14 Ağustos 2017, Pazartesi 09:43:43

Antalya'ya 3. havalimanı geliyor

Türkiye'nin turizm başkenti konumundaki Antalya'ya yeni bir havalimanı daha geliyor. Antalya'ya yapılması planlanan yeni havalimanının haberini bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.
  • Siz ksş kalkandan ist 14 saat de en yakın hava alanına 2 saat ulaşım bunu önce bilğn ve hakarımın hak etdigi hava alanını tarımı ile ülkeye can katan çalışkan köylüsü turizimdeki elit tesisleri ile turizimcisi bunları gak etmiyormu galnlşk fesatlık yapmaya gerek yok
  • Size ne yarayacak havalimanına karşı çıkın yola çıkın
  • Eger Antalya merkezi içinse hiç gerek yok zaten kısın kapatıyorlar
  • İşsizlik %20 , asgari ücret yetersiz,millet aç, marketler,pazarlar boş,esnaf bitik, ithalat patladı, döviz yüksek, gıdadaki aracılar hala piyasada ve özellikle de son 16 yılda şımartılmış fetocular hala thy başta heryerdeler ve birileri bunları koruyor,temizlenip hesap sorulamıyor.
  • Tribünlere oynamaya devam edin bakalım nereye kadar devam edeceksiniz? Dünyanın gelire göre en pahalı arabası,benzini,doğalgazı, elektriği, vergileri, pasaportu,eti burada, ekonomik kriz had safhada, adalet bitik, kimse kimseye güvenmiyor, her an heryerde olay var, işsizlik artıyor,turizm bitik,istihdam yetersiz,sanayi ve eğitime yatırım yok, pisa sıralamasında yerimiz ortada hala havaalanı yaptık,yapacağız derdindeler.
  • Havalimanı,yol,köprü vs yapmakla ileri gitmiş bir ülke,toplum var mı? Eğitim kalitemiz yerlerde,suç patlama yapmış,adalete ve emniyete güven kalmamış,batıya göç önlenememiş, İstanbul'un nüfusu 15 yılda 8 milyondan fazla artmış,birçok yatırım bir bölgeye yapılır hale gelmiş, eşitlik zaten azdı şimdi iyice bitmiş, kul hakkı yemek,haksızlık,adilik yapmak normalleşmiş, torpil,hemşehricilik rezil boyutlarda, heryere sokulan siyaset yüzünden millet birbirine düşmanlaşmış,ayrışmış,insanımız saygısızlaşmış,bencilleşmiş,para ve çıkar için herşeyi yapar hale gelmiş,işsizlik rekor kırıyor, alım gücü gittikçe azalmış,herşey ateş pahasına satılıyor vs. Öncelikle bunların halledilmesi lazım da kim umursayıp da yapacak?
  • İstanbul Ada'lara da havalimanı isteriz...
  • İnsanların düşünme biçimlerinin ne kadar da sığlaştığına şahit olmak çok üzücü. Umarım yandaş medya denilen melanetten kurtulmuş bir Türkiye'de tamamlarız yaşamlarımızın geri kalnını aksi halde Kaş bile çözüm olamayacak maalesef
  • Üçüncüye ihtiyaç var kesinlikle. Hava trafiği de artmalı.
  • Bursa-Kaş yazın ful çeker

Türkiye'nin turizm başkenti konumundaki Antalya'ya yeni bir havalimanı daha geliyor. Antalya'ya yapılması planlanan yeni havalimanının haberini bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da partisinin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda Antalya'ya üçüncü havalimanın yapımı için çalışmalara başlandığını söyledi. 

Erdoğan, "Gazipaşa'ya ikinci bir havalimanı inşa ettik. Şimdi 3. havalimanının hazırlğı içindeyiz. Antalya'nın Batı tarafına 850 milyon yatırım bedeli olan yeni havalimanının inşasına inşallah yıl sonuna kadar başlamayı ve en geç 2021'e kadar hizmete almayı planlıyoruz." dedi.

YİD MODELİYLE İNŞA EDİLMESİ PLANLANIYOR

Antalya'nın batısına yapılacak Kaş Havalimanı'nın ihalesinin hangi modelle yapılacağı ise henüz netlik kazanmadı. Ancak konuya yakın kaynaklara göre yap-işlet-devret modeliyle yapılma olasılığı hayli yüksek. Henüz proje aşamasındaki havalimanının yılda 5 milyon yolcuya hizmet vermesi ve Antalya ekonomisine yılda 2 milyar dolarlık katkı yapması planlanıyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün onayının ardından Türkiye'nin dev şirketleri ihale için kolları sıvadı. Rus ve Almanların yanı sıra İngiliz turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği turistik ilçede havalimanı ile müşteri yelpazesinin genişletilmesi ve yeni yatırımlarla ilçe ekonomisinin daha da canlandırılması hedefleniyor.

Antalya'ya 3. havalimanı geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (66)

Çıragan inş ~ 1 yıl önce
Siz ksş kalkandan ist 14 saat de en yakın hava alanına 2 saat ulaşım bunu önce bilğn ve hakarımın hak etdigi hava alanını tarımı ile ülkeye can katan çalışkan köylüsü turizimdeki elit tesisleri ile turizimcisi bunları gak etmiyormu galnlşk fesatlık yapmaya gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mustafa çırak ~ 1 yıl önce
Size ne yarayacak havalimanına karşı çıkın yola çıkın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hvs ~ 1 yıl önce
Eger Antalya merkezi içinse hiç gerek yok zaten kısın kapatıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn reis ~ 1 yıl önce
İşsizlik %20 , asgari ücret yetersiz,millet aç, marketler,pazarlar boş,esnaf bitik, ithalat patladı, döviz yüksek, gıdadaki aracılar hala piyasada ve özellikle de son 16 yılda şımartılmış fetocular hala thy başta heryerdeler ve birileri bunları koruyor,temizlenip hesap sorulamıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tribün ~ 1 yıl önce
Tribünlere oynamaya devam edin bakalım nereye kadar devam edeceksiniz? Dünyanın gelire göre en pahalı arabası,benzini,doğalgazı, elektriği, vergileri, pasaportu,eti burada, ekonomik kriz had safhada, adalet bitik, kimse kimseye güvenmiyor, her an heryerde olay var, işsizlik artıyor,turizm bitik,istihdam yetersiz,sanayi ve eğitime yatırım yok, pisa sıralamasında yerimiz ortada hala havaalanı yaptık,yapacağız derdindeler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Keske ~ 1 yıl önce
Keske anlasalar ama ne care
Deli Cevat ~ 1 yıl önce
Bu ülkede okadar beyni olmayıp fikir sahibi olan var ki anlatamam anca sak sak yalaka olanları işe alıyorlar TGS THY gibi devam edin troller
Gerçekler ! ~ 1 yıl önce
Havalimanı,yol,köprü vs yapmakla ileri gitmiş bir ülke,toplum var mı? Eğitim kalitemiz yerlerde,suç patlama yapmış,adalete ve emniyete güven kalmamış,batıya göç önlenememiş, İstanbul'un nüfusu 15 yılda 8 milyondan fazla artmış,birçok yatırım bir bölgeye yapılır hale gelmiş, eşitlik zaten azdı şimdi iyice bitmiş, kul hakkı yemek,haksızlık,adilik yapmak normalleşmiş, torpil,hemşehricilik rezil boyutlarda, heryere sokulan siyaset yüzünden millet birbirine düşmanlaşmış,ayrışmış,insanımız saygısızlaşmış,bencilleşmiş,para ve çıkar için herşeyi yapar hale gelmiş,işsizlik rekor kırıyor, alım gücü gittikçe azalmış,herşey ateş pahasına satılıyor vs. Öncelikle bunların halledilmesi lazım da kim umursayıp da yapacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalar ~ 1 yıl önce
İstanbul Ada'lara da havalimanı isteriz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Burada ve başka mecralarda ~ 1 yıl önce
İnsanların düşünme biçimlerinin ne kadar da sığlaştığına şahit olmak çok üzücü. Umarım yandaş medya denilen melanetten kurtulmuş bir Türkiye'de tamamlarız yaşamlarımızın geri kalnını aksi halde Kaş bile çözüm olamayacak maalesef

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırsızadalı ~ 1 yıl önce
Hangisine?
Enz ~ 1 yıl önce
Üçüncüye ihtiyaç var kesinlikle. Hava trafiği de artmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bursa ~ 1 yıl önce
Bursa-Kaş yazın ful çeker

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000