24 Eylül 2014, Çarşamba 10:46:33

AIRSHOW'DA YAŞ SINIRI TEPKİ ÇEKTİ

tatürk Havalimanı’nda yarın kapılarını açacak İstanbul Air Show’a yaş sınırı getirilmesi tepki çekti. Yaş sınırı getirilmesinin sebebi neydi?
  • Çok saçma bir sınır,12 yaşındayım,Uçakçıyım hevesle fuarı beklerken bir baktım 16 yaşından küçükler giremiyor.Bu saçma kural yüzünden 747-8'i kaçırdım.Ve A350 de kaçıcak istanbula hiç gelmeyen uçakları kaçırıyorum.LÜTFEN BU SAÇMA KURAL KALKSIN.Havacılığı merak eden çocuklara engel oluyorsunuz.Sadece 12 yaşındakileri değil tüm çocukların...
  • Haftaiçi airshow mu olur yaa
  • katılım nasıl oluyor ? ücretlimi ? ücretliyse ne kadar ? halk günü dışındada halkın katılımı olabilir mi ?
  • Bu fuar Turkiye demi oluyor?havacilik uzerine galiba,tarihleri ne zaman?bilen varsa lutfen yazabilirmi,memleketten ziyaretciler gelcek gider bakariz ucaklara,savas jetide varmi acaba?

İstanbul’da bu yıl 25-28 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Air Show’da ilk kez yaş kısıtlaması uygulanacak. Daha önceki yıllarda kısıtlama olmaksızın her yaştan ziyaretçinin katılabildiği fuarda iki kademeli yaş sınırı getirildi.

Fuarın profesyonellere açık olacağı ilk üç günde 16 yaşından küçüklerin fuara katılmaları engellendi. Halk günü olarak belirlenen Pazar günü ise yaş sınırı 4 yaş geri çekildi ve 12 yaşından büyüklerin fuara katılabilmesine olanak verildi.

İstanbul Air Show organizatörlerinin bu uygulaması birçok kesimden tepki çekti. Sadece profesyonellerin değil havacılık meraklılarının da takip edeceği fuara yaş sınırı getirilmesine anlam veremeyenler, “ Havacılık aşkı çok küçük yaşlarda başlar. Küçük yaştaki çocukların fuara katılmaları engellenerek havacılıktan uzakta tutulmaları anlamsız bir karar” şeklinde değerlendirmede bulundu ve fuar yönetiminden yaş kriterini değiştirmelerini istediler.

Öte yandan ilk kez bu yıl yaş kısıtlaması getirilmesinin sebebi de ortaya çıktı. Fuara katılan firma sahiplerinin böyle bir istekte bulunduğu kaydedilirken fuar sırasında küçük yaşta çocukların katılımcıların işlerini zorlaştırdıkları gerekçesiyle fuar yönetiminden yaş sınırı getirilmesi talebinde bulundukları belirtildi.

Önceki yıllarda fuara katılan bazı uçakların içinde küçük çaplı hasarların yaşanmasının da bu kararda etkili olmuş olabileceği kaydedildi.
 

AIRSHOW'DA YAŞ SINIRI TEPKİ ÇEKTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Çok saçma bir sınır,12 yaşındayım,Uçakçıyım hevesle fuarı beklerken bir baktım 16 yaşından küçükler giremiyor.Bu saçma kural yüzünden 747-8'i kaçırdım.Ve A350 de kaçıcak istanbula hiç gelmeyen uçakları kaçırıyorum.LÜTFEN BU SAÇMA KURAL KALKSIN.Havacılığı merak eden çocuklara engel oluyorsunuz.Sadece 12 yaşındakileri değil tüm çocukların...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Haftaiçi airshow mu olur yaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİLGİ LÜTFEN ~ 4 yıl önce
katılım nasıl oluyor ? ücretlimi ? ücretliyse ne kadar ? halk günü dışındada halkın katılımı olabilir mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
Bu fuar Turkiye demi oluyor?havacilik uzerine galiba,tarihleri ne zaman?bilen varsa lutfen yazabilirmi,memleketten ziyaretciler gelcek gider bakariz ucaklara,savas jetide varmi acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000