25 Ocak 2010, Pazartesi 07:25:07

Akdeniz'e yolcu uçağı düştü!

Etiyopya Havayollarına ait bir uçak, Beyrut Havaalanı'ndan kalkışından kısa bir süre sonra içindeki 82 yolcu ve 8 mürettebatıyla birlikte Akdeniz'e düştü.
  • arkadaşım demek istediğim burası türkiye bir arap ülkesi değil thy dahil hiç bir şirkette (tarifeli uçuşsa) bu tür bir anons olmaz .esas sen bilgisayar başın da oturup böyle hikeye yazıyorsun ne gereği var
  • 1994 yılında kayseri den ist'e dönerken, yapılan anonsu hiç unutmam.. "sayın yolcularımız lütfen ayakkabılarınızı çıkarın. uçağımız düşüyor ".." 3 kez üst üste giren bu dat anonsundan sonra, arka sıralarda oturan rahmetli vedat okyar, yeter be kardeşim.. düşüreceksen düşür şu uçağı diye bağırdıydı.. İndikten sonra da gelen özür mektupları ve telefonları da bir yana.. Hatta uçakta bulunan herkese verilen pas biletler bile bir yana..
  • Geçen cuma akşam Adb-ist TK ile 40-50 km Kuzey-batı rüzgarı altında, ondan çok daha güçlü rüzgarların ve pilotların eşliğinde 6000 mt bulut-kar içi alçalarak ve son 300 mt de istanbulu görerek yeşilköy'e indik. Hatta son yaklaşmada çapraz uçuştaydık. 1 aydır Türkiyenin üstünde 130-200 km/h lik jetstreamlerin içinde uçuyor bu uçaklar. Düşük hızlarda fırtına zordur diye düşünüyorum ama ne o bölgedeki rüzgar ne de yağmur bir B800 ü denize o şekilde çakacak neden olamaz.
  • Arkadaşım ihtimal vermediğin şeyi biz kulaklarımızla duyduk. Uçakta en az 8 arkadaş idik. Aşağıya yazdıklarımı bizzat yaşadım .Bunları yaşayıp yazan bir insana nasıl böyle birşey olmaz diye yorum yapıyorsun hayret ettim. Olmaması gerekir ,şaşırdım ..gibi ifade kullansan anlayacağımda 24 yıldır uçuyorum bizzat bir olayı yaşıyorun sen kalk bunu ihtimal verme .ben de senin oturduğun yerden ahkam kesmene şaşıyorum.

Lübnan Ulusal Haber Ajansının (NNA) haberinde, Beyrut'taki Refik Hariri Uluslararası Havaalanı'ndan Etyopya'nın Addis Ababa kentine gitmek üzere havalanan uçağın, yaklaşık yarım saat sonra radarda kaybolduğu belirtildi.

Uçağın radarda kaybolduğu sırada deniz üstünde olduğu ifade edilen haberde, uçağın büyük olasılıkla denize düştüğü kaydedildi.

Lübnan hava ulaşım ve güvenlik yetkilileri de yerel saatle 02.00 sularında havalanan Boeing 737-800 tipi uçağın kısa bir süre sonra, içindeki 90 kişiyle birlikte Akdeniz'e düştüğünü bildirdiler.

Uçağın güçlü rüzgar ve yoğun yağmur altında havalandığına işaret eden yetkililer, uçaktaki yolculardan 50'sinin Lübnanlı, birer İngiliz, Kanada ve Rus vatandaşının dışındaki yolcuların ise Etiyopyalı olduğunu belirttiler.

Yetkililer, uçuş planına göre uçakta 82 yolcu ve 8 mürettebat bulunduğunu ifade ederek, olayın terörle bağlantılı olduğunun düşünülmediğini, kötü hava koşullarının kazaya yol açmış olabileceğini bildirdiler.

Akdeniz'e yolcu uçağı düştü!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaşım demek istediğim burası türkiye bir arap ülkesi değil thy dahil hiç bir şirkette (tarifeli uçuşsa) bu tür bir anons olmaz .esas sen bilgisayar başın da oturup böyle hikeye yazıyorsun ne gereği var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
1994 yılında kayseri den ist'e dönerken, yapılan anonsu hiç unutmam.. "sayın yolcularımız lütfen ayakkabılarınızı çıkarın. uçağımız düşüyor ".." 3 kez üst üste giren bu dat anonsundan sonra, arka sıralarda oturan rahmetli vedat okyar, yeter be kardeşim.. düşüreceksen düşür şu uçağı diye bağırdıydı.. İndikten sonra da gelen özür mektupları ve telefonları da bir yana.. Hatta uçakta bulunan herkese verilen pas biletler bile bir yana..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Geçen cuma akşam Adb-ist TK ile 40-50 km Kuzey-batı rüzgarı altında, ondan çok daha güçlü rüzgarların ve pilotların eşliğinde 6000 mt bulut-kar içi alçalarak ve son 300 mt de istanbulu görerek yeşilköy'e indik. Hatta son yaklaşmada çapraz uçuştaydık. 1 aydır Türkiyenin üstünde 130-200 km/h lik jetstreamlerin içinde uçuyor bu uçaklar. Düşük hızlarda fırtına zordur diye düşünüyorum ama ne o bölgedeki rüzgar ne de yağmur bir B800 ü denize o şekilde çakacak neden olamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşım ihtimal vermediğin şeyi biz kulaklarımızla duyduk. Uçakta en az 8 arkadaş idik. Aşağıya yazdıklarımı bizzat yaşadım .Bunları yaşayıp yazan bir insana nasıl böyle birşey olmaz diye yorum yapıyorsun hayret ettim. Olmaması gerekir ,şaşırdım ..gibi ifade kullansan anlayacağımda 24 yıldır uçuyorum bizzat bir olayı yaşıyorun sen kalk bunu ihtimal verme .ben de senin oturduğun yerden ahkam kesmene şaşıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000