29 Haziran 2017, Perşembe 11:40:24

Ankara'da pilotlara GPS uyarısı

Ankara hava sahasında uçan hava araçları için yeni bir NOTAM yani havacılara bilgilendirme notu yayınlandı.
  • o apron calisanlari diye hor gordugun ekip olmasa o 25 yillik kaptanlar 25 yilini tarlada tapanda mi gecirecekti arkadas. egitim megitim gec o isleri ilk once adam ol. bu is bir organizasyon isidir kimse ne eksik ne fazladir digerinden boyle bos bos konusma adami germe efendi ol biraz
  • Airporthaber'e yorum yapanların çoğu maalesef; kendilerininde eğitim ve kültürlerinin ne olduğu kabul eden "apron" çalışanları, istatistiklere bakılınca eğitim seviyelerini faaliyet raporlarunda görüyoruz, (aradaki düşükte olsa terbiyesini bozmayan çalışanları tenzi ediyorum! Ve onlardan bu yazı için Özür diliyorum!) uçağa takoz koyan çalışanda olan havayı! ben 25 yıllık kaptanda görmedim... ve bu şahıslar burada ahkam kesiyorlar yorumlarda!!!
  • JAMMER KAYNAGI DA,ONU ICAT EDIP TAKANI DA ,BUNU ORAYA KURDURUP CALISTIRANI DA BELLI, DRON UCURAMASINLAR DIYE KONULDU AMA YOLCU UCAKLARININ DA GPS SINYALLERINI ALMASINI ENGELLIYOR.
  • remzi sen nasil bir gerzeksin

Ankara hava sahasında uçan hava araçları için yeni bir NOTAM yani havacılara bilgilendirme notu yayınlandı. NOTAM’da Ankara’da bazı hava sahası bölümlerinde GPS olarak adlandırılan Küresel Konumlandırma Sistemi’nin sinyallerinin alınamadığı bildirildi.

Bu konuda pilotlar uyarılarak ‘Ankara FIR (hava sahası) içerisinde uçuş düzenlenmekte olan hava aracı işleticilerinin GPS sinyal kesintilerine karşı müteyakkız olmaları tavsiye edilir’ denildi.

Bilgilerin yer aldığı NotamTR’de bu uyarılara verilirken, GPS kullanılarak yapılan yaklaşmalarda ise pilotların sinyal kesintilerine karşı hazır olmaları istendi. Sinyal kesilmesi durumunda hava araçlarının yönlendirilmesi, hava trafik kontrolörleri tarafından yapılıyor. (Hürriyet)

Ankara'da pilotlara GPS uyarısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

emege saygi ~ 1 yıl önce
o apron calisanlari diye hor gordugun ekip olmasa o 25 yillik kaptanlar 25 yilini tarlada tapanda mi gecirecekti arkadas. egitim megitim gec o isleri ilk once adam ol. bu is bir organizasyon isidir kimse ne eksik ne fazladir digerinden boyle bos bos konusma adami germe efendi ol biraz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumcular ~ 1 yıl önce
Airporthaber'e yorum yapanların çoğu maalesef; kendilerininde eğitim ve kültürlerinin ne olduğu kabul eden "apron" çalışanları, istatistiklere bakılınca eğitim seviyelerini faaliyet raporlarunda görüyoruz, (aradaki düşükte olsa terbiyesini bozmayan çalışanları tenzi ediyorum! Ve onlardan bu yazı için Özür diliyorum!) uçağa takoz koyan çalışanda olan havayı! ben 25 yıllık kaptanda görmedim... ve bu şahıslar burada ahkam kesiyorlar yorumlarda!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KULECI ~ 1 yıl önce
JAMMER KAYNAGI DA,ONU ICAT EDIP TAKANI DA ,BUNU ORAYA KURDURUP CALISTIRANI DA BELLI, DRON UCURAMASINLAR DIYE KONULDU AMA YOLCU UCAKLARININ DA GPS SINYALLERINI ALMASINI ENGELLIYOR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
remzi ~ 1 yıl önce
remzi sen nasil bir gerzeksin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
remzi ~ 1 yıl önce
sen ancak hakaret edebilecek bir zekaya sahipsin. Zekanla birsey yapman mumkun degil.Remzi 25 yildir kaptan pilot. eminim sen en fazla teknisyen olmussundur. veya kokpite ancak temizlik yapmak icin giriyorsundur. Rem 20 sene AA da calisti hani senin sadece ismini duydugun havayolu sirket. tabi sen eminim AA nedemek onuda bilmiyorsundur. Bak sana hakaret etmeden nasil guzel guzel giydiriyorum delikanli.
Remzi ~ 1 yıl önce
Cansın. Ayıp oldu remzi. Küçük r ile. En fazla degil.olarak,teknik kabin kule tgs olduk remzim. senide bizden bildik ondan sevdik. Bitanesin remzi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000