13 Aralık 2014, Cumartesi 17:13:18

ANTALYA'DA 'YENİ HAVALİMANI' TOPLANTISI

Antalya'nın batısına yapılması planlanan havalimanı için, Kumluca, Finike, Demre, Kaş ve Elmalı belediye başkanları ortak hareket edecek.
  • Demiryolu na cevap: Tren yolunun kurulması için kesilmesi gereken ağaçların sayısı Havalimanı'nın kurulması durumunda kesilmesi gereken ağaçlardan yüzlerce kat daha fazla. Ayrıca alan Dağlık bölge olduğu için kayaların ve Dağlık arazinin düzlenmesi, tünellerin açılması ve çok Sayıda viyadüklerin yapılması gerekir. Bunların inşaası Havalimanı'ndan çok daha Pahalı. Türkiye'nin arazisi geniş olduğu için en ekonomik ulaşım yolu HAVAYOLU dur. Türkiye'nin yapması gereken yerli ucuz 50 kişi kapasiteli yolcu uçağıdır. Insanlar otobüse biner gibi uçağa binmeli. Ayrıca havayolunu kullanımının artması ile, Karayollarında meydana gelen ve gelecek olan nice trafik kazaları ve Ölümler önlenmiş olur. Havalimanı zenginliktir. Ekonomi, endüstri, tarım ve türizmi Müsbet anlamda çok ciddi şekilde tetikler.
  • Antalya merkezde zaten 2. Havaalani var ! THK Karain havaalani . Sehre cok uzak deil ve lokasyonu da cok ii. Cok rahat bir sekilde buyutulunebilinir.
  • Havacilarin , demiryoulunu onermesi cok sinir bozucu bir durum. Yedigin kaba sic. gibi bisey. Arti yorum atanlarin cogu antalyayi bilmiyor dahi . Antalyanin batisinda Dalaman havalimani var.Yeni havalimani antalyanin dogusuna yapilmali , Manavgat - Alanya arasina. Cunku Manavgat ve Alanya arasinda turismin en yogun oldugu bolge. Sehir merkezi icin varolan havalimani yeterli ama yonetim problemleri var .Ornegin ulasim cok zor yani sehre toplutasima ile bagli deil anca saat basi halk otobusu.Arti terminallin biri bir yerde oteki baska bir yerde . Terminalerin birbirine baglanmasi lazim ve yeni yapilan terminalin derhal buyutulmesi lazim.
  • göynükede atlasjeto insin. trasfeoro 745 boning insinki, ruslar gelsinki, ets turla gelesun sonra ruslara koyasun haa, uga

Antalya'nın batısına yapılması planlanan havalimanı konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere, AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak başkanlığında, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ve Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin bir araya geldi.

Kumluca Belediyesindeki toplantıda konuşan Milletvekili Sadık Badak, sürekli gelişen ve büyüyen Antalya'nın batısında bir havalimanı ihtiyacı olduğunu, havalimanının hem Antalya merkezin yoğunluğunu azaltacağını hem de kentin batısına ekonomik kazanım sağlayacağını bildirdi.

Badak, havalimanının uygun yere yapılması halinde, başta turizm olmak üzere, tarım, ticaret ve diğer sektörlere büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Toplantıya katılan Kumluca, Finike, Demre, Kaş ve Elmalı belediye başkanları herhangi görüş ayrılığı olmadan bölgenin kazanımlarını ön planda tutarak projeyi destekleyeceklerini bildirdi.

ANTALYA'DA 'YENİ HAVALİMANI' TOPLANTISI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Mustafa Almanya'dan ~ 2 yıl önce
Demiryolu na cevap: Tren yolunun kurulması için kesilmesi gereken ağaçların sayısı Havalimanı'nın kurulması durumunda kesilmesi gereken ağaçlardan yüzlerce kat daha fazla. Ayrıca alan Dağlık bölge olduğu için kayaların ve Dağlık arazinin düzlenmesi, tünellerin açılması ve çok Sayıda viyadüklerin yapılması gerekir. Bunların inşaası Havalimanı'ndan çok daha Pahalı. Türkiye'nin arazisi geniş olduğu için en ekonomik ulaşım yolu HAVAYOLU dur. Türkiye'nin yapması gereken yerli ucuz 50 kişi kapasiteli yolcu uçağıdır. Insanlar otobüse biner gibi uçağa binmeli. Ayrıca havayolunu kullanımının artması ile, Karayollarında meydana gelen ve gelecek olan nice trafik kazaları ve Ölümler önlenmiş olur. Havalimanı zenginliktir. Ekonomi, endüstri, tarım ve türizmi Müsbet anlamda çok ciddi şekilde tetikler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Antalya merkezde zaten 2. Havaalani var ! THK Karain havaalani . Sehre cok uzak deil ve lokasyonu da cok ii. Cok rahat bir sekilde buyutulunebilinir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Havacilarin , demiryoulunu onermesi cok sinir bozucu bir durum. Yedigin kaba sic. gibi bisey. Arti yorum atanlarin cogu antalyayi bilmiyor dahi . Antalyanin batisinda Dalaman havalimani var.Yeni havalimani antalyanin dogusuna yapilmali , Manavgat - Alanya arasina. Cunku Manavgat ve Alanya arasinda turismin en yogun oldugu bolge. Sehir merkezi icin varolan havalimani yeterli ama yonetim problemleri var .Ornegin ulasim cok zor yani sehre toplutasima ile bagli deil anca saat basi halk otobusu.Arti terminallin biri bir yerde oteki baska bir yerde . Terminalerin birbirine baglanmasi lazim ve yeni yapilan terminalin derhal buyutulmesi lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
recep ivedik ~ 3 yıl önce
göynükede atlasjeto insin. trasfeoro 745 boning insinki, ruslar gelsinki, ets turla gelesun sonra ruslara koyasun haa, uga

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000