03 Mayıs 2017, Çarşamba 09:30:16

Alitalia'ya kayyum atanıyor

İtalya'nın en önemli havayolu şirketi Alitalia iflas başvurusunda bulundu. Şirketin kısa sürede satılması bekleniyor. Alitalia'ya satış süreci boyunca kayyum atanacak.
  • bizden gönderin kayyum
  • Bu duruma Futbol örneğini vererek açıklayabilirim. Havacılık sektöründe bir gerçek var. Oyun kurucusu (US) Önce bu işe girenleri teşvik ederek uçaklarını satar. Akabinde onları santrfor oynatır.Her zaman bunlar ilk 11 dedir. Baktı daha fazla uçak satamıyor hemen QR gibi EK gibi oyuncularını sahaya sürerek hep gol atmaya çalışır. Anlayacağınız dostlar Nasrettin Hocanın düdüğü misali. Paran varsa düdüğü çalarsın. Yoksa güle güle maalesef.
  • Italyan bahari.
  • Kaç havayolu şirketi yönettiniz oturduğunuz yerden konuşmak tabi tabi yorum yapanlar yabancı havayollarıda etihad emirates ceoları zaten okumuş görmüş insanlar :D Tk Kötülemekten Hiç Vazgeçmiyorsunuz TK Bugün SİZİ Çağırsa Koşa Gidersin Herkes Çok Biliyorum Havalarında TK BEĞENMİYORSAN GİT GİT ONUR AİRE 20Yaşındaki UÇAKLARLA SEYAHAT EDİN SİZE FOKKER 100 BİLE AZ Azcık İnsaflı Olup Thy'ye laf atmayı bırakın
İtalya'nın en önemli havayolu şirketi Alitalia iflas başvurusunda bulundu. Şirketin kısa sürede satılması bekleniyor. Alitalia'ya satış süreci boyunca kayyum atanacak.

İtalya’nın en büyük havayollarından Alitalia kayyum başvurusunda bulundu. Şirketin atanacak yeni yönetimle birlikte satılması planlanıyor. Karar şirket hissedarlarının yaptığı toplantı sonrası alındı.

Financial Times’ın haberine göre, 500 milyon euro borcu olan Alitalia’nın zararının daha fazla katlanılabilir olmadığı belirtildi.

1999 yılında kurulan Alitalia Avrupa’nın en büyük 11. havayolu olarak biliniyor. Şirketin 11 bin çalışanı bulunuyor. Alitalia dünyanın 97 farklı noktasına uçuyor.

Alitalia çalışanları son yıllarda sıkça greve gidiyorlardı. Şirketin tamamının Araplara satılabileceği konuşuluyor. Alitalia’nın yüzde 49’u Ethiad Havayolları’nın şirketin geri kalanı ise MIDCO’ya ait.

 

Alitalia'ya kayyum atanıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

7 ~ 1 yıl önce
bizden gönderin kayyum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
US' in takım oyunu. ~ 1 yıl önce
Bu duruma Futbol örneğini vererek açıklayabilirim. Havacılık sektöründe bir gerçek var. Oyun kurucusu (US) Önce bu işe girenleri teşvik ederek uçaklarını satar. Akabinde onları santrfor oynatır.Her zaman bunlar ilk 11 dedir. Baktı daha fazla uçak satamıyor hemen QR gibi EK gibi oyuncularını sahaya sürerek hep gol atmaya çalışır. Anlayacağınız dostlar Nasrettin Hocanın düdüğü misali. Paran varsa düdüğü çalarsın. Yoksa güle güle maalesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
I ~ 1 yıl önce
Italyan bahari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ya Gidin ~ 1 yıl önce
Kaç havayolu şirketi yönettiniz oturduğunuz yerden konuşmak tabi tabi yorum yapanlar yabancı havayollarıda etihad emirates ceoları zaten okumuş görmüş insanlar :D Tk Kötülemekten Hiç Vazgeçmiyorsunuz TK Bugün SİZİ Çağırsa Koşa Gidersin Herkes Çok Biliyorum Havalarında TK BEĞENMİYORSAN GİT GİT ONUR AİRE 20Yaşındaki UÇAKLARLA SEYAHAT EDİN SİZE FOKKER 100 BİLE AZ Azcık İnsaflı Olup Thy'ye laf atmayı bırakın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000