20 Eylül 2017, Çarşamba 15:12:00

Antalya Havalimanı'nda slide patladı

Ukraynalı charter havayolu şirketi Wind Rose'un Dnipro-Antalya seferini yapan uçağında acil tahliye botu (Slide) yanlışlıkla açıldı.
  • Motorlar durmus seat belt ler off olmus "cabin crew slides disarmed and cross check " komutu gelmis.amir L1 kapisini disarmed yapmis ama R1 kapisini yapmamis,cross check yapmamis,Fap panelden kontrol etmemis,kokpite ok vermis.Kokpit te Ecam a bakmadan ok demis.Deboarding ten sonra temizlik ekibi gelmis ve ön galley deki copü almak icin kapinin acilmasini istemis.kendinden emin olan amir de Door Control Handle i Allah ne verdiyse kaldirmis.
  • slide ı tüpler şişirmez slide tüp hava ortam basınç farkıyla şişer.
  • Arkadaş şu rus-ukrayna uçaklarının resmi kokpit rengi olan bulanık yeşil ile koca uçağı boyamışlar. Ööeyy midem bulandı.
  • Pegasus Havayolları 23 Ekimden sonra haftanın her günü Ankara-Elazığ seferlerini satışa sunmuştur.

Ukrayna'dan Antalya'ya charter uçuşlar gerçekleştiren Wind Rose Havayolları'nın bugün gerçekleştirilen Dnipro-Antalya seferi sonrası talihsiz bir olay yaşandı.

Ukraynalı charter havayolu şirketi Wind Rose'un Dnipro-Antalya seferini yapan Airbus A320-200 tipi uçağında acil tahliye botu (Slide) yanlışlıkla açıldı.

Antalya Havalimanı'na bu sabah iniş yapan Wind Rose uçağının, Antalya-Vinnitsiya uçuşu için yolcu alımını beklediği sırada acil tahliye botu (Slide) patladı. Olayın kazara meydana geldiği öğrenilirken, seferin gecikmeli olarak gerçekleştirileceği belirtildi.

©AirportHaber

Antalya Havalimanı'nda slide patladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Instructor ~ 10 ay önce
Motorlar durmus seat belt ler off olmus "cabin crew slides disarmed and cross check " komutu gelmis.amir L1 kapisini disarmed yapmis ama R1 kapisini yapmamis,cross check yapmamis,Fap panelden kontrol etmemis,kokpite ok vermis.Kokpit te Ecam a bakmadan ok demis.Deboarding ten sonra temizlik ekibi gelmis ve ön galley deki copü almak icin kapinin acilmasini istemis.kendinden emin olan amir de Door Control Handle i Allah ne verdiyse kaldirmis.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pöf sana ~ 10 ay önce
slide ı tüpler şişirmez slide tüp hava ortam basınç farkıyla şişer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çtiri ~ 10 ay önce
Arkadaş şu rus-ukrayna uçaklarının resmi kokpit rengi olan bulanık yeşil ile koca uçağı boyamışlar. Ööeyy midem bulandı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ankara-Elazığ ~ 10 ay önce
Pegasus Havayolları 23 Ekimden sonra haftanın her günü Ankara-Elazığ seferlerini satışa sunmuştur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alaka ? ~ 10 ay önce
burada ne alaka ? bakkalda promosyon varsa onuda yaz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000