14 Ağustos 2017, Pazartesi 09:43:43

Antalya'ya 3. havalimanı geliyor

Türkiye'nin turizm başkenti konumundaki Antalya'ya yeni bir havalimanı daha geliyor. Antalya'ya yapılması planlanan yeni havalimanının haberini bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.
  • Siz ksş kalkandan ist 14 saat de en yakın hava alanına 2 saat ulaşım bunu önce bilğn ve hakarımın hak etdigi hava alanını tarımı ile ülkeye can katan çalışkan köylüsü turizimdeki elit tesisleri ile turizimcisi bunları gak etmiyormu galnlşk fesatlık yapmaya gerek yok
  • Size ne yarayacak havalimanına karşı çıkın yola çıkın
  • Eger Antalya merkezi içinse hiç gerek yok zaten kısın kapatıyorlar
  • İşsizlik %20 , asgari ücret yetersiz,millet aç, marketler,pazarlar boş,esnaf bitik, ithalat patladı, döviz yüksek, gıdadaki aracılar hala piyasada ve özellikle de son 16 yılda şımartılmış fetocular hala thy başta heryerdeler ve birileri bunları koruyor,temizlenip hesap sorulamıyor.

Türkiye'nin turizm başkenti konumundaki Antalya'ya yeni bir havalimanı daha geliyor. Antalya'ya yapılması planlanan yeni havalimanının haberini bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da partisinin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda Antalya'ya üçüncü havalimanın yapımı için çalışmalara başlandığını söyledi. 

Erdoğan, "Gazipaşa'ya ikinci bir havalimanı inşa ettik. Şimdi 3. havalimanının hazırlğı içindeyiz. Antalya'nın Batı tarafına 850 milyon yatırım bedeli olan yeni havalimanının inşasına inşallah yıl sonuna kadar başlamayı ve en geç 2021'e kadar hizmete almayı planlıyoruz." dedi.

YİD MODELİYLE İNŞA EDİLMESİ PLANLANIYOR

Antalya'nın batısına yapılacak Kaş Havalimanı'nın ihalesinin hangi modelle yapılacağı ise henüz netlik kazanmadı. Ancak konuya yakın kaynaklara göre yap-işlet-devret modeliyle yapılma olasılığı hayli yüksek. Henüz proje aşamasındaki havalimanının yılda 5 milyon yolcuya hizmet vermesi ve Antalya ekonomisine yılda 2 milyar dolarlık katkı yapması planlanıyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün onayının ardından Türkiye'nin dev şirketleri ihale için kolları sıvadı. Rus ve Almanların yanı sıra İngiliz turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği turistik ilçede havalimanı ile müşteri yelpazesinin genişletilmesi ve yeni yatırımlarla ilçe ekonomisinin daha da canlandırılması hedefleniyor.

Antalya'ya 3. havalimanı geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (66)

Çıragan inş ~ 9 ay önce
Siz ksş kalkandan ist 14 saat de en yakın hava alanına 2 saat ulaşım bunu önce bilğn ve hakarımın hak etdigi hava alanını tarımı ile ülkeye can katan çalışkan köylüsü turizimdeki elit tesisleri ile turizimcisi bunları gak etmiyormu galnlşk fesatlık yapmaya gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mustafa çırak ~ 9 ay önce
Size ne yarayacak havalimanına karşı çıkın yola çıkın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hvs ~ 10 ay önce
Eger Antalya merkezi içinse hiç gerek yok zaten kısın kapatıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn reis ~ 10 ay önce
İşsizlik %20 , asgari ücret yetersiz,millet aç, marketler,pazarlar boş,esnaf bitik, ithalat patladı, döviz yüksek, gıdadaki aracılar hala piyasada ve özellikle de son 16 yılda şımartılmış fetocular hala thy başta heryerdeler ve birileri bunları koruyor,temizlenip hesap sorulamıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000