13 Ocak 2017, Cuma 13:11:23

ANKA-S'de geri sayım

Türkiye'nin yerli insansız hava aracı ANKA'nın uzun süren geliştirme serüveninde sona gelindi. ANKA-S Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girmek için gün sayıyor.
  • guzel anka .. ne zaman gorucez ihracat haberlerini?
  • Su yerli insansiz hava cihazini tamamini gosterin gorelim, Dizayn i gorelim,
  • Bayraktar da faydalı bu da faydalı yerine ve amacına göre. Bu tip projelerin gecikmesi müşteri sebepli oluyor genelde. Şu da olsun bu da olsun istekleri bitmiyor müşterinin. Niye istemesin ki nasıl olsa parasını halk ödeyecek. Müşteri kim peki: TSK
  • Türkiye’den, Katar ve Somalideki üslerimize kadar birçok yerde kullanılabilir

Türkiye'nin yerli insansız hava aracı ANKA'nın uzun süren geliştirme serüveninde sona gelindi. ANKA-S Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girmek için gün sayıyor.

Türk savunma sanayi, son yıllarda gerçekleştirdiği ataklarla birçok alanda başarılı projeler gerçekleştirmeyi başardı. Devlet kurumlarının milli çalışmaları ve bunlarla birlikte özel sektörün de devreye girmesi savunma sanayinde yerlileştirme çalışmalarına hız kazandırdı. Bu alanda altın çağını yaşayan ülkemiz, hem güvenlik açısından olumlu etki oluşturuyor, hem de ekonomik anlamda dışa bağımlılığını azaltıyor.

Özellikle son 10 yıllık dönemde savunma sanayi ürünlerini geliştirme ve modernizasyon konusunda ciddi mesafe kaydedildi. Bundan sonraki aşamada ise sektörün yurt içi projelerde kazandığı deneyimi geliştirerek ihracata katkı sağlaması amaçlanıyor.

2017'DE ENVANTERDE

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin harekat ve anlık istihbarat kabiliyetini arttıracak olan Anka-S'in, 2017 yılında envantere gireceğini açıkladı.

Sözleşme kapsamında, 10 adet İHA ve ilgili yer sistemlerinin 2017 yılında başlayacak teslimatlarının 2018 yılında tamamlanması planlanıyor, buna bağlı olarak halihazırda kalifikasyon süreci devam ediyor.

UYDUDAN KONTROL EDİLEBİLEN YERLİ İHA

23 bin fit irtifada 18 saat görev yapabilecek olan Türkiye’nin geliştirdiği en önemli insansız hava arcı (İHA) platformu durumunda olan ANKA’nın uydu kontrollü modeli olan ANKA-S İHA sistemi halihazırda sahip olduğu kabiliyetlere ilave olarak, uydu üzerinden kontrol, telsiz rölesi, kriptolu veri linki, milli uçuş kontrol bilgisayarı ve yüksek çözünürlüklü milli tasarım EO/IR kamera özelliklerini içerecek.

Özellikle uydudan kontrol yeteneği ile görev menzili binlerce kilometreye ulaşacak olan ANKA-S İHA sistemi ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerine stratejik anlamda önemli bir katma değer ve yetenek sağlanmış olacak. (Yeni Şafak)

ANKA-S'de geri sayım

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

anka ~ 2 yıl önce
guzel anka .. ne zaman gorucez ihracat haberlerini?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Subhan dagi ~ 2 yıl önce
Su yerli insansiz hava cihazini tamamini gosterin gorelim, Dizayn i gorelim,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Flowers ~ 2 yıl önce
Bayraktar da faydalı bu da faydalı yerine ve amacına göre. Bu tip projelerin gecikmesi müşteri sebepli oluyor genelde. Şu da olsun bu da olsun istekleri bitmiyor müşterinin. Niye istemesin ki nasıl olsa parasını halk ödeyecek. Müşteri kim peki: TSK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Serkan ~ 2 yıl önce
Ne anlatmaya çalıştın bu yorumda?
:) ~ 2 yıl önce
Aynen bende anlamadım ne anlatmak istediğini
Bayraktar ~ 2 yıl önce
Fazla bir şey istemedik, yeter ki Bayraktar gibi silahlı istedik ama o da henuz mumkun defıl galiba
Anka-s ~ 2 yıl önce
Türkiye’den, Katar ve Somalideki üslerimize kadar birçok yerde kullanılabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000