17 Temmuz 2011, Pazar 08:15:05

ALMANYA UÇAĞA EL KOYDU KRİZ ÇIKTI!

Almanya’da Tayland prensinin uçağına mahkeme kararıyla el konulması iki ülke arasında diplomatik krize neden oldu...
  • kalbi kirilmamasini yine kim sagliyor,...Almanya ve avrupasi. Az kaldi hele bir girelim bakalim AB ye gorursunuz bu peskefleri. ayni yunanlilarin bugun gordukleri gibi....
  • Alman polisi konumuz değil ama açıklayıp konuyu kapatayım:Birincisi sadece adamların yasal çerçevedeki haklarından,yetkilerinin yüksek olmasından bahsettim.Aynı şeyleri söylüyoruz ,keyfi davranıyorlar demedim.İkincisi uçak o borcu ödeyemeyebilir ama bahsettiğimiz olayın psikolojik etkisi,bu kadar borç peşinde koşuyorlar ,bakalım Yunanistanı kurtarabilecekler mi.Sonrada borçlarını tahsil edeceklermi.Bizi hala AB ye istemiyorlar başı çekenlerden biri de Almanlar.Hukuk politikaya karışmaz diyorlar ha..İşlerine gelmeyince öyle karıştırırlar ki maç başladıktan sonra kural değiştirenleri unutma..
  • uçak etse etse 10m dolar ancak eder. 10m dolarla kurtulacak şirkette zaten uluslararası alanda inşaat ihalesi falan alamaz. kimseye bi faydası olmayan bi olay. ama tayland almanyanın tek hareketiyle turizm gelirinin neredeyse yarısını kaybeder. taylandlılar akıllı olsun:))) memati.
  • ucaga el konulmasinin nedeni,taylandin bir alman insaat sirketine olan borcu... tayland disisleri bakanina verilen cevap,bizim hukukumuza politika karismaz! alman polisine laf söleyen kisiye de,hak etmissindir diyorum... ben keyfi davrandikllarini görmedim,disiplinli adamlar!
Tayland veliaht prensi Maha Vajiralongkorn’un Münih’teki özel uçağına Alman Haciz Dairesinin el koyması Almanya ile Tayland arasında diplomatik krize yolaçtı. Royal Thai Air Force’a ait Boeing 737-400 tipi uçak üç günden beri Münih Havaalanında, Erding Mahkemesince görevlendirilen haciz memuru tarafından mühürlenmiş olarak bekletiliyor.
 
Sıradan bir haciz vak’ası olarak başlayan olay iki devlet arasında diplomatik bir skandala dönüştü. Tayland’ın avukatları Landshut Eyalet Mahkemesine başvurarak uçağın derhal serbest bırakılmasını talep etti.
 
Diplomatik sorunun çözümü için Tayland Dışişleri bakanı Kasit Piromya dün akşam Berlin’e gelerek Alman Dışişleri Müsteşarı Cornelia Pieper ile görüştü. Ülkesine dönmeden önce bir açıklama yapan Taylandlı bakan, Almanya’nın el koyma kararının hukuka uymadığını ve derhal uçağın serbest bırakılması gerektiğini söyledi. Aksi halde iki ülke arasındaki ilişkilerin tehlikeye gireceğini belirten Piromya’nın açıklamalarına karşı Alman Dışişleri sözcüsü, Almanya’nın Tayland’la çok iyi ilişkiler içinde olduğunu, bu olayın iki ülke arasındaki bağlara zarar vermeyeceğini düşündüklerini kaydetti.
Dünya Bülteni
ALMANYA UÇAĞA EL KOYDU KRİZ ÇIKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 7 yıl önce
kalbi kirilmamasini yine kim sagliyor,...Almanya ve avrupasi. Az kaldi hele bir girelim bakalim AB ye gorursunuz bu peskefleri. ayni yunanlilarin bugun gordukleri gibi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Alman polisi konumuz değil ama açıklayıp konuyu kapatayım:Birincisi sadece adamların yasal çerçevedeki haklarından,yetkilerinin yüksek olmasından bahsettim.Aynı şeyleri söylüyoruz ,keyfi davranıyorlar demedim.İkincisi uçak o borcu ödeyemeyebilir ama bahsettiğimiz olayın psikolojik etkisi,bu kadar borç peşinde koşuyorlar ,bakalım Yunanistanı kurtarabilecekler mi.Sonrada borçlarını tahsil edeceklermi.Bizi hala AB ye istemiyorlar başı çekenlerden biri de Almanlar.Hukuk politikaya karışmaz diyorlar ha..İşlerine gelmeyince öyle karıştırırlar ki maç başladıktan sonra kural değiştirenleri unutma..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
uçak etse etse 10m dolar ancak eder. 10m dolarla kurtulacak şirkette zaten uluslararası alanda inşaat ihalesi falan alamaz. kimseye bi faydası olmayan bi olay. ama tayland almanyanın tek hareketiyle turizm gelirinin neredeyse yarısını kaybeder. taylandlılar akıllı olsun:))) memati.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ucaga el konulmasinin nedeni,taylandin bir alman insaat sirketine olan borcu... tayland disisleri bakanina verilen cevap,bizim hukukumuza politika karismaz! alman polisine laf söleyen kisiye de,hak etmissindir diyorum... ben keyfi davrandikllarini görmedim,disiplinli adamlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000