28 Eylül 2015, Pazartesi 08:10:53

ANKA silahlı uçuşlara hazır

Milli insansız hava aracı ANKA'nın silahlandırılması projesinde sevindiren haber geldi. Testlerde silahlı uçuş ağırlığıyla havalanarak 30 bin feet yüksekliğe çıkıldı.
  • tai devletin memur zihniyeti var sence bitermi bitmez birde kpss mühendis alırsa vasıfsız kpss 90 almış ama okuldan sıfır mezun olmuş olacağı bu
  • CIZRE ,SILOPI VE DIYARBAKIRDA BOL BOL KULLANIRSINIZ.40 UCAK KANDILI VURMUS! O 40 UCAKLA CIZREYI ,SILOPI VE DIYARBAKIRI VUR KARDESIM!!!
  • İlk MİLLİ ihamız olan Anka, düzenlenen törenle bugün Elazığ'da görevine başladı. Artık, yakın bir zamanda yeni haber olarak da ANKA'mızın füze yüklü olarak göreve başladığını duyacağız... Önceleri, sadece İsrail ürünü HERON'ların tamir işleri ile oyalanıyorduk... Çok şükür o günle geride kaldı.
  • BU ANKA PROJESİ HADDİNDEN FAZLA UZADI. 2003 YILININ SONUNDA BAŞLANILAN BİR PROJE 2016 OLDU HALEN YAPILAMADI. ÖZEL ŞİRKET BAYRAKTAR 2010 YILINDA BAŞLADIĞI PROJEYİ 5 YIL GİBİ KISA BİR SÜREDE HEMDE SİLAHLI OLARAK BİTİRDİ. MALESEF TAİ-TUSAŞ ÇOK YAVAŞ

Milli insansız hava aracı ANKA'nın silahlandırılması projesinde sevindiren haber geldi. Testlerde silahlı uçuş ağırlığıyla havalanarak 30 bin feet yüksekliğe çıkıldı.

Türkiye'nin milli insansız hava aracı ANKA'nın silahlandırılması için yapılan çalışmalarda sona gelindi. Yapılan testlerle, ANKA'nın silahlandırılması için gereken 30 bin feet yüksekliğe ulaştığı ve ardından sorun yaşamadan piste döndüğü vurgulandı.

AKŞAM'ın savunma kaynaklarından edindiği bilgilere göre ANKA, silahlı uçuş kapsamında eylül başındaki testlerden alnının akıyla çıktı.

'FAYDALI YÜKLERLE' ÇIKTI

30 ben feet (yaklaşık 10 bin metre) yüksekliğe "faydalı yüklerle birlikte" sorunsuzca yükselerek, bir süre uçuş yapan ANKA yine sorunsuzca iniş gerçekleşti. Böylece ANKA'nın silahlandırılması konusundaki sürecin de hızlandığı vurgulandı. ANKA'nın 30 bin feete çıkabilmesi için aracın yapısal uçuş değerleri yeniden düzenlenirken, ağırlığı da düşürüldü. Böylece motor gücü ve yakıt tüketimi arttırılmadan, havanın son derece ince olduğu irtifaya çıkıldı.

Yerli güdümlü füze ‘Bozok’ kullanılacak

Silahlı Milli İHA için minyatür lazer güdümlü füze Bozok üretilmişti. Lazer güdümlü Bozok, 6 kilometre menzilde nokta atışı yapabiliyor.  (Akşam)

ANKA silahlı uçuşlara hazır

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

akif ~ 2 yıl önce
tai devletin memur zihniyeti var sence bitermi bitmez birde kpss mühendis alırsa vasıfsız kpss 90 almış ama okuldan sıfır mezun olmuş olacağı bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
S.S. NAZI ~ 2 yıl önce
CIZRE ,SILOPI VE DIYARBAKIRDA BOL BOL KULLANIRSINIZ.40 UCAK KANDILI VURMUS! O 40 UCAKLA CIZREYI ,SILOPI VE DIYARBAKIRI VUR KARDESIM!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel Haber ~ 2 yıl önce
İlk MİLLİ ihamız olan Anka, düzenlenen törenle bugün Elazığ'da görevine başladı. Artık, yakın bir zamanda yeni haber olarak da ANKA'mızın füze yüklü olarak göreve başladığını duyacağız... Önceleri, sadece İsrail ürünü HERON'ların tamir işleri ile oyalanıyorduk... Çok şükür o günle geride kaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kenan ~ 2 yıl önce
BU ANKA PROJESİ HADDİNDEN FAZLA UZADI. 2003 YILININ SONUNDA BAŞLANILAN BİR PROJE 2016 OLDU HALEN YAPILAMADI. ÖZEL ŞİRKET BAYRAKTAR 2010 YILINDA BAŞLADIĞI PROJEYİ 5 YIL GİBİ KISA BİR SÜREDE HEMDE SİLAHLI OLARAK BİTİRDİ. MALESEF TAİ-TUSAŞ ÇOK YAVAŞ

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000