02 Kasım 2012, Cuma 12:39:04

ARSA FİYATLARINI COŞTURDU

İstanbul'da üçüncü havalimanının Terkos Gölü civarına inşa edilecek olması köylüleri sevindirirken, bölgedeki arsa fiyatları iki katına çıktı.
  • Adana'daki bina yüksekliği fiyaskosunun burada da yaşanmaması için DHMİ'nın havalimanı çevresindeki yerleşim yüksekliğini havacılık standartlarına göre sınırlayarak şimdiden ilan etmesi gerekli. Yoksa mütahhitler havalimanı dibindeki arazilere çuvalla para döktükten sonra o arazilerin üzerine 15-20 katlı binalar dikmek isteyecekler ve bazıları Ankara'dan İstanbul BB'den ayarladıkları siyasi torpillerle de muvaffak olacaklar. Ondan sonra o binalarda oturanlar aynı şu anda Ataköy'de oturanlar gibi bir sürü sorun sahibi olacaklar.
  • Baskanin oy politikası üzücü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın üçüncü havalimanının Terkos Gölü civarına inşa edileceğini açıklamasının ardından bölgede bulunan Yeniköy, Karaburun, Tayakadın, Baklalı, İhsaniye ve Akpınar köylerinde arsa fiyatları iki katına çıktı. Geçimlerini genellikle çiftçilik ve hayvancılıktan sağlayan köylüler, bölgenin gelişmesini ve projenin istihdam oluşturmasını dört gözle bekliyor. Köylülerden Hüseyin Yiğit, yapılacak havalimanının gençlere iş imkanı sağlayacağını ancak tarım ve çiftçiliği de engelleyeceğini söyledi.

Arnavutköy ilçesine bağlı Tayakadın köyünün muhtarı Salim Şeker ise, dünyanın en büyük havalimanlarından birinin bölgelerine inşa edilecek olmasından dolayı yöre halkının mutluluk duyduğunu söyledi.

Tayakadın Emlak Danışmanı Seyfettin Öztürk de, “Vatandaşımızın bazıları tedirgin ama yer satmamaları konusunda tavsiyede bulunuyorum. Satmamalarında fayda var, çünkü geleceği olan bir köyümüz var” dedi.

Bölgeye dünya çapında bir havalimanının yapılmakta olduğunu belirten Öztürk, “Vatandaşların havaalanın yapılacağını duymasıyla birlikte arsa fiyatları yüzde 100 ile yüzde 200 civarında arttı” diye konuştu.

Emlakçı Öztürk, üçüncü havalimanı bölgesinin yapılacağı alanı göstererek, “Burada arsa fiyatları ikiye, üçe katlandı. Havaalanı konuşulmaya başlandığından beri fiyatlar ikiye katladı. Bu şekilde talepte arttı'” şeklinde konuştu.

ARSA FİYATLARINI COŞTURDU

Facebook Yorum

Yorumlar

DHMİ Göreve ~ 5 yıl önce
Adana'daki bina yüksekliği fiyaskosunun burada da yaşanmaması için DHMİ'nın havalimanı çevresindeki yerleşim yüksekliğini havacılık standartlarına göre sınırlayarak şimdiden ilan etmesi gerekli. Yoksa mütahhitler havalimanı dibindeki arazilere çuvalla para döktükten sonra o arazilerin üzerine 15-20 katlı binalar dikmek isteyecekler ve bazıları Ankara'dan İstanbul BB'den ayarladıkları siyasi torpillerle de muvaffak olacaklar. Ondan sonra o binalarda oturanlar aynı şu anda Ataköy'de oturanlar gibi bir sürü sorun sahibi olacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Murat gülaçtı ~ 5 yıl önce
Baskanin oy politikası üzücü

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000