02 Mart 2016, Çarşamba 08:40:06

Antalya'da dış hatlarda büyük kayıp

DHMİ 2015 ve 2016 Ocak ayı verilerine göre Antalya Havalimanı'nda dış hatlarda 286 sefer eksildi.
  • Bazı firmalar da kendilerine çeki düzen verirler artık. En iyi sezonlarda asgari ücretten adam çalıştırıp, sezon sonu işten çıkaranlar, fahiş fiyatlardan insanların kanını emenler, oturun ağlayın şimdi!
  • AYT halkı oy verirken bugünleri düşünecekti. İstikrar tuzağına düşüp bugünlere geldiler. Tüm komşuları ile hatta tüm dünya ile kavgalı bir ülkeye neden turist gelsin. Allah sonumuzu hayır etsin.
  • Antalyaya turistin gelmemesi hayaldi... Gerçek oldu..
  • şu anda ıstanbuldaki otellerin doluluk oranı %12

DHMİ 2015 ve 2016 Ocak ayı verilerine göre Antalya Havalimanı'nda dış hatlarda 286 sefer eksildi. Yüzde 15'lik kaybı değerlendiren TÜROFED Başkanı Osman Ayık, 'Bu çok büyük bir kayıp değil. Sezonda bu eksik iki günde kapatılır. Göstergeler iyi değil ama yine de sezondan ümitliyiz' dedi.

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri, Türkiye genelindeki tüm havalimanları için aylık uçuş seferi istatistiklerini paylaştı. Verilere göre, 2015 yılı Ocak ayında Antalya Havalimanı'na iç hatlarda 3 bin 531, dış hatlarda bin 969 olmak üzere toplamda 5 bin 500 uçak seferi yapılırken, 2016 yılının ocak ayında ise iç hatlarda 3 bin 554, dış hatlarda bin 683 olmak üzere toplamda 5 bin 237 uçak seferi yapıldı. Dış hatlarda 286 sefer kaybının verilere yansıması ise eksi oldu. Geçen yılın ocak ayına göre kayıp yüzde 15 olurken genel toplamda ise bu kayıp verilere yüzde 5 olarak yansıdı.
Gazipaşa Havalimanı'nda da tablo değişmedi. Genel durumda verilerde eksilmenin olduğu görülürken 2015 yılında iç hatlarda 167, dış hatlarda 36 sefer yapıldı, 2016 yılında ise iç hatlarda 237 dış hatlarda 25 uçak seferi yapıldı ve aradaki kaybın yüzde 31 olduğu görüldü.

"KAYIPLAR ÖNEMLİ DEĞİL"

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)Başkanı Osman Ayık, verileri değerlendirdi. Kayıpların çok önemli olmadığını belirten Ayık, sezonda kaybın iki günde kapatılabileceğini de belirterek "Bu kayıplar çok önemli değil. Psikolojik bir durumun devam ettiğinin göstergesi bu durum. Sezonun bütünüyle ilgili bu rakamlar çok etkili değil. Buradaki 1 aylık kaybı sezonda 2 günde tamamlarsın. Çok önemli göstergeler değil" dedi.

"GÖSTERGELER İYİ DEĞİL AMA SEZONDAN ÜMİTLİYİZ"

Rus pazarındaki kayıpla ilgili Ruslar'ın hiç gelmeyecekmiş gibi düşünülmesini ve ona göre önlem alınması gerektiğini belirten Ayık, sezonla ilgili beklentilerini de şöyle ifade etti:

"Ruslarla ilgili sanki hiç gelmeyeceklermiş gibi düşünüp ona göre hareket etmemiz lazım. Herkes duruma böyle bakmalıdır. Yaptırımlar devam ettiği sürece insanlar zor gelecek. Başka pazarlardan sayıları arttırmalıyız. Yeni sezondan ümitliyiz bekliyoruz. Göstergeler çok iyi değil ama yine de ümidimizi kaybetmemeye çalışıyoruz" 

Antalya'da dış hatlarda büyük kayıp

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Kral'ın sözü ~ 2 yıl önce
Bazı firmalar da kendilerine çeki düzen verirler artık. En iyi sezonlarda asgari ücretten adam çalıştırıp, sezon sonu işten çıkaranlar, fahiş fiyatlardan insanların kanını emenler, oturun ağlayın şimdi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AYT ~ 2 yıl önce
AYT halkı oy verirken bugünleri düşünecekti. İstikrar tuzağına düşüp bugünlere geldiler. Tüm komşuları ile hatta tüm dünya ile kavgalı bir ülkeye neden turist gelsin. Allah sonumuzu hayır etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mert ~ 2 yıl önce
Antalyaya turistin gelmemesi hayaldi... Gerçek oldu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
turist ~ 2 yıl önce
şu anda ıstanbuldaki otellerin doluluk oranı %12

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000