05 Nisan 2016, Salı 13:10:36

Antalya için korkunç rakamlar!

Türkiye ile Rusya arasındaki kriz turist beklentilerine de yansıdı. 2015 yılında 3.2 milyon olarak gerçekleşen Rus turist sayısı, 2016'da 986 bine düşebilir.
  • türk'e 2. sınıf insan muamelesi yapan turizmciler... beter olun... yağmurlu havada su yok size!! ucuz ve kaliteli tatil güney avrupa'da artık!!!
  • Tüm bunlar birilerinin kibir, inat ve ya ben ya hiç tavrının sonucudur. Şakşakçıları kına yaksın!
  • Ukrayna doldurur boşlukları,tırsmayın.
  • Yıllarca antalya,kemer,alanya,bodrum,dalaman,çeşme,nevşehir gibi turistik bölgelerde (istanbulu da katabiliriz) yabancıya üç kuruşa kendi insanına fahiş fiyata otel,tur vs satan,kendi insanına kendi ülkesinde tatil yaptırmayan, turistleri şişirme fiyatlarla ve sahte ürünlerle kazıklayan, 3 dakikalık yolu 30 dakikada götüren otelci,işletmeci,esnaf,taksici vs hepsine çok iyi oldu bin beter olsunlar! Otelciler yıllarca parayı götürdüler şimdi kriz oldu mu battık naraları atıyorlar! Adama demezler mi bunca sene kazandığın paraları ne yaptın diye? Hemen hepsi de krallar gibi maaile yaşıyorlar! Sözüm ona turizm sektöründe çalışan ki bence hiçbir sektörde olmaması gereken türkçe konuşamayan,dağdan gelip ortalıkta itlik yapanlara da iyi oldu aynen inlerine geri dönerler ! Onları ucuza çalıştırıp onların sırtından para kazanmak isteyenler de ! Başımıza gelen her olay yüce Allah'ın cezalandırmasıdır anlayana ve ders alana tabii!

Türkiye ile Rusya arasındaki kriz turist beklentilerine de yansıdı. 2015 yılında 3.2 milyon olarak gerçekleşen Rus turist sayısı, 2016'da 986 bine düşebilir.

Yetkililerden alınan bilgilere göre 2016 yılındaki turist sayısı beklentilerini rapor haline getirdi. Bir önceki yıl kente gelen turist sayısı 10.4 milyon iken bu yılki sayının 7 milyon civarında olması ön görüldü.

En büyük düşüş ise iki ülke arasındaki siyasi krizden dolayı Rus turist sayısında oldu. Rusya-Beyaz Rusya ve Ukrayna'dan geçen yıl 3.2 milyon turist ağırlayan Türkiye, bu yıl yüzde 70 kayıpla 986 bin olarak tahmin edildi. İskandinav ülkelerinden gelen turist sayısında da yüzde 40 oranında kayıp beklendiği raporda yer aldı. Buna göre 2015 yılında 773 bin İskandinav turistin geldiği Antalya'ya bu yıl 463 bin turistin gelmesinin beklendiği belirtildi.

Antalya'yı yoğun olarak tercih eden Alman turist sayısında da yüzde 20 düşüş beklenirken bir önceki yıl 3 milyon Alman turistin ağırlandığı Antalya'ya bu yıl 2.4 milyon Alman'ın gelmesinin tahmin edildiği raporda dikkat çeken bir başka nokta olarak öne çıktı.
Türkiye'ye gelecek bütün ülkelerdeki turist sayısında düşüş yaşanırken sadece İran, İsraiy Romanya ve Macaristan'dan gelecek turist sayısında yüzde 10 artış beklendiği rapora girdi.

Toplamda  Antalya'ya geçen yıl 10.5 milyon turist gelirken, bu yılki beklenti ise 7 milyon yabancı turist olarak öngörüldü.

©Airporthaber.com

Antalya için korkunç rakamlar!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

beter olun ~ 2 yıl önce
türk'e 2. sınıf insan muamelesi yapan turizmciler... beter olun... yağmurlu havada su yok size!! ucuz ve kaliteli tatil güney avrupa'da artık!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sebep ~ 2 yıl önce
Tüm bunlar birilerinin kibir, inat ve ya ben ya hiç tavrının sonucudur. Şakşakçıları kına yaksın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boryspol ~ 2 yıl önce
Ukrayna doldurur boşlukları,tırsmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
acı ama gerçek ! ~ 2 yıl önce
Yıllarca antalya,kemer,alanya,bodrum,dalaman,çeşme,nevşehir gibi turistik bölgelerde (istanbulu da katabiliriz) yabancıya üç kuruşa kendi insanına fahiş fiyata otel,tur vs satan,kendi insanına kendi ülkesinde tatil yaptırmayan, turistleri şişirme fiyatlarla ve sahte ürünlerle kazıklayan, 3 dakikalık yolu 30 dakikada götüren otelci,işletmeci,esnaf,taksici vs hepsine çok iyi oldu bin beter olsunlar! Otelciler yıllarca parayı götürdüler şimdi kriz oldu mu battık naraları atıyorlar! Adama demezler mi bunca sene kazandığın paraları ne yaptın diye? Hemen hepsi de krallar gibi maaile yaşıyorlar! Sözüm ona turizm sektöründe çalışan ki bence hiçbir sektörde olmaması gereken türkçe konuşamayan,dağdan gelip ortalıkta itlik yapanlara da iyi oldu aynen inlerine geri dönerler ! Onları ucuza çalıştırıp onların sırtından para kazanmak isteyenler de ! Başımıza gelen her olay yüce Allah'ın cezalandırmasıdır anlayana ve ders alana tabii!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000