24 Şubat 2012, Cuma 12:08:03

ARAPLAR BURSA'DA HAVAYOLU ŞİRKETİ KURACAK

Arap Birliği Turizm Teşkilatı Başkanı Dr. Bandar Fahd Al-Fuhaid ile Apron Jet Havacılık Yenişehir Havaalanı’nın kullanımı için ortaklık anlaşması imzaladı.
  • Apronjet yetkililerini şimdiden kutluyorum.Bursa için yapılan çok önemli bir yatırım bence.Hayırlı olmasını diliyorum.
  • APRON JET BU GLOBAL ANLAŞMA İLE TÜRK HAVACILIK SEKTORÜNÜ HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEKTİR.BÜTÜN AVRUPA VE AMERİKAN FİRMALARI YILLARDIR BU YOLLA BÜYÜK PARALAR KAZANIP KAYMAĞINI YEMEKTEDİR.BRAVO APRON JETİN GENÇ PARTONU ZAFER YEŞİLGÜL....YOLUNUZ AÇIK OLSUN.....
  • TÜRK ORDUSU SURİYE YE GİRERSE.
  • Para Araplarda yaw Bursa ipeklerini kargo şirketleriyle kumalarına taşırlar artık.
Geçen günlerde ailesiyle birlikte 5 günlük Türkiye ziyareti yapan ve bu ziyarette Bursa Valisi Şahabettin Harput'un da misafiri olan Arap Birliği Turizm Teşkilatı Başkanı Dr. Bandar Fahd Al-Fuhaid, merkezi Ankara’da bulunan Apron Jet Havacılık ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Apron Jet Havacılığın yüzde 25 hissesini satın alan Al-Fuahid, Bursa Yenişehir Havaalanı’nda yapmayı planladığı yatırımlara da vakit geçirmeden başlatılacağını söyledi.

Yapılan ortaklık anlaşmasıyla, Yenişehir Havaalanı daha aktif hale getirilerek, Bursa, Ortadoğu ve Avrupa'nın havacılık merkezi haline dönüştürülecek. Bu ortaklık, Nisan ayında Bursa’da yapılacak 'Türk-Arap Turizm Buluşması' öncesi 'Dev adım' olarak adlandırılıyor.

BURSA MERKEZLİ HAVAYOLU ŞİRKETİ KURULACAK

İmzaların geçtiğimiz günlerde atıldığını belirten Apron Jet Havacılığın İşletme Direktörü Gökçehan Daçe, şöyle konuştu:
"Bugün 1 dünya markası olmayı başaran Apron Jet Havacılık, Arap Turizm Organizasyonu Başkanı Dr. Bandar Fahd Al-Fuhaid'ın ortaklığı ile gücüne güç katmıştır. Birlikte gerçekleştireceğimiz proje kapsamında Sayın Al-Fuhaid ile birlikte, Bursa Yenişehir Havaalanı’nı daha aktif hale getirerek, Bursa'yı, Ortadoğu ve Avrupa’nın havacılık merkezi haline dönüştürmeyi planlıyoruz. Fuhaid ile birlikte aşamalı olarak yapacağımız yatırımlar kapsamında; Hava Kargo taşımacılığı, Hava taksi operasyonları (Özel jet, helikopter ve Charter uçuşlar) Uçak Bakım merkezi ve Bursa merkezli bir havayolu şirketini hizmete geçirmeyi planlıyoruz."

PROJEYE VALİ DE DESTEK VERİYOR

Apron Jet Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yeşilgül, Arap ülkelerinde büyük saygınlığı olan ve yaptığı çalışmalarla tüm Arap turizm camiasında tanınan isim olan Dr. Bandar Bin Fahd Al Fuhaid ile çok önemli bir ortaklığa imza attıklarını söyledi. Bu ortaklığın özellikle Bursa açısından önemine dikkat çeken Yeşilgül, "Bursa Valimiz Şahabettin Harput da, Bursa’nın dünya’ya açılmasını sağlayacak olan bu havacılık projesine tam destek veriyor. Bursa’mız bu fırsatı iyi kullanmalı" diye konuştu.

Sürecin zorlu ve özveri gerektirdiğini belirten Yeşilgül, Bursa için yapacakları yatırımlara, kentin ileri gelen sanayici ve işadamlarının da katkı sağlamasını istedi.
ARAPLAR BURSA'DA HAVAYOLU ŞİRKETİ KURACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 6 yıl önce
Apronjet yetkililerini şimdiden kutluyorum.Bursa için yapılan çok önemli bir yatırım bence.Hayırlı olmasını diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
APRON JET BU GLOBAL ANLAŞMA İLE TÜRK HAVACILIK SEKTORÜNÜ HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEKTİR.BÜTÜN AVRUPA VE AMERİKAN FİRMALARI YILLARDIR BU YOLLA BÜYÜK PARALAR KAZANIP KAYMAĞINI YEMEKTEDİR.BRAVO APRON JETİN GENÇ PARTONU ZAFER YEŞİLGÜL....YOLUNUZ AÇIK OLSUN.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
TÜRK ORDUSU SURİYE YE GİRERSE.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Para Araplarda yaw Bursa ipeklerini kargo şirketleriyle kumalarına taşırlar artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000