17 Eylül 2016, Cumartesi 09:23:49

Antalya'da paraşütçüler yasak dinlemiyor

Antalya’da valiliğin yasağına rağmen Konyaaltı varyant üzerindeki seyir terasında paraşüt tutkunlarının uçuşları devam ediyor. Uçuşlara bayram tatili dolayısı ile Antalya’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin de katıldığı görüldü.
  • demek devlete karşi gelisiz biz yasah dinnemezik diyisiz ha.bıldırcin gimi avlayecan bunlari
  • Bu gibi sportif havacilikla ugrasan kisi sayisinin artmasi gercekten sevindirici ancak havaciligin belli kurallari vardir soz konusu yer yasaktir.Diger VFR trafikleri tehlikeye attiklari yetmiyormus gibi yollarin uzerinde ve cumhuriyet meydani uzerinde de ucus yaparak yerdeki vatandaslarin da hayatlarini tehlikeye sokmaktadirlar. Antalya ve civarinda bi suru yasal yer var herkes kurallara riayet etmeli.Polis ise her kurali bilemeyebilir ihbar etmekte fayda var.
  • bunların parşütünü makasla lime lime edicen her seferinde. kural tanımazlarmış dövlet istese öyle bir tanıtır kiiii çay içmeye bile gelemezsiniz oralara bir daha
  • Hersey yasak arkadas, bir kerede tevsik edici birseyler yapin :)

Antalya’da valiliğin yasağına rağmen Konyaaltı varyant üzerindeki seyir terasında paraşüt tutkunlarının uçuşları devam ediyor. Uçuşlara bayram tatili dolayısı ile Antalya’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin de katıldığı görüldü.

Antalya’nın Konyaaltı Caddesi Varyant üzerindeki seyir terası, akşamüzeri rüzgarlı havayı fırsat bilen yamaç paraşütçülerinin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Yaklaşık 300 metre yüksekliğe kadar çıkan paraşütçüler, çevrede bulunan vatandaşlar tarafından da ilgiyle izleniyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün talebi üzerine Antalya Valiliği’nin ambulans helikopter, sahil güvenlik ve polis helikopterlerinin uçuş güzergahı olduğu gerekçesiyle varyantlar üzerinde uçuşu yasaklamasına rağmen paraşütçüler uyarıları dikkate almıyor.

Rüzgarın zaman zaman ters esmesiyle havalanamadan oldukları yere düşen bazı yamaç paraşütçüleri ise korkusuzca tekrar denemekten çekinmiyorlar. Diğer taraftan uçuşlardan Kurban Bayramı tatili dolayısı ile Antalya’ya gelen yerli ve yabancı turistler de faydalanıyor. Yaklaşık 10 dakika havada kalan paraşütçüler, bu anı yanlarında bulunan cep telefonları ve küçük kameralar ile çekerek ölümsüzleştiriyor.Antalya'da paraşütçüler yasak dinlemiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

ayıptır ~ 2 yıl önce
demek devlete karşi gelisiz biz yasah dinnemezik diyisiz ha.bıldırcin gimi avlayecan bunlari

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YASAK!!! ~ 2 yıl önce
Bu gibi sportif havacilikla ugrasan kisi sayisinin artmasi gercekten sevindirici ancak havaciligin belli kurallari vardir soz konusu yer yasaktir.Diger VFR trafikleri tehlikeye attiklari yetmiyormus gibi yollarin uzerinde ve cumhuriyet meydani uzerinde de ucus yaparak yerdeki vatandaslarin da hayatlarini tehlikeye sokmaktadirlar. Antalya ve civarinda bi suru yasal yer var herkes kurallara riayet etmeli.Polis ise her kurali bilemeyebilir ihbar etmekte fayda var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nerde bu dövlet ~ 2 yıl önce
bunların parşütünü makasla lime lime edicen her seferinde. kural tanımazlarmış dövlet istese öyle bir tanıtır kiiii çay içmeye bile gelemezsiniz oralara bir daha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yak ~ 2 yıl önce
O paraşütte kaç tane ip var sen biliyormusun, makasla kes kes bitmez, en iyisi yakmak, hatta paraşütçüyü de yakıcaksın bak bakalım bir daha uçuyorlar mı :)))
Yasak ~ 2 yıl önce
Hersey yasak arkadas, bir kerede tevsik edici birseyler yapin :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000