30 Kasım 2017, Perşembe 14:11:40

American Airlines'ta kâbus başlıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük havayolu şirketlerinden American Airlines'ta pilotların çalışma planlarının yanlış hesaplanması nedeniyle en az 15 bin uçuş gerçekleşemeyecek
  • Beter olsunlar insallah
  • Bizde de yüzlerce pilot aynı anda sallasa uçakları, ne acayip olurdu ama
  • gönderin bizim cevval planlamacıları, önce rx yapsınlar sonra da nöbete çevirip oradan uçuş versinler. peki tutuyormu? kaptanım biz hep böyle yapıyoruz...
  • Adamlar medeni

Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük havayolu şirketlerinden American Airlines'ın pilotlarının önümüzdeki ay tatile çıkacak olması nedeniyle binlerce uçuş gerçekleştirilemeyecek.

American Airlines Pilotlar Sendikası, sorunun pilotların görev günlerinin yanlış hesaplanmış olmasından kaynaklandığını dolayısıyla kendileriyle ilgili bir hata olmadığını bildirdi.

Pilotlar Sendikası'ndan Dennis Tajer şöyle konuştu:

"Bu durum yolcuları ve uçuş ekiplerimizi çıkmazda bırakıyor. Çok sayıda pilotumuz ve uçuş ekibimiz güvenilir bir planlama şemasına bağlı hareket ediyor, tıpkı yolcularımız gibi"

Aralık ayındaki sıkıntıları gidermesi için yedek pilotların göreve çağrılacağını belirten American Havayolları şirketi, pilotlara sözleşmelerine göre, saat başına yüzde 150 oranında ücret ödeneceğini bildirdi.

Şirket yolcuların mağdur olmaması için her çözümün düşünüldüğünü kaydetti.

Pilotların çalışma programında yapılan hatalı planlama özellikle Noel ve yılbaşı döneminde milyonlarca yolcunun uçamayacak olması anlamına geliyor.

American Airlines'ta kâbus başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

B ~ 8 ay önce
Beter olsunlar insallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fikir^ ~ 8 ay önce
Bizde de yüzlerce pilot aynı anda sallasa uçakları, ne acayip olurdu ama

Yanıtla

Kalan karakter 1000
qwe ~ 8 ay önce
gönderin bizim cevval planlamacıları, önce rx yapsınlar sonra da nöbete çevirip oradan uçuş versinler. peki tutuyormu? kaptanım biz hep böyle yapıyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt ~ 8 ay önce
Adamlar medeni

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000