09 Temmuz 2016, Cumartesi 14:45:07

Antalya Havalimanı'nda tatil yoğunluğu

Ramazan Bayramı dolayısıyla 9 günlük tatilin ardından Antalya Havalimanı'nda yoğunluk yaşanıyor.
  • Sikayet ediyorum, guvenlik acigi var alanda, sepetleri bile toplamiyorlar yetmiyor, aralarinda crne caliyorlar, millete bakan yok, hadi hanimefendi deyince de bekleyceksiniz diyor neyi bekleyeceginiz deyince de bu sizin guvenliginiz icin diyor, diyecektim biz hic havalimani gormedik dunyada tek bildiginiz istanbul antalya
  • Ikinizin de yaptgi tek sey yorum.
  • 7 gun sonra geliyorum kemer'e. plajda bol keyiffff yapcam yuhuuuu
  • Kurban bayramı 12 eylül p.tesi başlıyor,yine 9 gün tatil.O zamanlar Rus ve diğer turistler de yoğun olacağından bütün terminaller açık olacak.Seyreyleyin cümbüş vaaar.

Ramazan Bayramı dolayısıyla 9 günlük tatilin ardından Antalya Havalimanı'nda yoğunluk yaşanıyor.

Antalya merkez ve ilçelerindeki turizm beldelerinde tatilini geçiren yerli turistler, tatilin ardından memleketlerine dönmeye başladı. Antalya Havalimanı yolu ve iç hatlar terminalinde yoğunluk oluşturan vatandaşlar, güvenlik kontrollerinden geçiriliyor.

Yoğunluk nedeniyle havalimanı yolunda, kilometrelerce kuyruk oluştu. Sıkı kontrollerden geçirilen vatandaşlar, iç hatlar terminalinden memleketlerine gidiyor.

Antalya DHMİ Başmüdürü Osman Serdar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı tatilinin uzun olmasıyla yoğunluğun da arttığını söyledi.

Güzel bir hafta geçirildiğini ifade eden Serdar, "Her bayramda yoğunluk olur ama bu sene biraz daha yoğun oldu. Bayram sürecinde iç hat yolcu trafiğinde yüzde 50'nin üzerinde artış oldu." dedi.

Serdar, havalimanındaki yoğunluğun kendilerini mutlu ettiğini, sıkıntı yaşayan turizm sektörünü bir nebze de olsa rahatlattığına dikkati çekti.

Söz konusu yoğunluğun bayramdan sonra da devam etmesini dileyen Serdar, "Bu bayram yoğundu, bir günde 650 uçak iniş kalkış yaptı havalimanından." diye konuştu.

Antalya Havalimanı'ndan sorumlu Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz da Ramazan Bayramı dolayısıyla iç hatlarda bir yoğunluk olduğunu belirtti.

Önceki yıllara göre bayramın biraz daha yoğun geçtiğinin altını çizen Yavuz, bayramın daha çok yerli turizmden dolayı iç hatları hareketlendirdiğini kaydetti.

Antalya Havalimanı'nda tatil yoğunluğu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Antalya guvenlik ~ 2 yıl önce
Sikayet ediyorum, guvenlik acigi var alanda, sepetleri bile toplamiyorlar yetmiyor, aralarinda crne caliyorlar, millete bakan yok, hadi hanimefendi deyince de bekleyceksiniz diyor neyi bekleyeceginiz deyince de bu sizin guvenliginiz icin diyor, diyecektim biz hic havalimani gormedik dunyada tek bildiginiz istanbul antalya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fgh ~ 2 yıl önce
Ikinizin de yaptgi tek sey yorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
goudsche kaasje ~ 2 yıl önce
7 gun sonra geliyorum kemer'e. plajda bol keyiffff yapcam yuhuuuu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çalsın Sazlar ~ 2 yıl önce
Kurban bayramı 12 eylül p.tesi başlıyor,yine 9 gün tatil.O zamanlar Rus ve diğer turistler de yoğun olacağından bütün terminaller açık olacak.Seyreyleyin cümbüş vaaar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000