18 Mayıs 2017, Perşembe 08:53:14

Almanya İncirlik Üssü'nü boşaltıyor!

Almanya, yaklaşık 260 askerinin bulunduğu İncirlik hava üssünden çıkma çalışmalarına başladı.
  • Defolup gidin,nazi kafalı Almanlar.
  • Ermenistan versin Almanya'ya üs ; ne de olsa sözde Ermenı soykırımı ile sıkı fıkı oldular.
  • Almanya geç kalmasın, hemen gitsin!
  • Türkiyede en çok satılan araç VOLKSWAGEN'dir NOKTA.Sallamayı bırakalım pliz

Alman Die Welt gazetesi, Sol Parti'nin Alman Meclisi'ne yaptığı başvuruya dayandırdığı haberinde İncirlik Hava Üssü'ne alternatif arayışlarının ‘askeri açıdan uygun üslerin prensipte Ürdün, Kuveyt ve Kıbrıs'ta bulunduğunu' gösterdiğini yazdı. Talebe yanıt olarak federal hükümet, ‘askeri keşif çerçevesinde prensip olarak uygunluğunun kontrolü amacıyla' ziyaret edilen üsleri sayıyor. Ancak, belgede belirtildiği gibi, denetim dışında Alman askerlerin ‘olası yerleştirilme yeri konusunda herhangi bir görüşme' yapılmadı. Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen ise ekibinin şu anda Ürdün'de İncirlik'e alternatif olması amacıyla incelemelerde bulunduğunu söyledi.

Rus haber ajansı Sputnik'in haberine göre ise İncirlik Hava Üssü'ne alternatif oluşturabilecek 8 askeri üs şöyle:

AMMAN, ÜRDÜN

2016'da Alman hükümeti Ürdün'ün başkentine bir uzman grubu yolladı. Bu grup, İncirlik Hava Üssü'nün potansiyel alternatifinin değerlendirmesini yapmalıydı. Bu keşif misyonu sonucunda Alman uzmanlar, ülkenin doğusundaki Azrak Hava Üssü'nün DEAŞ'a karşı kurulan uluslararası koalisyon için Alman keşif uçaklarının yerleştirilmesi için uygun olduğu sonucuna vardı. Bu üs keşif ve yakıt ikmal uçaklarının kullanılması için tüm ‘taktik şartlara' uyuyor. ABD'nin uçak ve dronları da bu üste bulunuyor. Koalisyona katılan diğer ülkeler de bu üssü kullanmıştı.

AKROTİRİ, KIBRIS

İncirlik'e alternatif arayışları kapsamında Kıbrıs'ın üzerinde giderek daha sık duruluyor. Federal hükümetin solculara verdiği yanıtta belirtildiği gibi, adada askeri açıdan uygun üsler mevcut. Bunların arasında İngiliz hava kuvvetlerinin Ortadoğu operasyonları için kullandığı İngiltere'ye ait Akrotiri Hava Üssü yer alıyor.

DHEKALİA, KIBRIS

İngilizlerin Kıbrıs'taki ikinci hava üssü, Larnaka kentinin doğusunda 130 kilometrekarelik alanda yer alıyor. Akrotiri hava üssüne göre daha küçük olan havalimanında, piyade taburu ile keşif helikopterleri filosundan (16th Flight Army Air Corps) oluşan Dhekelia garnizonu var.

ANDREAS PAPANDREOU HAVA ÜSSÜ, KIBRIS

Kıbrıs adasının Suriye'nin başkenti Şam'a uzaklığı yalnızca birkaç yüz kilometre olduğu için Almanya'nın DEAŞ'a karşı operasyonları için merkezi bir saha olabilir. Kıbrıs, Akdeniz'deki rolünü artırmak için uluslararası anlaşmalar çerçevesinde müttefiklerine kaynaklarını ve topraklarını sunuyor. Fransa ve Almanya bu üssü yakıt ikmali, yaralıların tahliyesi ve tedavisi için kullanıyor.

CAMP DOHA, KUVEYT

Camp Doha, Alman silahlı kuvvetlerinin yakından tanıdığı bir üs. Şubat 2002-Haziran 2003 döneminde ABD yönetimindeki çok uluslu operasyon ekibine (Combined Joint Task Force Consequence Management CJTF CM) dâhil olan Alman radyasyon, kimyasal ve biyolojik saldırı koruma ekibi konuşlanmıştı.

LİMASOL'DAKİ ALMAN DONANMASI

2006'dan bu yana Limasol limanında Alman donanması konuşlandırılmış bulunuyor. Bu yıl Limasol limanına Birleşmiş Milletlerin (BM) Lübnan operasyonuna katılmak üzere 8 askeri gemi giriş yaptı. Lübnan kıyılarına sadece 200 kilometre uzakta olan Limasol'da ayrıca Almanlara ait bir lojistik üssü bulunuyor.

DECIMOMANNU ASKERİ HAVALİMANI, İTALYA

Havalimanı Akdeniz'de, İtalya'nın Sardinya adasının güneyinde yer alıyor. Geçtiğimiz yılın sonunda Almanya, hava kuvvetlerine ait taktik antrenman grubunun lağvedilmesi nedeniyle üssü kullanmayı sonlandırdı. Soğuk Savaş döneminde bu havalimanı, birkaç NATO ülkesi tarafından antrenman amacıyla kullanılıyordu, ardından Decimomannu, İtalyan ve Alman hava kuvvetlerine hizmet vermeye başladı. Havalimanında 3000 metre uzunluğunda kalkış pisti bulunuyor, Kuzeyden güneye doğru döşenen pistin batısında, kışla ve otopark alanları dâhil askeri yapıların büyük bir kısmı ye alıyor. Pistin paralelinde yer alan ve park için kullanılan pistte aynı anda 100 adet uçak park edilebiliyor.

GEILENKIRCHEN, NATO ÜSSÜ, ALMANYA

Federal Alman Meclisi Sol Parti lideri Sahra Wagenknecht, Alman yönetime askerlerin konuşlandırılması için prensipte yeni bir alternatif olarak Almanya'yı sundu.

Almanya İncirlik Üssü'nü boşaltıyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Yolcu ~ 1 yıl önce
Defolup gidin,nazi kafalı Almanlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 1 yıl önce
Ermenistan versin Almanya'ya üs ; ne de olsa sözde Ermenı soykırımı ile sıkı fıkı oldular.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Y ~ 1 yıl önce
Terk er turkiyeyi .terrorist seni
Y ye cevap ~ 1 yıl önce
Gayet te doğru birşey demiş. Asıl ermeni soykırımı var diyen ülkeyi bölmeye çalışan teröristtir
Y ~ 1 yıl önce
Terroristler ermeni uyruklu turk degil!!! Senin sonun gelir insallah
Y'ye ~ 1 yıl önce
Cahillik paçalarından akıyor.Almanya ile aramızın bozulması FETÖ'ya yapılan operasyonlar ile başlamıştır.Operasyonların durmasını talep eden Almanya , Türkiye'nin haklı güvenlik gerekçeleri konusunda geri atmaması üzerine ; AB AİHM mahkemesinin ilgili kararına rağmen (PERİNÇEK savunması) sözde Ermeni soykırım yalanını meclisinden geçirmiştir.Hem de AB'de Türk nüfusunun en çok bu ülkede olmasına rağmen.Bardağı taşıran ise İncirlik'de keşif amaçlı konuşlu Alman Tornado uçaklarının ISID'e ait son derece anlık ve kesin istihbarat sağlarken, diğer bir terör örgüt olan PKK/PYD/YPG'ye ait hiç bir istihbaratı TSK ile paylaşmaması olmuştur.Almanya ve AB kafasına şunu iyice sokacak:AB'nin enerji güvenliği üye yapmak istemediği ve itip kaktığı Türkiye'nin iki dudağı arasında olmaya devam edecektir.Kıbrıs ve Ürdün gibi seçenekler dünkü koalisyon uçaklarının Suriye'yı vurmasından sonra artık prematüredir.Nedeni Rus S400 bataryaları ve Suriye hava savunmasıdır.Hiç bir koalisyon uçagı artık bölge üzerinde rahat hareket edemeyecektir.Geriye Suriye havasahasına güvenli giriş koridoru olarak kuzeydoğu kalmaktadır ki bunun izdüşümü Körfez bölgesidir.Bu ise bölge üzerinde uçan keşif uçaklarının faaliyet süresini tahditler ve maliyeti inanılmaz arttırır.
Y ~ 1 yıl önce
Sen cok bilmisin ya. Ortadogu savas ve kaos icinde. Turkiye hedef olmadigini mi saniyosun???? Tr terror sadece Bagimsizlik degil. Bati Bolmeye calisiyor. Sensin cahil.
Jakku ~ 1 yıl önce
Almanya geç kalmasın, hemen gitsin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şşşşşşşşşş!!!!!! ~ 1 yıl önce
Türkiyede en çok satılan araç VOLKSWAGEN'dir NOKTA.Sallamayı bırakalım pliz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerli FIAT ~ 1 yıl önce
Yerli FIAT var. Fuat ismet & Torunları

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000