21 Ocak 2011, Cuma 08:19:17

ALMANYA VİZESİ ALMAK ZORLAŞIYOR!

Almanya’nın dış temsilciliklerinden vize almayı zorlaştıran karar, aile bireylerini ziyaret etmek isteyenleri de kapsıyor. Leipzig’de bulunan Federal Danıştay, kararı Faslı bir kadının başvurusu üzerine 11 Ocak’ta verdi.
  • Türkiye hükümetinin kati ve karalı şekilde Almanlara vize uygulaması lazım. 30 güne kadar 100 euro, her ilave ay içinde 50 euro alması lazım... Merkel gibi Türk ve İslam düşmanı Almanyanın basında oldukca bizlere AB de hayal vizede hayal . . .
  • no-frost almanyaya kim giderki... Vize uygulamayan bizleriinsan kabul eden yerlere gideriz... Rualar bile avrupalılardan daha mert... vizeler yakında kalkıyor... Moskovayı gezeriz...
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Almanya yeşil pasaporta vize koymadıktan sonra bu iş çözülmez. Ankaradaki kravatlı sadrazamlar nasıl olsa kuyrukta beklemiyor, abuk subuk 40 belge toplamıyor neden vşze kaldırmak için uğraşsın.

Faslı kadın, eski eşinin yanında Almanya’da yaşayan 12 ve 9 yaşlarında iki çocuğunu ziyaret etme amacıyla Almanya’nın Rabat Başkonsolosluğu’ndan vize başvurusunda bulundu ancak Başkonsolosluk, kadının tekrar ülkesine dönmeyeceği şüphesiyle vizeyi vermedi.

Dava karşılıklı temyizlerle Federal Danıştay’a kadar gitti. Danıştay, 11 Ocak 2011’de aldığı kararında kararında kadının, çocuklarını ziyaret edip kısa süre sonra ülkesine dönmeyeceği ve Almanya’da sürekli kalmayı planladığı şüphesi olduğunu gerekçe göstererek vize talebinin reddedilmesini onayladı.

Karar Türkiye’yi de etkileyecek

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Almanya Türk Toplumu Genel Başkanı Kenan Kolat, bu durumdan en çok Türklerin olumsuz etkileneceğini söyledi ve “Karar Türkiye’den Almanya’ya akraba ziyaretlerini zorlaştıracaktır” dedi.

Berlinli Avukat Canan Bayram da Danıştay’ın aldığı kararın bundan sonra vize almayı zorlaştıracağını belirtti ve şunları söyledi:

“Dış temsilcilikler zaten vize vermede zorluk çıkarıyorlardı. Bu kararla elleri daha güçlendi. Eskiden vize talebi reddedilenler dava açabiliyordu. Mahkemde orta yol bulunuyordu. Ve genelde de vize talebi yerine geliyordu. Bu karar sonrası artık vize talebi reddedilenler hukuki yollara başvursalar bile sonuç alamayacaklar. Bir çok vize mağduru olacak.”

ALMANYA VİZESİ ALMAK ZORLAŞIYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 7 yıl önce
Türkiye hükümetinin kati ve karalı şekilde Almanlara vize uygulaması lazım. 30 güne kadar 100 euro, her ilave ay içinde 50 euro alması lazım... Merkel gibi Türk ve İslam düşmanı Almanyanın basında oldukca bizlere AB de hayal vizede hayal . . .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
no-frost almanyaya kim giderki... Vize uygulamayan bizleriinsan kabul eden yerlere gideriz... Rualar bile avrupalılardan daha mert... vizeler yakında kalkıyor... Moskovayı gezeriz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Almanya yeşil pasaporta vize koymadıktan sonra bu iş çözülmez. Ankaradaki kravatlı sadrazamlar nasıl olsa kuyrukta beklemiyor, abuk subuk 40 belge toplamıyor neden vşze kaldırmak için uğraşsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000