31 Temmuz 2008, Perşembe 10:35:42

Ambulans helikopter ve uçaklar geliyor

Sağlık Bakanlığı tarafından İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Erzurum'da ''kampüs'' statüsünde oluşturulacak sağlık merkezlerinde 14 ambulans helikopter ve 2 uçak ambulans konuşlandırılacağı bildirildi.
  • DEĞERLİ DOSTLAR, ATILIM GÜZEL AMA BU PROJENİN ALT YATIRIMI YAPILDIMI? EN BAŞTA PERSONEL VARMI?. BUNU SIRALARSAK; 1)METEORELOJİ, 2)YOL KONTROL(HAVA TRAFİK), 3)YER HİZMETİ VERECEK PERSONEL, 4)ARAÇLARIN BAKIMINI YAPACAK TEKNİSYEN, 5)GELEN ARAÇLARIN YEDEK PARÇA PARKI OLUŞTURULA BİLECEKMİ?, 6)PİLOT İHTİYACI NEREDEN SAĞLANACAK, 7)UÇUŞ GÜZERGAHLARININ HARİTALARI VARMI? BU TİP ARAÇLAR RADAR ALTI UCARLAR), 8)SÖZ KONUSU ARAÇLARDA YARDIMCI UCUŞ PERSONELİ YETİŞTİRİLİYOR MU?, DAHA SAYMAKLA BİTMEZ BU BİR SANAYİİ AMA SİZLERE BİR YOL GÖSTEREYİM. THY A.O. BÜNYESİNDEKİ "EĞİTİM BAŞKANLIĞI"'NDAN EĞİTİM GÖREN KİŞİLERİN LİSTESİ ALINARAK GEREKLİ BRANŞLARDA YETİŞMİŞ ELEMAN BULMA ŞANSINIZ VAR. TABİ İRTİBAT KURULABİLİNİRSE YADA HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINDAN SAYGILARIMLA ŞARHOŞAHTAPOT

Sağlık sektöründe son yıllarda yaşanan gelişmeler, mevcut sağlık kurumlarında iyileştirmelerin yanı sıra özel hastane sayısının da hızla artmasına yol açtı.

Sağlıkta gelişmiş ülkeler düzeyine ulaşılabilmesi için oluşturulan projelerden birini de sağlık kampüsleri ve burada konuşlandırılacak ambulans helikopter ve uçaklar oluşturuyor.

Proje kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Erzurum'da 4-5 hastane ve sosyal tesis gibi donatıların bir arada bulunduğu kampüsler kurulacak. Sağlık Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan 14 helikopter bu illerin bulunduğu merkezlerde, 2 uçak ise Ankara'da konuşlandırılacak. Uçan ambulanslar olası durumlarda hemen devreye girecek. İhalesi yapılan ambulanslardan 6'sı ilk etapta, kalanı da 2009 yılı sonuna kadar alınacak.

Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Çağlar Çatak, kamu, üniversite, gerekse özel hastanelerdeki gelişmelerin sağlık sektöründe verilen hizmet kalitesini artırdığını ifade ederek, Türkiye'deki hastane ve yatak sayısının geçen 10 yılda yüzde 100'ün üstüne artış gösterdiğini bildirdi.

ÖNEMLİ BİR EKSİK GİDERİLECEK

Çatak, söz konusu projenin her açıdan büyük fayda getireceğini, sağlıkta önemli bir eksiği gidereceği gibi sağlık turizminin de gelişimine katkı sağlayacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Sağlık turizmi ülkemizde yeni gelişen bir konsept. Gerçekten ülkemize büyük katkısı olabilecek hizmet sektörü olarak tarif edebiliriz. 2008 yılında özellikle Sağlık Bakanlığı ve çeşitli dernekler vasıtasıyla sağlık turizmi ön plana çıkarılmaya çalışılıyor. Satın alınacak uçan ambülanslar sağlık turizmi açısından bir cazibe olacak. Sağlık turizminin dünyadaki payı 100 milyar dolar. Önümüzdeki 5 yıl içinde yapılacak çalışmalarla bu 100 milyar doların 10 milyar dolarını Türkiye'ye çekebilmek için, sağlık ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren kamu ve özel kuruluşları bir araya getirerek bunun altyapısını oluşturmak gerekir. Biz de bölgemizde yapacağımız çalışmalarla bu miktarın 1 milyar dolarını buraya çekebiliriz.''

Ambulans helikopter ve uçaklar geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar

sarhoşahtapot ~ 10 yıl önce
DEĞERLİ DOSTLAR, ATILIM GÜZEL AMA BU PROJENİN ALT YATIRIMI YAPILDIMI? EN BAŞTA PERSONEL VARMI?. BUNU SIRALARSAK; 1)METEORELOJİ, 2)YOL KONTROL(HAVA TRAFİK), 3)YER HİZMETİ VERECEK PERSONEL, 4)ARAÇLARIN BAKIMINI YAPACAK TEKNİSYEN, 5)GELEN ARAÇLARIN YEDEK PARÇA PARKI OLUŞTURULA BİLECEKMİ?, 6)PİLOT İHTİYACI NEREDEN SAĞLANACAK, 7)UÇUŞ GÜZERGAHLARININ HARİTALARI VARMI? BU TİP ARAÇLAR RADAR ALTI UCARLAR), 8)SÖZ KONUSU ARAÇLARDA YARDIMCI UCUŞ PERSONELİ YETİŞTİRİLİYOR MU?, DAHA SAYMAKLA BİTMEZ BU BİR SANAYİİ AMA SİZLERE BİR YOL GÖSTEREYİM. THY A.O. BÜNYESİNDEKİ "EĞİTİM BAŞKANLIĞI"'NDAN EĞİTİM GÖREN KİŞİLERİN LİSTESİ ALINARAK GEREKLİ BRANŞLARDA YETİŞMİŞ ELEMAN BULMA ŞANSINIZ VAR. TABİ İRTİBAT KURULABİLİNİRSE YADA HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINDAN SAYGILARIMLA ŞARHOŞAHTAPOT

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000