11 Kasım 2009, Çarşamba 07:58:29

ARAPLAR HAVACILIĞA PARA AKITACAK!

Körfez ülkeleri havacılık sektörüne 2014 yılına kadar 45 milyar dolarlık yatırım yapacak.
  • Bu adamlardaki paralar bizde olsaydı dünya devi olmuştuk. Ama iş parayla bitmiyor tabii. Böyle şirketlerde hiç arap göremezsiniz. Hepsi yabancıdır. Neden ???? Uzun lafın kısası arap şirketleri ile uçulmaz.
  • Burası politik tartışma mekanı değildir. .Thy'nin bu işi profesyonellere bırakmasının ne kadar isabetli bi karar olcağını vurgulamak istedim.Emirates,Etihad,Qatar vs.. Her zaman işi profesyoneller eline bırakmıştır.İş akılda biter.Petrol parası değildir esas olan.Irakta petrol var ama hali ortada.Singapur'da petrol yok ama Sıngapore Aırlınes kalıtesı ortada.Neden?çünkü işin ehline bırakıldığı için.Bence Thy adam kayırma günlerini bitirmelidir.2 kelime ingilizce bileni hemen seçmemelidir.Thy ile Hong kong uçuşumda şahit oldum.Yabancı bi yolcu kabin görevlisinden yastık istiyor ingilizce.kabin görevlisi bunu anlamıyor.Adama yes yes yes deyip durdu.Neyse ki durumu kurtardık
  • Anladığımız kadarı ile arap hayranlığınız var. Ama üzücü doğrusu. Türk tarihi hakkında bilginizde olmadığından fikir sahibi oluvermişiniz. Arapları överken milli taşıyıcıyı kötülemeniz ve Türkleri övmemeniz hayret uyandırdı. Nedir Türklere olan bu düşmanlığınız ?
  • Şimdi arap düşmanlığı yapan arkadaşlar kesin herhangi bi körfez havayoluyla uçmamışlardır.Mesela bi Etihad'la seyahat ederlerse kendilerini ve Thy'yi dev aynasında görmeyi keserler.Nedense ülkemizde batıcılık almış başını gidiyor.Oysa ki Türkiye'nin ihracat ve ticaret yaptığı ülkeler sıralamasında ilk sıralarda arap ülkelerinin olduğunu göreceklerdir.Bugün dolaylı olarak 2 milyona yakın insanımız arap ülkelerinde çalışmaktadır.Bu da 10 milyona yakın insanımızın gelirinin o ülkelerden olduğunu gösteriyor.bu arada arabalarında kullandıkları yakıt uzaydan gelmiyor.:)

Kuveyt Finans Merkezi'nin araştırmasına göre Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), yolcu kapasitesini 120 milyona çıkarmayı hedefleyen Al Maktum Havaalanı Projesi'ni yürütüyor. Bu ülkenin havacılık sektörüne yaptığı yatırımların 2014'e kadar 22,3 milyar dolar, Katar'ın 14 milyar dolar ve Suudi Arabistan'ın 5,3 milyar dolara ulaşması planlanıyor.

Rapora göre birçok uluslararası havaalanında yolcu trafiğinde sabit büyüme ya da yavaşlama görülmesine rağmen, BAE başta olmak üzere Körfez ülkeleri 2002-2008 yılları arasında yüzde 13'lük büyüme kaydetti.

Katar yüzde 25'lik büyüme oranıyla küresel düşüşe meydan okudu ve 2002'de Körfez hava yolcu trafiğinin yüzde 7'sine sahipken, bu oranı yüzde 15'e çıkardı. 2002-2008 arasında Körfez ülkelerinde hava yolcu trafiği yılda yüzde 10 büyüme göstererek 126 milyona ulaştı. Bu rakamın 2014'te 278 milyona ulaşması bekleniyor.

"Açık gökyüzü" politikası benimseyen BAE, Bahreyn, Kuveyt ve Katar'da turizm sektörü gelişiyor. Ortadoğu'da hava trafiğinin 2007'de yüzde 18 büyüme göstermesine rağmen 2008'de bu oran küresel krize bağlı olarak yüzde 7'ye düştü. Körfez ülkeleri 2008'de kapasitelerinin yüzde 92'sine ulaştı, dört ülke yüzde 100'ün üzerine çıktı ve altyapıda acilen genişlemeye ihtiyaç duyuluyor.

ARAPLAR HAVACILIĞA PARA AKITACAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bu adamlardaki paralar bizde olsaydı dünya devi olmuştuk. Ama iş parayla bitmiyor tabii. Böyle şirketlerde hiç arap göremezsiniz. Hepsi yabancıdır. Neden ???? Uzun lafın kısası arap şirketleri ile uçulmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Burası politik tartışma mekanı değildir. .Thy'nin bu işi profesyonellere bırakmasının ne kadar isabetli bi karar olcağını vurgulamak istedim.Emirates,Etihad,Qatar vs.. Her zaman işi profesyoneller eline bırakmıştır.İş akılda biter.Petrol parası değildir esas olan.Irakta petrol var ama hali ortada.Singapur'da petrol yok ama Sıngapore Aırlınes kalıtesı ortada.Neden?çünkü işin ehline bırakıldığı için.Bence Thy adam kayırma günlerini bitirmelidir.2 kelime ingilizce bileni hemen seçmemelidir.Thy ile Hong kong uçuşumda şahit oldum.Yabancı bi yolcu kabin görevlisinden yastık istiyor ingilizce.kabin görevlisi bunu anlamıyor.Adama yes yes yes deyip durdu.Neyse ki durumu kurtardık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Anladığımız kadarı ile arap hayranlığınız var. Ama üzücü doğrusu. Türk tarihi hakkında bilginizde olmadığından fikir sahibi oluvermişiniz. Arapları överken milli taşıyıcıyı kötülemeniz ve Türkleri övmemeniz hayret uyandırdı. Nedir Türklere olan bu düşmanlığınız ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Şimdi arap düşmanlığı yapan arkadaşlar kesin herhangi bi körfez havayoluyla uçmamışlardır.Mesela bi Etihad'la seyahat ederlerse kendilerini ve Thy'yi dev aynasında görmeyi keserler.Nedense ülkemizde batıcılık almış başını gidiyor.Oysa ki Türkiye'nin ihracat ve ticaret yaptığı ülkeler sıralamasında ilk sıralarda arap ülkelerinin olduğunu göreceklerdir.Bugün dolaylı olarak 2 milyona yakın insanımız arap ülkelerinde çalışmaktadır.Bu da 10 milyona yakın insanımızın gelirinin o ülkelerden olduğunu gösteriyor.bu arada arabalarında kullandıkları yakıt uzaydan gelmiyor.:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000