13 Şubat 2016, Cumartesi 10:55:20

Almanya'da eski Başbakanlara soruşturma

Almanya'nın başkenti Berlin'de açılışı yılan hikayesine dönen yeni havaalanı ile ilgili savcılık devreye girdi.
  • Bizde olsa o yangın söndürme sistemine ruhsat verilir ve o havaalanı açılırdı. Adamlar ruhsat vermediği gibi ekonomik tüm çıkarlara karşı koyarak açmadılar. 2 tane eyalet başbakanının ve proje ile ilgili bir çok kişinin kariyerinin sonuna mal olmuştur. Adaletin işleyişi açısından örnek alınmalı.
  • darisi bizim basimiza, havuzlar,salmalar, kupon araziler ,kutular birgun hepsi acilacak
  • Almanlar mühendislikte bir numara olabilir ama müteahhidlik sektöründe de Türkler bir numaradır. Beceremiyorlarsa işi bizim firmalara versinler, anahtar teslimi alsınlar...
  • Nasıl çalışıyor gavur dediklerinizin adalet sistemi? Bravo!!! Bizde de yılan hikayesi olmuş bir sürü geçikmiş vatandaş mağdur edilmiş proje var ama ? 3. Havalimanı için yorum yok şimdilik!

Almanya'nın başkenti Berlin'de açılışı yılan hikayesine dönen yeni havaalanı ile ilgili savcılık devreye girdi.

Cottbus Savcılığı, yapımı bir türlü bitmeyen Berlin Brandenburg Havaalanı ile ilgili Berlin ve Brandenburg Eyalet eski Başbakanları hakkında soruşturma başlattı.

Havaalanının yapım maliyeti ve gecikme nedenleriyle ilgili eyalet sayıştayı tarafından hazırlanan 400 sayfalık raporu talep eden savcılık, Berlin Eyalet eski Başbakanı Klaus Wowereit ile Brandenburg Eyaleti eski Başbakanı Matthias Platzeck'in de aralarında bulunduğu bazı yetkililer hakkında soruşturma başlattı.

Cottbus Başsavcısı Horst Nothbaum “Sayıştadan raporu talep ettik. Hazırlanan raporu inceleyeceğiz. Bakalım inşaat, maliyet ve gecikmelerde suç işleyenler var mı” dedi.

Wowereit ve Platzeck başbakanlıkları döneminde Berlin Brandenburg Havaalanı'nın Denetleme Kurulu Başkanlığında bulunmuşlardı.

Wowereit, havaalanının açılışının gecikmesi nedeniyle yapılan eleştirilere daha fazla göğüs gerememiş ve 2013 yılında Berlin Eyalet Başbakanlığı görevinden istifa etmişti. 2012 yılında hizmete girmesi planlanan havaalanı hala bitirilemedi. Havalanının yapımına 2006 yılında başlanılmıştı. 

Almanya'da eski Başbakanlara soruşturma

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Adalet ~ 2 yıl önce
Bizde olsa o yangın söndürme sistemine ruhsat verilir ve o havaalanı açılırdı. Adamlar ruhsat vermediği gibi ekonomik tüm çıkarlara karşı koyarak açmadılar. 2 tane eyalet başbakanının ve proje ile ilgili bir çok kişinin kariyerinin sonuna mal olmuştur. Adaletin işleyişi açısından örnek alınmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 2 yıl önce
darisi bizim basimiza, havuzlar,salmalar, kupon araziler ,kutular birgun hepsi acilacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TR ~ 2 yıl önce
Almanlar mühendislikte bir numara olabilir ama müteahhidlik sektöründe de Türkler bir numaradır. Beceremiyorlarsa işi bizim firmalara versinler, anahtar teslimi alsınlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hng ~ 2 yıl önce
Nasıl çalışıyor gavur dediklerinizin adalet sistemi? Bravo!!! Bizde de yılan hikayesi olmuş bir sürü geçikmiş vatandaş mağdur edilmiş proje var ama ? 3. Havalimanı için yorum yok şimdilik!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Raporlu ~ 2 yıl önce
Evet 10 yıl sonra adalet devrede. O liman açılamazzz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000