15 Mart 2016, Salı 10:05:05

ARFF memurları tekniker olmak istiyor

Havalimanlarında kaza kırım ve yangınlara müdahale eden ARFF memurları, tekniker ünvanı almak istiyor.
  • hemen havacılık tazminatı isteseydiniz.
  • Arkadas arff ci arkadaslar tekniker statusune gecince baskasinin maasindan kesinti yapilip onlara mi eklenecek sanki ? Haklarini alabiliyorlarsa daha iyi sartlara kavusabiliyorlarsa helal olsun her turlu mucadelelerini gostersinler.. biz iyi olalim bizden baska herkes surunsun bu kurumda seklindeki igrenc mantiginizdan vazgecin artik.. herkes iyi olsun calisanlar arasinda ucurum olmasinda is barisimiz saglansin.. helal olsun arffci arkadaslar Allah yardimciniz olsun insallah hakkinizda en hayirlisi olur..
  • belediyedeki itfayeci sizden cok çalışıp sizden daha az para alıyor siz onların onlarda sizlerin maaşlarını alırsa adalet saglanmış olur yoksa hak yemiş olursunuz
  • ARFF haricinde çalışan diğer birimler ne iş yapıyor havalimanı mı inşa ediyorda biz bilmiyoruz? elektrik ve makine birimlerinin iş yaptığını hiç görmedim sadece taşeron işçilere emir vermekle ve iş yaptırmakla mükellefler sanırım, elektronikçiler zaten bayağı yoğun vor istasyonunun değerlerini alıp olası bir arıza durumunda ankaradan firma çağırıyorlar ama bayağı yorucu bir iş değil mi haklısınız, AIM personeli sadece bilgisayar ekranına düşen bilgiyi çıktı alıp kuleye iletmekle mükellef zaten kulecilerin kurumumuzda dokunulmazlığı var herşey onların ekseni etrafında dönüyor sırtında taş taşıyorlar önlerinde İngilizce kalıplaşmış kelimeler mevcut onu okuyup işi bitiriyorlar, ARFF Personeli ise kendi işi hariç yüzlerce görevde görevlendirilirken bile yüzünüz kızarmıyor halen ARFF birimiyle uğraşmaktan kendinizi alıkoyamıyorsunuz herkes şapkasını önüne koysun önce kendi yaptığı işle ilgilensin.

Havalimanlarında kaza kırım ve yangınlara müdahale eden ARFF memurları, tekniker ünvanı almak istiyor. 

Havalimanlarında yaşanması muhtemelen kaza kırım ve yangınlara anında müdahale etmek için hazır bulunan ARFF memurları, mesleklerinde unvan değişikliği yapılması için girişim başlattı. ARFF Teknikerleri Çalışma grubu  öncülüğünde bir takım görüşmelerde bulunan ARFF memurları, unvan değişikliği konusunda DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım ve Genel Müdür Yardımcısı Funda Ocak ile görüştü.

Teknik teçhizat kullandıklarını ve  ellerinde uçak kurtarma gibi teknik hizmetler verdiklerini kanıtlayan İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından hazırlanan bilirkişi raporu olduğunu vurgulayan ARFF memurları, unvan değişikliği için Bakanlar Kurulu kararı gerektiğini vurguladı.

Elektrik Üretim A.Ş ve bazı belediyelerde itfaiyecilerin tekniker unvanı ile görev yaptığının altını çizen ARFF memurlarının talebini değerlendiren DHMİ Genel Müdürü Yıldırım, Devlet Personel Başkanlığı’ndan konuya ilişkin görüş alınmasın istedi. DHMİ’nin bu kararı sonrası binin üzerindeki ARFF memurunun gözü DPB’den gelecek cevaba çevrildi.

DHMİ, yönetim kurulu toplantısını Antalya'da gerçekleştirdi. Serdar Hüseyin Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri ARFF memurlarını ziyaret etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. ARFF memurları Yıldırım'a kara kalem portre çalışmasını hediye etti.

İşte ziyaretten fotoğraflar:
ARFF memurları tekniker olmak istiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (54)

ali ~ 2 yıl önce
hemen havacılık tazminatı isteseydiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
insaat muhendisi ~ 2 yıl önce
Arkadas arff ci arkadaslar tekniker statusune gecince baskasinin maasindan kesinti yapilip onlara mi eklenecek sanki ? Haklarini alabiliyorlarsa daha iyi sartlara kavusabiliyorlarsa helal olsun her turlu mucadelelerini gostersinler.. biz iyi olalim bizden baska herkes surunsun bu kurumda seklindeki igrenc mantiginizdan vazgecin artik.. herkes iyi olsun calisanlar arasinda ucurum olmasinda is barisimiz saglansin.. helal olsun arffci arkadaslar Allah yardimciniz olsun insallah hakkinizda en hayirlisi olur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
belediyedeki itfayeci ~ 2 yıl önce
belediyedeki itfayeci sizden cok çalışıp sizden daha az para alıyor siz onların onlarda sizlerin maaşlarını alırsa adalet saglanmış olur yoksa hak yemiş olursunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARFF Teknikeri ~ 2 yıl önce
ARFF haricinde çalışan diğer birimler ne iş yapıyor havalimanı mı inşa ediyorda biz bilmiyoruz? elektrik ve makine birimlerinin iş yaptığını hiç görmedim sadece taşeron işçilere emir vermekle ve iş yaptırmakla mükellefler sanırım, elektronikçiler zaten bayağı yoğun vor istasyonunun değerlerini alıp olası bir arıza durumunda ankaradan firma çağırıyorlar ama bayağı yorucu bir iş değil mi haklısınız, AIM personeli sadece bilgisayar ekranına düşen bilgiyi çıktı alıp kuleye iletmekle mükellef zaten kulecilerin kurumumuzda dokunulmazlığı var herşey onların ekseni etrafında dönüyor sırtında taş taşıyorlar önlerinde İngilizce kalıplaşmış kelimeler mevcut onu okuyup işi bitiriyorlar, ARFF Personeli ise kendi işi hariç yüzlerce görevde görevlendirilirken bile yüzünüz kızarmıyor halen ARFF birimiyle uğraşmaktan kendinizi alıkoyamıyorsunuz herkes şapkasını önüne koysun önce kendi yaptığı işle ilgilensin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000