14 Ağustos 2017, Pazartesi 09:43:43

Antalya'ya 3. havalimanı geliyor

Türkiye'nin turizm başkenti konumundaki Antalya'ya yeni bir havalimanı daha geliyor. Antalya'ya yapılması planlanan yeni havalimanının haberini bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.
  • Eger Antalya merkezi içinse hiç gerek yok zaten kısın kapatıyorlar
  • İşsizlik %20 , asgari ücret yetersiz,millet aç, marketler,pazarlar boş,esnaf bitik, ithalat patladı, döviz yüksek, gıdadaki aracılar hala piyasada ve özellikle de son 16 yılda şımartılmış fetocular hala thy başta heryerdeler ve birileri bunları koruyor,temizlenip hesap sorulamıyor.
  • Tribünlere oynamaya devam edin bakalım nereye kadar devam edeceksiniz? Dünyanın gelire göre en pahalı arabası,benzini,doğalgazı, elektriği, vergileri, pasaportu,eti burada, ekonomik kriz had safhada, adalet bitik, kimse kimseye güvenmiyor, her an heryerde olay var, işsizlik artıyor,turizm bitik,istihdam yetersiz,sanayi ve eğitime yatırım yok, pisa sıralamasında yerimiz ortada hala havaalanı yaptık,yapacağız derdindeler.
  • Havalimanı,yol,köprü vs yapmakla ileri gitmiş bir ülke,toplum var mı? Eğitim kalitemiz yerlerde,suç patlama yapmış,adalete ve emniyete güven kalmamış,batıya göç önlenememiş, İstanbul'un nüfusu 15 yılda 8 milyondan fazla artmış,birçok yatırım bir bölgeye yapılır hale gelmiş, eşitlik zaten azdı şimdi iyice bitmiş, kul hakkı yemek,haksızlık,adilik yapmak normalleşmiş, torpil,hemşehricilik rezil boyutlarda, heryere sokulan siyaset yüzünden millet birbirine düşmanlaşmış,ayrışmış,insanımız saygısızlaşmış,bencilleşmiş,para ve çıkar için herşeyi yapar hale gelmiş,işsizlik rekor kırıyor, alım gücü gittikçe azalmış,herşey ateş pahasına satılıyor vs. Öncelikle bunların halledilmesi lazım da kim umursayıp da yapacak?

Türkiye'nin turizm başkenti konumundaki Antalya'ya yeni bir havalimanı daha geliyor. Antalya'ya yapılması planlanan yeni havalimanının haberini bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da partisinin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda Antalya'ya üçüncü havalimanın yapımı için çalışmalara başlandığını söyledi. 

Erdoğan, "Gazipaşa'ya ikinci bir havalimanı inşa ettik. Şimdi 3. havalimanının hazırlğı içindeyiz. Antalya'nın Batı tarafına 850 milyon yatırım bedeli olan yeni havalimanının inşasına inşallah yıl sonuna kadar başlamayı ve en geç 2021'e kadar hizmete almayı planlıyoruz." dedi.

YİD MODELİYLE İNŞA EDİLMESİ PLANLANIYOR

Antalya'nın batısına yapılacak Kaş Havalimanı'nın ihalesinin hangi modelle yapılacağı ise henüz netlik kazanmadı. Ancak konuya yakın kaynaklara göre yap-işlet-devret modeliyle yapılma olasılığı hayli yüksek. Henüz proje aşamasındaki havalimanının yılda 5 milyon yolcuya hizmet vermesi ve Antalya ekonomisine yılda 2 milyar dolarlık katkı yapması planlanıyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün onayının ardından Türkiye'nin dev şirketleri ihale için kolları sıvadı. Rus ve Almanların yanı sıra İngiliz turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği turistik ilçede havalimanı ile müşteri yelpazesinin genişletilmesi ve yeni yatırımlarla ilçe ekonomisinin daha da canlandırılması hedefleniyor.

Antalya'ya 3. havalimanı geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (64)

Hvs ~ 1 ay önce
Eger Antalya merkezi içinse hiç gerek yok zaten kısın kapatıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn reis ~ 1 ay önce
İşsizlik %20 , asgari ücret yetersiz,millet aç, marketler,pazarlar boş,esnaf bitik, ithalat patladı, döviz yüksek, gıdadaki aracılar hala piyasada ve özellikle de son 16 yılda şımartılmış fetocular hala thy başta heryerdeler ve birileri bunları koruyor,temizlenip hesap sorulamıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tribün ~ 1 ay önce
Tribünlere oynamaya devam edin bakalım nereye kadar devam edeceksiniz? Dünyanın gelire göre en pahalı arabası,benzini,doğalgazı, elektriği, vergileri, pasaportu,eti burada, ekonomik kriz had safhada, adalet bitik, kimse kimseye güvenmiyor, her an heryerde olay var, işsizlik artıyor,turizm bitik,istihdam yetersiz,sanayi ve eğitime yatırım yok, pisa sıralamasında yerimiz ortada hala havaalanı yaptık,yapacağız derdindeler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Keske ~ 1 ay önce
Keske anlasalar ama ne care
Deli Cevat ~ 1 ay önce
Bu ülkede okadar beyni olmayıp fikir sahibi olan var ki anlatamam anca sak sak yalaka olanları işe alıyorlar TGS THY gibi devam edin troller
Gerçekler ! ~ 1 ay önce
Havalimanı,yol,köprü vs yapmakla ileri gitmiş bir ülke,toplum var mı? Eğitim kalitemiz yerlerde,suç patlama yapmış,adalete ve emniyete güven kalmamış,batıya göç önlenememiş, İstanbul'un nüfusu 15 yılda 8 milyondan fazla artmış,birçok yatırım bir bölgeye yapılır hale gelmiş, eşitlik zaten azdı şimdi iyice bitmiş, kul hakkı yemek,haksızlık,adilik yapmak normalleşmiş, torpil,hemşehricilik rezil boyutlarda, heryere sokulan siyaset yüzünden millet birbirine düşmanlaşmış,ayrışmış,insanımız saygısızlaşmış,bencilleşmiş,para ve çıkar için herşeyi yapar hale gelmiş,işsizlik rekor kırıyor, alım gücü gittikçe azalmış,herşey ateş pahasına satılıyor vs. Öncelikle bunların halledilmesi lazım da kim umursayıp da yapacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000