27 Eylül 2011, Salı 11:40:42

ANLAŞMA İMZALANDI 18 ADET F-16 ALIYOR

Irak, 18 adet F-16 savaş uçağı satın almak için Lockheed Martin şirketiyle anlaşma imzaladı...
  • Filo komutanı mıydın Saddam zamanında? Hey allahım ya ne tipler var. Eskiden Rusmuşta bilmem ne. Irak vatandaşından pilot çıkmıyor mu? Kurcalaya kurcalaya çözmeyecekler heralde ABDli pilotlardan eğitim alacaklar tabi ki.
  • Uçağı almaktan ziyade uçurmak önemli ve ırak da bu uçakları uçuracak pilotlarn çoğu yurtdışında. Eskiden rus uçakları vardı kullananlar rus du acaba şimdi kimler var?
  • Ey millet,uyanın,pkk yandaşlarına F16'da veriliyor...Bravo,bizde seyredelim
  • Ucaktaki asalete bak be kim ucmak istemezki!!! F-16 nın hangi modeli acaba? donanım önemli....
Irak, 18 adet F-16 savaş uçağı satın almak için Lockheed Martin şirketiyle anlaşma imzaladı.
 
Cnn Türk'ün haberine göre; Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin basın danışmanı Ali El Mussavi yaptığı açıklamada, "Anlaşma imzalandı ve anlaşmanın bedelinin bir kısmı şirketin banka hesabına yatırıldı" dedi.
 
Mussavi, F-16 satın almak için Lockheed Martin ile yapılan anlaşmanın bedelinin ne olduğuna ilişkin bilgi vermedi. ABD'li askeri kaynaklara göre, anlaşmanın Irak hükümetine maliyeti 3 milyar doları buluyor.
 
Amerikalı askerler 31 Aralık'a kadar Irak'ı terk etmeye hazırlanırken, Iraklı ve Amerikalı askeri yetkililer Bağdat yönetiminin en önemli önceliğinin Irak'ın hava kuvvetlerini güçlendirmesi olduğunu söylüyorlar.
 
Irak Başbakanı El Maliki 30 Temmuz'da yaptığı açıklamada, zayıf hava savunmasını güçlendirme planı kapsamında 36 adet F-16 savaş uçağı satın alacaklarını söylemişti.
 
ABD kaynaklarına göre, Irak hava kuvvetlerinin 89'u helikopter ve 69'u uçak olmak üzere 158 hava taşıtı ve 7 bin 500 personeli bulunuyor. Hellfire füzeleriyle donatılmış üç adet pervaneli Cessna Caravan tipi uçağa sahip hava kuvvetlerinin, savaş uçağı ise bulunmuyor. 
 
ANLAŞMA İMZALANDI 18 ADET F-16 ALIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 7 yıl önce
Filo komutanı mıydın Saddam zamanında? Hey allahım ya ne tipler var. Eskiden Rusmuşta bilmem ne. Irak vatandaşından pilot çıkmıyor mu? Kurcalaya kurcalaya çözmeyecekler heralde ABDli pilotlardan eğitim alacaklar tabi ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Uçağı almaktan ziyade uçurmak önemli ve ırak da bu uçakları uçuracak pilotlarn çoğu yurtdışında. Eskiden rus uçakları vardı kullananlar rus du acaba şimdi kimler var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ey millet,uyanın,pkk yandaşlarına F16'da veriliyor...Bravo,bizde seyredelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ucaktaki asalete bak be kim ucmak istemezki!!! F-16 nın hangi modeli acaba? donanım önemli....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000