18 Ekim 2017, Çarşamba 12:44:46

Ambulans uçak ihalesinde flaş gelişme

Sağlık Bakanlığı’nın ambulans uçak ihalesini kazanan Kuanta Havacılık’ın mali krize girmesi ve uçaklarından birine banka tarafından el konulması sonrası bakanlık sözleşmeyi fesh etti.
  • Bu işler bence böyle yapmamalı. Taşeron şirketlere vereceğine kendisi adam gibi filosunu kurmali. Taşıma suyla değirmen dönmez. Boşuna dememişler bu sözü. İhaleyi alan şirkette max. Kar yapmaya çaliştiği için herşeyden kısmaya ucuza adam çaliştirmaya çalışiyor. Uçuz etin yahnisi duru olur derler. Bu işi yapacak veya girecek kişilerin bazı konularda odun vermemesi gerekiyor bence. Haklarını çok iyi aramalı. Bu işi yapan BİR ŞİRKETİN SONRADAN GENEL MÜDÜRÜ OLMUŞ BİR DR. SÖYLEDIKLERI kulaklarımda hala BEN 3000EURO çalışan KAPTAN Bulurum. Buldu belkı bılemıyorum ama o şirkette bu işleri eline yüzüne bulaştırdıktan ekiplerını teker teker kaybettıkten sonra tarıhin sayfalarında yok oldu.
  • Şirket çok iyi insanlarla doluydu şanssızlıklar bu hale getirdi tüm kuanta ya geçmiş olsun diyelim sacma sapan yorumlar yapmayın içeriğini bilmeden de konuşmayın
  • Bu devirde batan bir şirkete sevinen olması yazık. Her ne kadar hatalı karar bile verilmiş olsa bir takım şanssızlıkların hesaba katılmamasından doğan batma süreci. İşin garibi bir takım elemanların bundan dolayı asıl sistemi suçlamaları. İşlerini düzgün yapsalardı doğru işleyecek bir süreci batırıp sonra ah patron vah patron. Gidin bir şirket kurunda patronluk neymiş görün. Sen 3-5 bin peşindeyken adam milyonları batırmış senin yüzünden.
  • İhalelerde rekabet için iş bitirmeleri kaldırmalarından sonra,işle alakalı olan olmayan cebinde parası olan herkes ihalelere girip,hesap kitap yapmadan ihale üstlerinde kaldıktan sonraki görülen yine aynı manzara,yazık,çok yazık,olan yine halka,çalışana...

Sağlık Bakanlığı’nın ambulans uçak ihalesini kazanan Kuanta Havacılık’ın mali krize girmesi ve uçaklarından birine banka tarafından el konulması sonrası bakanlık sözleşmeyi fesh etti.

Sağlık Bakanlığı’ndan ikişer sedyeli iki adet ambulans uçak ihalesini alan Kuanta Havacılık’ın sözleşmesi bakanlık tarafından iptal edildi. Gaziantep ve İzmir’de konuşlanmak üzere açılan ambulans uçak ihalesini kazanan Kuanta Havacılık, mali krizle baş edemeyince uçaklarından birine Burgan Bank tarafından el konuldu. Uçağın kiralama ücretinin ödenmemesi sebebiyle uçağa el konulurken diğer uçağın ise Almanya’da uzun süredir bakımda olduğu ve parası ödenmediği için bakımdan çıkarılamadığı öğrenildi. TC-KLC ve TC-AEK kuyruk tescilli Learjet 60 tipi uçakların hem mali kriz hem de ekip sıkıntısı nedeniyle ambulans uçak operasyonlarında kullanılamaması üzerine bakanlığa tazminat ödemek zorunda kalan Kuanta Havacılık, bir süre sonra tazminatları da ödeyemez hale geldi. Şirketin kapısına kilit vurulduğu ve yöneticilerin sırra kadem bastığı öğrenilirken bakanlık son olarak 8 Ekim tarihine kadar süre verdi. Bu süre içerisinde uçakları aktif hale getiremeyen Sağlık Bakanlığı sözleşmeyi tek taraflı fesh etti.

Sağlık Bakanlığı’nın 2014 yılında açtığı ihaleyi Kuanta Havacılık’ın iki uçağı 2015 yılından itibaren ambulans uçak operasyonlarında kullanılmaya başlandı.

©AirportHaber

Ambulans uçak ihalesinde flaş gelişme

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

BENCE ~ 9 ay önce
Bu işler bence böyle yapmamalı. Taşeron şirketlere vereceğine kendisi adam gibi filosunu kurmali. Taşıma suyla değirmen dönmez. Boşuna dememişler bu sözü. İhaleyi alan şirkette max. Kar yapmaya çaliştiği için herşeyden kısmaya ucuza adam çaliştirmaya çalışiyor. Uçuz etin yahnisi duru olur derler. Bu işi yapacak veya girecek kişilerin bazı konularda odun vermemesi gerekiyor bence. Haklarını çok iyi aramalı. Bu işi yapan BİR ŞİRKETİN SONRADAN GENEL MÜDÜRÜ OLMUŞ BİR DR. SÖYLEDIKLERI kulaklarımda hala BEN 3000EURO çalışan KAPTAN Bulurum. Buldu belkı bılemıyorum ama o şirkette bu işleri eline yüzüne bulaştırdıktan ekiplerını teker teker kaybettıkten sonra tarıhin sayfalarında yok oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ismail ~ 9 ay önce
Şirket çok iyi insanlarla doluydu şanssızlıklar bu hale getirdi tüm kuanta ya geçmiş olsun diyelim sacma sapan yorumlar yapmayın içeriğini bilmeden de konuşmayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan K ~ 9 ay önce
Ne yapmislar da cok iyiydiler cami mi yaptirmislar?
Yazık ~ 9 ay önce
Bu devirde batan bir şirkete sevinen olması yazık. Her ne kadar hatalı karar bile verilmiş olsa bir takım şanssızlıkların hesaba katılmamasından doğan batma süreci. İşin garibi bir takım elemanların bundan dolayı asıl sistemi suçlamaları. İşlerini düzgün yapsalardı doğru işleyecek bir süreci batırıp sonra ah patron vah patron. Gidin bir şirket kurunda patronluk neymiş görün. Sen 3-5 bin peşindeyken adam milyonları batırmış senin yüzünden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bbb ~ 9 ay önce
İhalelerde rekabet için iş bitirmeleri kaldırmalarından sonra,işle alakalı olan olmayan cebinde parası olan herkes ihalelere girip,hesap kitap yapmadan ihale üstlerinde kaldıktan sonraki görülen yine aynı manzara,yazık,çok yazık,olan yine halka,çalışana...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000