02 Ocak 2012, Pazartesi 11:26:26

ANTONOV'A BİR DARBE DE KIRGIZİSTAN'DAN

Kırgızistan, Rusya yapımı An-24 tipi yolcu uçaklarını seferden kaldırıyor.
  • uygun fiyata versinler alayım:))
  • ben Kirgizistan havayollarinin bu ucagiyla 2 kere uctum. inanin bildigim butun dualari okutturdu bana bu sey :D
  • Gövde yorulmasına yönelik tabiyi bakım prosedürleri mevcuttur fakat ben kendim 1980 model ab 205 tipi helikopter pilotu olarak bir daha üzerine basa basa söylüyorum "hesapta olmayan arızalar" yaşanmaktadır. Mesala standart bakımları tamemen usulune uygun yapılan bir helikopterin hidrolik servosunun gövde bağlantısının kopması veya kırılması imkansız gözüyle bakılan bir civatanın kırılması gibi. Ayrıca yeni hava aracı alımına gidilmesinin bir sevda olarak değil ekonomik nedenlerini de göz önüne alarak değerlendirn,Artan bakım maliyetleri ve yakıt tasarrufu etmenlerini göz önüne alın. Mesala işletme maliyetinde yüzde 10, yakıt maliyetinde ise yüzde 20 tasarruf sağlayacak bir 787 Dreamliner ı hangi hava yolu şirketi almak istemez..
  • hava yolları sırketlerı bakımı dogru yapmıyorsa yenı bır ucakta olsa yıne kaza yapar (MD80 KAPTANI DOGRU DIYOR) bu yenı ucak sevdası sadece bızım ulkemızde var ama ne hıkmetse Thy nın kaza gecmısı bır okadarda yenı ucaklarla yapılmıs. demekkı ucagın yenı olması bır anlam ıfade etmıyor Delta hava yolları halen DC9 kullanıyor MD 80 serısı kullanıyor ama tek bır sorunla bıle gundeme gelmıyor. ucaklara dogru bakım yapıldıkca cok cok uzun yıllar ucarlar sadece eskıdıgınde bakım masrafı yakıt harcaması vs yenı ucaklara gore cok ıyı olmuyor bu yuzdende masraflar buyuyor yoksa guvenlık acısından dogru makım yapılınca DC3 te su an ucar yapılmadıgı zaman ıstersenB787 al 1 sene sonra cakarsın ucagı. Turkıyedekı bu yenı ucak sevdası nolucak oda ayrı:)
Kırgızistan, Rusya yapımı An-24 tipi yolcu uçaklarını seferden kaldırıyor.

En son ülkenin güneyindeki Oş şehrinde meydana gelen TU-134 tip yolcu uçağı kazasını ucuz atlatan Kırgızistan, güvenlik gerekeçesiyle Ocak 2012 itibariyle An-24 tipi yolcu uçaklarını tamamen seferlerden kaldırma kararı aldı.

Yeni karar üzerine, ülke içinde ve komşu bölge ülkelerine sefer yapan uçaklar, yeni yıl itibariyle artık Kırgızistan hava sahasında kullanılamayacak.

Hükümetin aldığı karar üzerine seferlerden kaldırılan Rus yapımı An-24 uçağı 52 koltuk kapasiteli idi.

RUSYA DA YASAKLAMIŞTI
Kırgızistan'ın aldığı karara benzer bir karar geçtiğimiz aylarda Magadan bölgesinde düşen AN-12 tipi uçaklar için alınmıştı. Rusya filosunda Antonov AN-12 tipi uçak bulunan şirketlere uçakları seferden çekme zorunluluğu getirmişti. (Rusya'nın geçtiğimiz aylarda getirdiği yasak haberi için tıklayınız)

ANTONOV'A BİR DARBE DE KIRGIZİSTAN'DAN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 6 yıl önce
uygun fiyata versinler alayım:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ben Kirgizistan havayollarinin bu ucagiyla 2 kere uctum. inanin bildigim butun dualari okutturdu bana bu sey :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Gövde yorulmasına yönelik tabiyi bakım prosedürleri mevcuttur fakat ben kendim 1980 model ab 205 tipi helikopter pilotu olarak bir daha üzerine basa basa söylüyorum "hesapta olmayan arızalar" yaşanmaktadır. Mesala standart bakımları tamemen usulune uygun yapılan bir helikopterin hidrolik servosunun gövde bağlantısının kopması veya kırılması imkansız gözüyle bakılan bir civatanın kırılması gibi. Ayrıca yeni hava aracı alımına gidilmesinin bir sevda olarak değil ekonomik nedenlerini de göz önüne alarak değerlendirn,Artan bakım maliyetleri ve yakıt tasarrufu etmenlerini göz önüne alın. Mesala işletme maliyetinde yüzde 10, yakıt maliyetinde ise yüzde 20 tasarruf sağlayacak bir 787 Dreamliner ı hangi hava yolu şirketi almak istemez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
hava yolları sırketlerı bakımı dogru yapmıyorsa yenı bır ucakta olsa yıne kaza yapar (MD80 KAPTANI DOGRU DIYOR) bu yenı ucak sevdası sadece bızım ulkemızde var ama ne hıkmetse Thy nın kaza gecmısı bır okadarda yenı ucaklarla yapılmıs. demekkı ucagın yenı olması bır anlam ıfade etmıyor Delta hava yolları halen DC9 kullanıyor MD 80 serısı kullanıyor ama tek bır sorunla bıle gundeme gelmıyor. ucaklara dogru bakım yapıldıkca cok cok uzun yıllar ucarlar sadece eskıdıgınde bakım masrafı yakıt harcaması vs yenı ucaklara gore cok ıyı olmuyor bu yuzdende masraflar buyuyor yoksa guvenlık acısından dogru makım yapılınca DC3 te su an ucar yapılmadıgı zaman ıstersenB787 al 1 sene sonra cakarsın ucagı. Turkıyedekı bu yenı ucak sevdası nolucak oda ayrı:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000