17 Temmuz 2013, Çarşamba 13:44:44

ALMAN PİLOT SENDİKASINDAN ÖNEMLİ UYARI

Alman pilot sendikası Cockpit, tasarrufa gidilen uçaklarda ozon gazından ötürü kanser riskinin arttığı uyarısında bulundu.
  • İnsan hayatı'na .. Ne güzel yazmışsın hakikaten bravo
  • KARADA DA DÜNYANIN HER YERİNDE KANSER VAKALARI KORKUNÇ BİR HIZLA ARTIŞ GÖSTERİYOR. HER İNSAN POTANSİYEL OLARAK KANSERE YAKALANMA RİSKİ TAŞIR. ÇEVRESEL FAKTÖRLERİN ÇOK BÜYÜK BİR HIZLA KÖTÜYE DOĞRU GİTMEKTE OLMASI (OZON TABAKASININ İNCELMESİ, HORMONLU YİYECEKLER, ZEHİRLENEN İÇME SULARI, NÜKLEER ENERJİ KAYNAKLARINDAN ATMOSFERE , SUYA SIZINTILAR, GENETİK NEDENLER, SİGARA) KANSERLİ HASTA SAYISININ TÜM DÜNYADA ZİRVEYE DOĞRU ÇIKMASINA SEBEPLERDEN BAŞLICALARI... ASLINDA GÜNÜMÜZDE BÖYLESİ KÖTÜ ŞARTLARDA KANSERE YAKALANMAMAK MUCİZE...
  • Ozon gazi ekvator bolgesinde uretilir fakat kutuplarda en yogun sekilde bulunurlar. Ayrica en yogun kis aylarinda bulunurlar. Sevgiler.
  • yaa biz ne anlarız ozondan ya da ozandan...bunlar gelişmiş ülkelerin tartışacağı ve önlem alacağı şeyler.bizi aşar bunlar.onlar bahsetmese bizim haberimiz bile yok.Allah bilir Amerika neler biliyor nelerle uğraşıyor.Öğrensek öyle trene bakar gibi bakarız.

Cockpit sendikası bünyesinde kurulan bir çalışma grubu, ozon gazının yol açtığı kanser riskine karşı yolcu uçaklarına takılan dönüştürücü cihazları inceledi.

Sözkonusu cihaz, atmosferin üst tabakalarında görülen insan sağlığına zararlı ozon gazını oksijene dönüştürüyor.

Yolcu uçakları ya bir ozon dönüştürücü cihazla bu tehdidin üstesinden geliyor ya da ozon yoğun bölgeler uçuş rotasından çıkarılıyor.

Havayolu şirketleri sözlerini tutmadılar

Cockpit sendikası, incelemede, havayolları şirketlerinin bundan 5 yıl önce verdikleri sözü tutmadıklarını belirledi.

Havayolları şirketleri filolarındaki mevcut uçaklara ozon dönüştürücüleri hemen ekleme, yeni uçaklara da montaj aşamasında dahil edilmesi vaadinde bulunmuşlardı.

Cockpit sendikasının uçuş sağlığı çalışma grubu üyeleri, inceleme kapsamında bazı filoların hemen hemen tamamen ozon dönüştürücü cihazdan yoksun olduğunu belirledi.

Sendika sözcüsü Jörg Handwerg, tasarruf gerekçesiyle ozon dönüştürücü cihazlardan vazgeçilmesini eleştirdi. Handwerg, "Bunun yolcu ve mürettebatın sağlık ile güvenliğini olumsuz etkilediğini" kaydetti. 

(Deutsche-Welle)

ALMAN PİLOT SENDİKASINDAN ÖNEMLİ UYARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
İnsan hayatı'na .. Ne güzel yazmışsın hakikaten bravo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEK HAVADA DEĞİL ~ 5 yıl önce
KARADA DA DÜNYANIN HER YERİNDE KANSER VAKALARI KORKUNÇ BİR HIZLA ARTIŞ GÖSTERİYOR. HER İNSAN POTANSİYEL OLARAK KANSERE YAKALANMA RİSKİ TAŞIR. ÇEVRESEL FAKTÖRLERİN ÇOK BÜYÜK BİR HIZLA KÖTÜYE DOĞRU GİTMEKTE OLMASI (OZON TABAKASININ İNCELMESİ, HORMONLU YİYECEKLER, ZEHİRLENEN İÇME SULARI, NÜKLEER ENERJİ KAYNAKLARINDAN ATMOSFERE , SUYA SIZINTILAR, GENETİK NEDENLER, SİGARA) KANSERLİ HASTA SAYISININ TÜM DÜNYADA ZİRVEYE DOĞRU ÇIKMASINA SEBEPLERDEN BAŞLICALARI... ASLINDA GÜNÜMÜZDE BÖYLESİ KÖTÜ ŞARTLARDA KANSERE YAKALANMAMAK MUCİZE...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Ozon gazi ekvator bolgesinde uretilir fakat kutuplarda en yogun sekilde bulunurlar. Ayrica en yogun kis aylarinda bulunurlar. Sevgiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 5 yıl önce
yaa biz ne anlarız ozondan ya da ozandan...bunlar gelişmiş ülkelerin tartışacağı ve önlem alacağı şeyler.bizi aşar bunlar.onlar bahsetmese bizim haberimiz bile yok.Allah bilir Amerika neler biliyor nelerle uğraşıyor.Öğrensek öyle trene bakar gibi bakarız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000