23 Eylül 2008, Salı 09:56:47

AnkAir kafa karıştırdı!

15 Ekim’e kadar üç uçaklık filoya çıkmazsa lisansı iptal olacak olan Ankair, bir uçağını daha sattı ve filoda sadece bir uçağı kaldı. Şirketin durumunu değerlendiren Ankair’in sahibi Yavuz Çizmeci, Airport TV’ye özel açıklamalarda bulundu.
  • Sn.Çizmeci bey,Düşen uçağın parasını sigortadan 8.5M usd civarında aldınız ve bunun içinden 500K USD yi ayırıp ankair'deki alacaklılara vermiş olsaydınız şu anda sektördeki en saygın kişilerden biri olurdunuz.ama!!!!!!!!!!
  • sayın çizmeci önce calısanlara ve işten ayrılmış olanlara borcunu ödesin ondan sonra biz degerli havacıların dert ortagı airport haberde degerli vaktimizi alsın.airport haber yöneticileride ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı bu sahsın reklamını bu sayfalarda fazlayapmasınlarki güvenimiz bu portala dahada artsın.
  • Ne güzel ve değerli yorumlar... ACT maaşlarını zamanında yatırmayan patron, Ankair çalışanlarını ücretsiz izne çıkarıp maaşlarını vermeyen, bu insanları ayrılmak zorunda bırakan ve tazminatlarını dolaylı olarak iç eden kişi mi oluyor yani? Ben artık bu denklemleri çözmekte zorlanıyorum. Aman aman AKL satılalı kaç ay oldu biliyor musunuz? Haberin tarihine bakıyorum da ağlanacak halimize gülüyorum. O zaman ben size önden bir haber vereyim de kimse şaşırmasın: çok yakında kalan tek uçağın da satıldığını duyarsanız şaşırmayın "en iyi"si. :)
  • bildiğim kadarıyla B-747 i ABD ye geri verilmedi teknik arıza bahanesiyle iran a indirildive iran a satıldı.işte dümenin en büyüğü.

Filosunda iki uçak bulunan, üçüncü uçağını filosuna dahil edip lisansının iptal edilmesinin önüne geçmek isteyen Ankair’de ilginç bir gelişme yaşandı. Şirket, iki uçağından birini Dubai’de bir şirkete sattı. TC-AKL kuyruk tescilli, MD-83 tipi uçak Ukraynalı Bukovyna Airlines adına uçmaya başladı. Ankair’in sahibi Yavuz Çizmeci, bu sürpriz gelişme sonrası Airport TV’ye yaptığı açıklamada, “Ankair olarak 2 uçağımız vardı, birini sattık” dedi.

Üçüncü uçaklarını getirmeleri konusunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yönetmelik gereği kendilerine süre verdiğini hatırlatan Çizmeci, “Sivil havacılık, yönetmelik gereği uçak sayımızı 3’e çıkarmamızı söyledi ve bununla ilgili bize 3 aylık bir süre verdi. Biz de bu üç uçağı çıkarıp çıkarmama konusunu değerlendiriyoruz’’dedi.

Çizmeci,  dünya genelinde yaşanan krizden sonra batan şirketlerin uçaklarının boşa çıkacağını ve uçak piyasasının rahatlayacağını ifade ederek şöyle konuştu: ‘’Biliyorsunuz, pek çok firma uçaklarının bir kısmını uçurmuyor ya da kapanıyor. Bu piyasada uçak fiyatlarında ciddi bir gevşeme olacağını düşünüyoruz. Uçak piyasası da tıpkı borsa gibi talebin arttığı dönemde yükselir. Lisansımız 15 Ekim’de doluyor. O zamana kadar bu sorunu halledip lisansımızı tekrar eski konumuna getireceğiz’’.

Çizmeci uçak satın alma konusunda görüşmelerde bulunduklarını ve 15 Ekim’de üç uçağın filoda olacağını sözlerine ekledi.

AnkAir kafa karıştırdı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Rumuz ~ 10 yıl önce
Sn.Çizmeci bey,Düşen uçağın parasını sigortadan 8.5M usd civarında aldınız ve bunun içinden 500K USD yi ayırıp ankair'deki alacaklılara vermiş olsaydınız şu anda sektördeki en saygın kişilerden biri olurdunuz.ama!!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tayareci ~ 10 yıl önce
sayın çizmeci önce calısanlara ve işten ayrılmış olanlara borcunu ödesin ondan sonra biz degerli havacıların dert ortagı airport haberde degerli vaktimizi alsın.airport haber yöneticileride ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı bu sahsın reklamını bu sayfalarda fazlayapmasınlarki güvenimiz bu portala dahada artsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olric ~ 10 yıl önce
Ne güzel ve değerli yorumlar... ACT maaşlarını zamanında yatırmayan patron, Ankair çalışanlarını ücretsiz izne çıkarıp maaşlarını vermeyen, bu insanları ayrılmak zorunda bırakan ve tazminatlarını dolaylı olarak iç eden kişi mi oluyor yani? Ben artık bu denklemleri çözmekte zorlanıyorum. Aman aman AKL satılalı kaç ay oldu biliyor musunuz? Haberin tarihine bakıyorum da ağlanacak halimize gülüyorum. O zaman ben size önden bir haber vereyim de kimse şaşırmasın: çok yakında kalan tek uçağın da satıldığını duyarsanız şaşırmayın "en iyi"si. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİR BİLEN ~ 10 yıl önce
bildiğim kadarıyla B-747 i ABD ye geri verilmedi teknik arıza bahanesiyle iran a indirildive iran a satıldı.işte dümenin en büyüğü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000