03 Ekim 2009, Cumartesi 08:13:56

Antalya 9 aylık dönemde geriledi!

Antalya’ya yılın 9 aylık döneminde gelen yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 4,7 azalarak 7 milyon 84 bine geriledi. İle geçen yılın aynı döneminde 7 milyon 436 bin ziyaretçi gelmişti. Bu yıl Rusya’da girişler Alman pazarının oldukça üzerinde seyrederken, en canlı pazar İngiltere oldu.
  • AYT terminal işletmeciliğinin eğitim alması konusuna katılıyorum. TAV bu konuda yardımcı olur eminim.
  • Dünyanın herherinde daralma varken Antalyadada olması gayet normaldir. Bir arkadaşın dediği gibi denetlenme yapılmalı ancak çalışanlara değil yöneticilere yapılmalı bu arada %10 daralma var ne yapalım diyen yöneticilerde umarım okumuştur bu haberi. Yaşanan tüm sorunlar adam gibi hesap yapılmamış olmasından dolayı olmuştur. Alanın en sakin günü çarşamba günü 33 gecikme yaşanıyorsa bunun bir sebebi olmalıdır. Buda Vasıfsız yönetimden başka bir sebeb değildir. Yıllardır havalimanında çalışmak vasıf değildir. o zaman tüm kediler kasap olurdu. Gülay Hanımı izlemeklede müdür olunamayacağının (İzlemekle olmaz anlamak ve onun gibi insan olmak lazım) ispatını gösterdiğiniz için teşekkürler.
  • Ya bide bu havalimanlarindaki kahve fiyatlari ve diger yiyecek ve icecek fiyatlari almis basini gitmis bizi birak turist bile kahve icmiyor,2 kahve 9 euro olacak ismi bir 0,5 li su 3 tl ayip ayip.
  • bence türkiyede terminal işletecek şirketlere 5 yıl TAV stajı verilmeli daha sonra terminal işletmeciliği verimeli....... derim

Ocak-Eylül döneminde Antalya’ya gelen yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 4,7 azalarak 7 milyon 84 bin olduç Geçen yıl, 7 milyon 436 bin ziyaretçi çeken Antalya’da en canlı pazar yüzde 15 artışla İngiltere olurken buradan gelenlerin sayısı 271 bine ulaştı.

Öte yandan en büyük pazarlar sıralamasında bu yıl Almanya’yı geride bırakan Rusya’daki düşüş yüzde 3,3 olurken 1,9 milyona ulaşıldı. 1,7 milyon kişinin geldiği Alman pazarındaki düşüş ise yüzde 5’e yaklaştı. En büyük düşüşler ise yüzde 46 ile İsrail, yüzde 23 ile Ukrayna pazarlarında oldu.

Antalya 9 aylık dönemde geriledi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
AYT terminal işletmeciliğinin eğitim alması konusuna katılıyorum. TAV bu konuda yardımcı olur eminim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Dünyanın herherinde daralma varken Antalyadada olması gayet normaldir. Bir arkadaşın dediği gibi denetlenme yapılmalı ancak çalışanlara değil yöneticilere yapılmalı bu arada %10 daralma var ne yapalım diyen yöneticilerde umarım okumuştur bu haberi. Yaşanan tüm sorunlar adam gibi hesap yapılmamış olmasından dolayı olmuştur. Alanın en sakin günü çarşamba günü 33 gecikme yaşanıyorsa bunun bir sebebi olmalıdır. Buda Vasıfsız yönetimden başka bir sebeb değildir. Yıllardır havalimanında çalışmak vasıf değildir. o zaman tüm kediler kasap olurdu. Gülay Hanımı izlemeklede müdür olunamayacağının (İzlemekle olmaz anlamak ve onun gibi insan olmak lazım) ispatını gösterdiğiniz için teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ya bide bu havalimanlarindaki kahve fiyatlari ve diger yiyecek ve icecek fiyatlari almis basini gitmis bizi birak turist bile kahve icmiyor,2 kahve 9 euro olacak ismi bir 0,5 li su 3 tl ayip ayip.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bence türkiyede terminal işletecek şirketlere 5 yıl TAV stajı verilmeli daha sonra terminal işletmeciliği verimeli....... derim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000