07 Nisan 2009, Salı 09:28:23

Ali Sabancı: "Kazada ölenler bizim de ailemizdi"

Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu 6 kişinin öldüğü düşen helikopterin sahibi Med Air'in bağlı olduğu Esas Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, “Kazada ölenler bizim de ailemizdir. Ne gerekiyorsa yapılacak” dedi.
  • Biraz sabır lütfen,nedeni tam açıklanmayan bir kaza hakkında kişileri ve kurumları suçlamak için henüz erken.....
  • Bir Sakıp Sabancı vardı, oda gitti
  • şu adamın yüzünü her gördüğümde tüylerim diken diken oluyor nasıl bir sevimsizliktir bu
  • o kazanın tek sorumlusu senin sahip olduğun o helikopter şirketi aliim..cin alimm..şimdi bırak bu üzgün ayaklarını.herkes biliyo neyin ne olduğunu kimi kandırıyosun sen

Capital ve Ekonomist Dergileri tarafından Konya'da düzenlenen ‘Global KOBİ Buluşmaları’ konulu toplantıya katılan Ali Sabancı, program öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Helikopter kazası sonrası spekülasyonlar yapıldığını belirten Sabancı, şöyle konuştu:

“Spekülasyon' kelimesi ilk kez bu kazada anlamını buldu. Tam anlamıyla spekülasyon yapılıyor. Herkes bir şeyler yazıyor. Şirketin, helikopter enkazını almak için başvuruda bulunmadığı söyleniyor. Bu adli bir olaydır. İçişleri Bakanlığı, ‘Aman dokunmayın’ diyor. Böyle adli bir olayda biz enkazı alamayız, enkaza ekip gönderemeyiz. Helikopter havalandığında sinyal cihazı (ELT) çalışıyordu. Bunu biliyoruz. Ama sonra ne oldu? Bekleyip göreceğiz. Hiçbir helikopterde yedek sinyal cihazı olmaz. Kazada ölenler bizim de ailemizdi. Onlar için gerekenler yapılacak. Gereken herşey mutlaka yapılacak. Sigorta firması tazminatları ödeyecek. Bizim yapmamız gereken varsa mutlaka yapacağız.”

Ali Sabancı: "Kazada ölenler bizim de ailemizdi"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 9 yıl önce
Biraz sabır lütfen,nedeni tam açıklanmayan bir kaza hakkında kişileri ve kurumları suçlamak için henüz erken.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bir Sakıp Sabancı vardı, oda gitti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
şu adamın yüzünü her gördüğümde tüylerim diken diken oluyor nasıl bir sevimsizliktir bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
o kazanın tek sorumlusu senin sahip olduğun o helikopter şirketi aliim..cin alimm..şimdi bırak bu üzgün ayaklarını.herkes biliyo neyin ne olduğunu kimi kandırıyosun sen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000