin Seyf El Nahyan, yeni havayolunun sadece yerel uçuşlara yoğunlaşacağını ve uçak bilet fiyatlarının taksi ücretlerine göre daha ekonomik olacağını söyledi. İki şehir arası uçuş yarım saatten az sürecek ve uluslararası uçuşlarda olduğu gibi güvenlik ya da gümrük kontrolleri yolculara sıkıntı yaşatmayacak. (Zaman)

ARTIK O ŞEHİRLERE DE UÇULACAK

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000